Reviews - První | Je čas na poslední rozhodnutí, které všechno změní

24. května 2016 v 16:26 | Snow Fairy |  Reviews

První

Autorka: Kiera Cass
Žánr: YA, Dystopie, Fantasy, Drama, Romance,
Díl: 3.
Originální název: The One
Počet stran: 312
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: CooBoo
***

Obsahuje spoilery na předchozí díly!


Ještě nedávno jich bylo 35. Nakonec zbyly čtyři. Teď je čas, aby zbyla už jenom jedna jediná. Ta vyvolená. První. Následnice trůnu, illejská princezna a manželka prince Maxona. Pro všechny čtyři dívky jsou dny před princovým rozhodnutím zatěžkávající zkouškou. Není v podstatě nic, co by utajily. Navíc teď, když je království pod náporem rebelů, kteří se snaží celou monarchii podkopat a zničit.
Sama America je dívkou, která má tendence se od prvního dne dostávat do problémů. Její bezprostřední a bojovná povaha je na krále až příliš radikální a nevítaná. America tudíž nečelí jenom hněvu krále, návalu společnosti, očekávání lidu celého království, bojuje také se svou láskou i s těžkými ztrátami. S ostatními soupeřkami za zády se každý den stává složitějším a složitějším.
Ale která bude nakonec ta první?


Selekce se přiblížila ke konci.
Dopadnout to může jakkoli a hlavní hrdinka America je zápalnou zbraní, časovanou bombou, stejně tak ale řešením a možnou budoucností.

Musím říct, že pokaždé se vrátit do světa Selekce, krásných šatů, princů, království, bojů a záchran života je vyjímečně osvěžující. Nic takového v normálním světě nenajdete a čím hlouběji se do příběhu dostáváte, tím více vám Illea přijde jako skutečný, něco jako paralelní, svět. Kromě třpytivých šperků, záře reflektorů a nádherných šatů je Kiera Cass nesmírně zběhlá v psaní a rozvíjení politických záležitostí a zaplétání smyčky lásky a povinnosti. Samotný pojem láska je v tomto světě rozhodnutí, které neustále dostává nový a vážnější význam.

První je od začátku do konce plná politiky, rozhodování, vystavování se ve světle reflektorů a třesení se pod drobnohledem společnosti. Stránku za stránkou čtete s očekávání finálního rozhodnutí. I přesto, že se jedná o poslední díl, který se vyloženě a primárně zaměřuje na Maxona, Americu a Selekci, žádné nové odhalení nijak nenarušuje pospolitost a celistvost příběhu. U některých částí budete hodně překvapeni spádem událostí. U jiných částí si zase nebudete jisti, jak to nakonec všechno odpadne.
Myslím, že Kiera Cass odvedla neskutečný kus práce. A to to sérií Selekce všechno teprve začíná. Setkáte se samozřejmě s láskou, jak zakázanou, tak takovou, která se ještě hledá. Potkáte se s rebely, kteří mají každý svůj vlastní plán, jak se (ne)zmocnit královského impéria, s princem, který rozhodne o tom, jak bude jeho svět dále pokračovat a vzkvétat. S šokujícími událostmi předcházející očekávánému konci se rozhodně nebudete nudit.


Mnohokrát děkuji databázi knih za poskytnutí knihy k recenzi!

Moje Hodnocení
9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 24. května 2016 v 21:28 | Reagovat

Skvělá recenze! Tuto sérii zbožňuji, je to moje srdeční záležitost :-)

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 24. května 2016 v 22:14 | Reagovat

[1]: Děkuji moc ! I já jsem si Selekci hodně zamilovala. I proto jsem neskutečně natěšená na další pokračování. :) :3

3 Channach Channach | Web | 25. května 2016 v 17:40 | Reagovat

Recenze skvělá, ale knížka a série se mi až tak nelíbila. Tady je moje recenze na tuto sérii. http://www.channach.com/kiera-cassova-selekce-elita-a-prvni/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!