Pelíšek

20. května 2016 v 18:11 | Snow Fairy |  Coffee Time

Ahoj,

jak jsem v minulém článku předesílala, dnešní Cofee Time bude opět ve znamení kočiček. Pamatujete si, když jsme vám povídaly o Envi Café? Stále máme tu kavárnu s Lenčou moc rády, jenomže po změně jídelníčku a zrušení našich milovaných panini jsme se vůči Envi trochu uzavřely. Zamilovaly jsme se tam do kočiček, takže hlavně díky nim tam rozhodně stojí za to jít opakovaně. Navštívit ty miláčky je vždycky nesmírně příjemné. Jenom kdyby nebyla taková změna.
Docela nedávno jsme navštívily další kočičí kavárnu, Pelíšek a o té vám dneska povíme. A předem říkáme, že je to tam naprosto úchvatné.
Pelíšek je další brněnská kavárna, kterou jsme navštívili, když jsme byly na jednom z našich kavárnových tour. I přesto, že jsme měly docela dost času, přály bychom si ho mít ještě víc, protože v Pelíšku bylo opravdu příjemně. Prostředí celkově je nádherně čisté, moderní, mladistvé, příjemně upravené a působící opravdu jako terapie se všemi těmi miloučkými kočičkami kolem.
Zakladateli Pelíšku jsou Michal a Kačka, kteří byli oba také neskutečně příjemní. Oběma se nám s Lenčou líbí fakt, že oni jsou krásným příkladem toho, že i dva lidí mohou něco změnit. Kačka a Michal dávají kočičkám z útulku novou lepší šanci, jak najít domov, kde jim bude opravdu dobře a kde se jim bude nádherně žít. Úspěch Pelíšku také ukazuje počet adopcí, které byly doposud provedeny. Pokaždé, když s Lenčou na facebooku vidíme příspěvek o nové adopci, velmi nás to potěší. Je naprosto úžasné vidět, že každá z těch roztomilých němých tváří, se kterými se v Pelíšku potkáte, mají stejnou šanci začít znovu.
Obě s Lenčou zbožňujeme koncept kočičích kaváren, i když je to nápad, který ne každému může přijít nějak atraktivní. My ho ale zbožňujeme.
V Pelíšku jsme si objednaly jenom limonádu, protože jsme byly poněkud přejedené a přepité z předchozích míst, které jsme ten den navštívily. Nicméně obě limonády byly moc dobré. Lenča měla malinovou a já levandulovou. Je to velmi, velmi jednoduché občerstvení, které na drauhou stranu příjemně osvěží. O něčem ostatním je zatím těžko hovořit. Ale myslíme si, že toasty by mohly být každopádně výborné. Stejně jako káva. Palíšek slibuje kvalitní kávu a věříme, že tu zde také najdete. Největším pokušením budou tak jako tak kočičky. S Lenčou jsme měly tu čest potkat se s Kukym. Kocourkem, který se nezastavil za celou dobu, co jsme v kavárně pobývaly. Došlo i na okusování skleniček a vlastně také našich prstů. Kuky je neskutečný divoch. Řekneme vám, že drápky se umí ohánět opravdu výborně. Jeho chování občas hraničilo s ohrožením života (což berte trochu s rezervou, samozřejmě). Já osobně jsem si nicméně Kukyho zamilovala. Takovou radost ze života, že okusuje pomalu i lidi, nemá jen tak někdo.

Pelíšek je opravdu krásná, čistá, příjemná a přátelská kavárna, kde se vám dostane uklidnění prostřednictvím příjemných kočičích kožíšků. Určitě se tam s Lenčou chystáme vyrazit znovu. Ať už za kočičkami, které jsme si zamilovaly, nebo za kávou a jídlem, které bychom rády ochutnaly.
Pelíšek je také příjemné místo, kde se můžete rozhodnout, zda si pořídit kočičího mazlíčka. Je to opravdu k nezaplacení mít takovou dušičku kolem sebe. A jestli ji třeba nemůžete mít doma, tak v Pelíšku se za nimi můžete jít podívat. Kočičky to určitě ocení.

Pro více informací o kočičí kavárně Pelíšek najdete na jejich webových a facebookových stránkách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lillianne Lucy Lillianne | E-mail | Web | 21. května 2016 v 19:55 | Reagovat

u nás taky udělali, myslím dokonece dvě kočičí kavárny, ale ještě jsem tam nebyla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!