Charakter Bakery & Coffee Shop

7. května 2016 v 13:24 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,

dnes jsme tady na tento článek opět tři, já, Lenča a Any, a chtěly bychom vám představit specializovanou brněnskou kavárnu, která je krásná nejen na pohled, ale i na ochutnání. Mluvíme o veganské kavárně Charakter Bakery & Coffee shop.
Charakter Bakery je místo, jež na internetu našla Lenča a které zaujalo hned a okamžitě na první pohled. Místo je to opravdu nádherně zařízené. A když do kavárny vejdete, ještě cítíte vůni dřeva. Spojenou s vůní kvalitní kávy. Nádherná kombinace, uklidňující a velice příjemná. Co dalšího je velmi příjemné a co se ke kavárně naprosto úžasným způsobem hodí, je obsluha. Jsou to mladí lidé, dohromady se spoustou tetování a barevnými vlasy. Ačkoli by to možná mohlo znít zvláštně, v této kavárně je to naprosto na místě a jak říkám, krásně se to hodí k celému duchu kavárny.

Jelikož se jedná o veganskou kavárnu, lidé s vytříbeným jídelníčkem bez obsahu živočišných produktů si zde přijdou opravdu na své. Mléka do kávy si můžete vybrat ze sójového, mandlového a rýžového. Veškeré zákusky a slané sandwiche a bagety, panini jsou přizpůsobeny veganům a veganským návykům stravování. Také si zde přijdou na své milovníci matcha tea. Já osobně mám matcha opravdu ráda a zde můžete vyzkoušet různé varianty. Stejně jako je v dnešní době hodně populární veganský způsob stravování, je velká poptávka také po matcha čaji. Charakter Bakery je místo, kde je rozhodně najdete.
Všechny tři jsme se shodly, že kavárna je to opravdu krásná. Interiér je osobitý, neokoukaný, mladistvý a příjemný. Nabídka je také poměrně široká, najdete zde kávy, čaje, limonády, zákusky, bagety. Ideální místo jak na krátkou zastávku na kávu, tak i na delší posezení nad něčím dobrým.
Pro někoho, kdo přímo nepreferuje veganskou stravu je jídlo v Charakter Bakery na prvních pár ochutnání trochu nezvyk. Ale netrvá dlouho než si zvyknete a nakonec se do toho, co máte před sebou na talíři zamilujete. Any si dala veganské tiramisu a já s Lenčou ostružinový cheesecake. Všechno to bylo naprosto vynikající. Spodek u cheesecaku byl trochu tvrdší a drolil se, ale chutnal skvěle. Stejně jako tiramisu, které se ale rozhodně nedrolilo.

Na pití si Lenča vybrala višňovo-malinovo-vanilkovou limonádu, která jí byla nádherně neservírovaná v krásné sklenici typu mason jar. Limonáda je hodně osvěžující a možná nejvíce chutná po vanilce. Nicméně i taková kombinace chutnala opravdu parádně. Any si vybrala espreso s rýžovým mlékem, aby ji před Majálesem pořádně probudilo. Nakonec to asi nebyla nejlepší volba, ale možná s jiným druhem mléka bude chutnat zase trochu jinak. To zkuse vy, které mléko bude v espresu nejvíce chutnat vám. Já jsem si vybrala matcha latte. Čekala jsem, že to bude chutnat v pohodě. Matcha je taková specifická surovina, já na ní ale tak trochu ujíždím, a chtěla jsem zároveň zkusit i něco nového. Já si matcha latte moc chválím. Hned bych si ho dala znovu.
Kromě limonády jsou kávy servírovány na dřevěných kolech, což se nám všem zdá jako hodně originální a hezký nápad. Není to nic výstředního a vypadá to vážně krásně.
Moc se nám taky líbí vlastní potisky na hrníčcích a sáčcích s cukrem. Je to sice takový detail, ale mnohdy je to i o těch nejmenších maličkostech. Je to něco, co kavárnu dělá ještě o něco více osobní a příjemnou na posezení.

My moc výhrad nemáme. Jen opravdu berte v potaz, že jde o veganskou kavárnu. Jídlo i pití bude chutnat trochu jinak než jste třeba zvyklí u klasických jídel a pití. Někdy sice rozdíl nepoznáte, ale jestli půjdete Charakter Bakery navšítivit, mějte na mysli, že klasické mléko tady rozhodně v nabídce nenajdete.

Pro více informací o kavárně Charakter Bakery & Coffee Shop klikněte na jejich facebookové nebo webové stránky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!