Soul Bistro

27. května 2016 v 21:00 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,

v dnešním Coffee Time to tentokrát nebude úplně o kávě. Ačkoliv jsme si v podniku, o kterém budeme dnes mluvit, kávu nedaly ani jedna, nemůžeme si vynachválit, jak moc nám chutnalo to, co jsme si objednaly.
Dnes vám povíme o dalším brněnském bistru, což je místo přímo pro vás, jestli hledáte nějaký dobrý podnik, kde byste si dali pořádné jídlo.
Skalní milovnice jídla navštívily Soul Bistro. Bylo na čase. Soul, podnik vyhlášený svou verzí fish and chips, jsme měly vyhlídnutý už dříve, ale až na naší předpolední tour jsme přišly na návštěvu.
Je tady položka, kterou jsme obě chtěly vyzkoušet. Matcha limonáda s bezinkou a limetkami. Jak už můžete vědět, já jsem na matcha tea poměrně vysazená, hodně ho mám ráda a jsem otevřená novým formám této superpotraviny. Lenička byla okolo této položky trochu skeptičtější, nicméně vyzkoušet ji jsme hodně chtěly obě. Musíme říct, že na první dojem to bylo poněkud... trpké. Hodně silné a intenzivní. Po nějakém čase pití si zvyknete na výraznější zpracování. Lenča vymyslela vylepšovák tím, že si limetky co nejvíc vymačkala. Nejspíš to ale nebude úplně pro každého. Myslíme si, že Soul tuhle limonádu nemá až tolik naředěnou vodou, takže pokud byste raději vyzkoušeli trochu lehčí verzi, možná by bylo dobré se nějak zmínit obsluze.

Co se jídla týká, tak to jsme zprvu úplně neplánovaly. Možná tak napůl. Spíše jsme se nemohly rozhodnout, co si dáme a jestli si to něco opravdu dáme. Potom jsme ale neodolaly hovězím toastům. Na fotkách uvidíte dvě porce, jednu moji a jednu Léninu. Normálně jsou ale tyto dvě porce v jednom. To znamená, že to, co máme my na dvou talířích, dostanete na jednom. Super ale je, že si můžete říct a jídlo rozdělit na dvě porce, pokud se chcete podělit s někým z rodiny nebo kamarádem, tak jako jsem to udělaly my. Nebo si zbytek, co nesníte, můžete nechat zabalit do krabičky s sebou. A jenom na tu krabičku je radost pohledět.

Tyto toasty neskutečně chválíme. Velká bomba! Domácí hranolky, opravdu úžasný dresing a naprosto neskutečně úchvatně chutnající toasty s rozpadajícím se hovězím masem a salátem coleslaw. Toto jídlo za ty peníze opravdu stojí!
Když je řeč o penězích, tak Soul je poměrně drahý. Není to sice úplně, že by vás jeden oběd zruinoval, ale vězte, že oprosti napříkld jiným podnikům, o kterých jsme vám tady už povídaly, si v Soulu trochu připlatíte. Rozhodně u některých chodů stojí za to. Takže vám nakonec nebude až tolik vadit, že jste finančně o něco lehčí.

Navzdory tomu, že se nám Soul opravdu hodně líbí, je tu pár věcí, ze kterých tak úplně na větvi nejsme. Hned poprvé, co jsme vstoupily do Soulu, ucítily jsme poměrně hodně rybí odér. Fish and chips je v Soulu vyhlášené a oblíbené, takže se nějakému tomu rybímu zápachu úplně na sto procent nevyhnete, ale musíme říct, že to bylo trochu nepříjemné. Samozřejmě dokud jsme si na to nezvykly. Je to věc, která vám po chvíli vadit přestane, pokud nejste na takové věci obzvlášť citliví. Ale řekly jsme si, že je dobré to zmínit. Stejně jako to, že i přesto, že obsluha byla okay, cenu za nejpřátelštější přístup na světě by asi úplně nedostala. Jsou to takové detaily, které jsou na druhou stranu celkem podstatné, pokud se máte cítit dobře, když jste na obědě nebo na snídani.

Nicméně do Soulu se budeme jistě vracet. Jelikož jsou toasty ve stálé nabídce, rozhodně jsme je tady neměly naposledy. Stejně tak nás láká vyzkoušet i jiné pokrmy. Už od naší návštěvy si děláme zálusk na thajské nudle s zeleninou, fialovým zázvorem, koriandrem, kokosovým mlékem a cibulkou.


Pokud vás Soul Bistro zaujalo stejně jako nás a chtěly byste vyzkoušet nějakou dobrotu, navštivte jejich facebookové stránky pro více informací.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!