Air Cafe

13. května 2016 v 16:38 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,

pro dnešek bychom pro vás měly jednu kavárnu, která je trochu odlišná ode všech, které jsme vám tady s Lenčou ukázaly. Už jste si s námi prošli několika krásnými hipsterskými kavárnami, na které nedáme dopustit. Kočičí kavárnou, kterou bude hned příští týden následovat další, veganskou kavárnou a také kavárnou specializovanou na vyloženě mužskou obsluhu. Bylo toho už hodně a ještě nás toho hodně čeká.
Dnešní kavárnou, do které jsem se absolutně zamilovala, je kavárna na Zelném trhu. Jestli si pamatujete Café Momenta z doby pár týdnu dříve, ta je hned naproti kavárně, o které budeme mluvit dnes. Dnešní hvězdou je totiž letecká kavárna Air Cafe.

Letecká kavárna Air Cafe je místo, které vzdává čest českým letcům, kteří pro svou zemi ve druhé světové válce nasazovali vlastní životy. Air Cafe bylo založeno už v roce 1999, tudíž už slaví své 15. narozeniny. I přesto, že věk má tato kavárna puberťácký, nic na ní nedospělého nebo pubertálního není, samožřejmě. Je to krásná, opravdu stylová kavárna, která vás doslova zavede do období před desítkami let. Naprosto jsem se zamilovala do konceptu kavárny. Rozhodně jsme se shodli na tom, že plní svůj nejhlavnější účel; vzdát alespoň nějakým způsobem čest letcům. Myslíme, že kdyby o tomto věděli, byli by určitě nesmírně dojati. Air Cafe je nádhernou připomínkou.

Ještě než do kavárny vůbec vstoupíte, už na vás dýchá naprosto osobitá atmosféra. Design a prostor je vyplněn nábytkem, který dekoraci krásně doplňuje. Na stěnách najdete úžasné obrazy letců a letadel, také různé části letadel, pro příklad utržené křídlo, nebo model letadla. Můžete se posadit na nesmírně pohodlné sedačce, kde jsme si mimochodem sedly i my dvě s Lenčou, a prohlédnout si autentické letecké uniformy, batohy a další podobné věci, které letci ve své době potřebovali mít u sebe. Taky stůl, u kterého jsme seděli, nebyl jen tak nějaký stůl, byl to velký kufr, což se nám oběma zdál jako opravdu originální a hezký nápad.
Air Cafe také oceňujeme proto, že například v létě v takových prostorách bude opravdu příjemně, jelikož se kavárna nachází v Moravském zemském muzeu. Rozhodně si myslíme, že Air je oblíbená u starších lidí, kteří sem nechodí jenom za výtečnou kávou, ale možná také zavzpomínat, jaka byla všechna ta léta zpět a jak mají malý kousek minulosti s sebou i v dnešním moderním světě. Nicméně fakt, že sem rádi přijdou starší lidé, neznamená, že je to kavárna neatraktivní stejně tak pro mladé lidi. Myslíme si, že má Air rozhodně své fanoušky i v mladších generacích.

Co se týká občerstvení, tak si není na co stěžovat. Můžete si vybrat ze široké nabídky nealkoholických nápojů, káv, limonád, ale také alhokolických nápojů, koktejlů a, specialit této kavárny, z nejrůznějších kvalitních druhů rumu.
Obsluha je velmi milá a usměvavá, také rychlá a nápomocná. Lenča, jakožto milovnice svěžích, ovocných limonád, si objednala sicilskou limonádu. Na pohled vypadala neskutečně nádherně a chuť byla stejně tak výborná. Jediná věc je, že byla hodně naplněná ledem, což, když je trochu víc zima, dělá trochu problém, ale v létě je to rozhodně jenom k dobru, v takových vedrech, co budou následovat, se trocha ledu navíc bude hodit.
Já jsem sáhla jako obvykle po kávě. Objednala jsem si capuccino panna, což je vlastně capuccino zvlášť s porcí šlehačky. Musím říct, že káva to byla opravdu výtečná. Velmi kvalitní a delikátní. O coffee art už jsem se zmiňovala, že obě s Lenčou různé obrazce v kávové a mléčné pěně obdivujeme. Tady ho také najdete Za což také velký palec nahoru.
Já opravdu doufám, že jsme vám předali o Air Cafe všechno, co jsme chtěli zmínit. Já osobně musím říct, že Air Cafe mě opravdu okouzlila. Ta atmosféra, interiér. Všechno mi to tak nějak imponovalo a opravdu jsem se cítila dobře. Obě jsme se cítily velmi dobře a příjemně. Je jasné, že takový typ kavárny možná není pro všechny úplně ten pravý šálek kávy, ale tato kavárna opravdu má něco v sobě. Rozhodně se sem rády vrátíme.

Pro více informací o Air Café, navštivte jejich webové a facebookové stránky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lillianne Lucy Lillianne | E-mail | Web | 13. května 2016 v 17:10 | Reagovat

vypada to tam moc pekne :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!