Červen 2016

PRIDE Month Reading | Being different isn't a crime

30. června 2016 v 15:54 | Snow Fairy |  Projekty


Ahoj,

v dnešním dalším článku do Pride Month Reading vám představím knihu, o které jsem na blogu už také několikrát mluvila. Moc jsem si ji pochvalovala a neskutečně jsem si čtení užívala.
Jedná se o middle grade knihu s názvem George od Alexe Gina. Je to příběh malého chlapce jménem George, který se ale vůbec necítí jako všichni jeho ostatní chlapečtí vrstevníci. Místo, aby ho zajímala autíčka a takové ty tradiční chlapecké věci a hry, zajímá ho divadlo, dívčí oblečení a módní časopisy jeho mámy. George je biologicky chlapec, ale cítí se přesně naopak, jako dívka.

George je nádherná, nežná kniha o tom, že někdy se lidé necítí být těmi, kdo na první pohled jsou. To ale v žádném případě neznamená, že je to něco špatného. Vyprávění očima malého dítěte má v sobě navíc určitou naléhavost a důraz, který je v porovnání s vyprávěním teenagerů nebo dospělých úplně jiný a mnohem více, abych tak řekla, urgentní.
Myslím, že dát jako hlavní postavu malé dítě je velký a hlavně dobrý tah. Lidé mají nad takovou situací tendenci více se zamýšlet, více uvažovat. Možná proto, že když si takovou knihu přečtou dospělí, kteří už mají děti, donutí je to myslet, jak by se asi cítilo to jejich vlastní dítě.

George je kniha z LGBT tématikou s konkrétním zaměřením na transgender. Již jsem z toho okruhu zmiňovala Dánskou dívku. George je kniha, která stojí za přečtení stejně jako Dánská dívka. Obě tato díla s sebou nesou velká poselství a důraz, který je třeba přestat přehlížet. Je třeba tohle všechno, co se děje lidech, respektovat a uznat. Myslím, že čtením takových knih, jako je třeba i George, je ta cesta o hodně snadnější.

Quote of the Week #23

29. června 2016 v 19:33 | Snow Fairy |  S hlavou v oblacích

Quote of the WeekAhoj,

dnes pro vás mám citát z knihy, ve které je neskutečné množství mouder, emocí, reality, bolesti, ztráty a přesto je to všechno dohromady impozantní a krásné. Mluvím o knize Francisca X. Storka, The Memory of Light. Nádherná kniha o mentálním a psychickém zdraví a jak je cesta k normálnímu životu mnohdy velmi obtížná a dlážděná překážkami, které je třeba překonat. Od začátku jsem si našla tolik vět, které ve mě zanechaly velkou stopu a které mí připomínají, jak je život vlastně rozmanitý. Že ne vždy jsou dobré dny a i když mám špatné dny, tak je to v pořádku. Má to tak prostě být.
Moc mě těší, že se můžu o nějaký citát z této knihy podělit, protože stejně jako dnešní věta, stojí za přečtení i celá kniha.


"No matter how bad things get and no matter how sick you are, you still have a choice. You can't tell me you don't. Lots of people have it real bad and they don't give up. That's what courage is, man. Going on when everything's against you."


- Francisco X. Stork (The Memory of Light)PRIDE Month Reading | Prove Them Wrong

28. června 2016 v 14:10 | Snow Fairy |  Projekty


Ahoj,

v dnešním vydání PRIDE Month Reading vám představím knihu od velmi významného autora. Jeho význam spočívá v jeho nesmírně chytlavém a čtivém stylu psaní, ale také v tom, že vypráví o důležitých tématech, o kterých by se mělo mluvit častěji a s větší úctou. David Levithan je jedním z těch autorů, kteří LGBT tématiku do svých knih používají dost často. Na svém kontě má již celou řadu knih, které se zabývají LGBT z různých úhlů pohledu. Většina z těch knih s sebou nese velkou váhu a hodnotu. Tudíž se není čemu divit, že David Levithan a jeho tvorba mají v tomto projektu své čestné místo.
I přesto, že Levithan napsal těch knih opravdu hodně, a já vám řadu z nich představím, zaměřím se především na knihu Two Boys Kissing, nebo jak můžete znát v češtině, Líbali jsme se.


Já osobně jsem si tu to knihu nesmírně užívala. Je to kniha, která ukazuje homosexuály v úplně jiném světle, než můžete vidět v jiných materiálech, filmech, kdekoli. Ukazuje je jako lidi, kteří si chtějí splnit sny, lidi, stejně jako každý jiný, hledají sami sebe a že to dá práce než se najdou. Je to chlapcích, kteří se snaží dokázat sobě, rodině, ale i všem kolem, že jenom proto, že mají rádi jiné kluky a ne holky, nejsou žádnou štvanou zvěří. Jsou prostě taky lidé, kteří si zaslouží své místo na Slunci.
Velmi bych vám doporučovala si Líbali jsme se přečíst, pokud jste tak již neučinili. Ta kniha má v sobě hodně velký potenciál a hlavně s sebou opravdu nese velkou spoustu respektu vůči gayům. Moc se těším, až se do Líbali jsme se třeba pustím jednou znovu.Inspiration (140) - We are all human beings.

26. června 2016 v 18:21 | Snow Fairy |  Inspiration
Meme od Nikki Finn.Ahoj,

všichni jsme lidé. Někteří jsou více křehcí, někteří tak křehcí nejsou. Někdo ví, co dělat v každé situace, někdo si jistý není. Někdo je raději sám, někdo ale naopak potřebuje kolem sebe lidi. Někdo má rád klid, knihy a pohodu, někdo má rád taneční parket, hlasitou hudbu a skleničku v ruce.
Jsme každý jiný, ale všichni jsme živé bytosti. Máme city, máme své horší dny, mám i lepší dny. Někdy se cítíme sami mezi stovkami lidí a někdy jsme sami a cítíme se jako bychom byli mezi lidmi.
Někdy trvá dlouho než se najdeme, někdy trvá dlouho než najdeme přátele a lidi, se kterými stojí za to trávit čas. Někdy je to přesně naopak. Někdy najdeme přátele, ale nakonec zjistíme, že jsou to jenom lidé, kteří nás ničím nenaplňují. Někdy jsou to ale lidí, kteří nás plní štěstím, nadšením a radostí. Je důležité mít takové lidi kolem sebe. A hlavně je důležité je mít kolem sebe, i když právě nejste spolu.

Mě a mým kamarádům školní rok už skončil, skončil náš společný jeden rok. A že to byl rok. Plný všeho možného. I nemožného. Hlavně to byl rok, kdy jsme se všichni našli. Teď je ale čas jít dál, každý jinam, ale to neznamená, že se nikdy už neuvidíme. Měla jsem to štěstí najít lidi, kteří mi dělají radost jenom tím, že je znám, jenom tím, že jsou. Možná to oni necítí úplně stejně jako já, možná to ani zdaleka necítí jako já, ale já na ně nedám dopustit. Ani náhodou je nehodlám ztratit, i kdybychom se všichni navzájem vzdálili. Tento školní rok mi dal opravdu hodně a já doufám, že se na to nezapomene. Já na to rozhodně nezapomenu.

Dnes to nebude až tolik o fotkách, bude jich jenom pár. Celým článkem chci ale říct, že někdy stačí málo, abychom byli spokojení. Přátelé jsou jako rodina a rodina je ten nejvzácnější ze všech darů. Já za všechny takové dary moc a moc děkuji.
Nepřestávejte oslavovat to, že máte přátele, je důležité ukazovat, že je máte rádi. Nemusíte jim dávat dárky, stačí jim předat to něco, díky čemu jste přátelé.

BLOKK

24. června 2016 v 19:55 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,

dnes vám po nějakém tom týdnu s Lenčou představíme další kavárnu. Vlastně to není tak neznámá kavárna. Jedná se o letní terasu, kterou má pod taktovkou Skog Urban Hub, kavárna, na kterou jste od nás slyšeli jenom samou chválu.
Skog je nádherné místo. BLOKK je tudíž nádhernou letní variantou našeho milovaného místa.
Jak už jsme řekly, BLOKK je letní terasa Skogu. A je to velká krása. Nejlepší je, že BLOKK je situovaný tak mezi budovami, že k vám dopadne minimální množství slunce. Profukuje tudy příjemný vánek, takže i v ten nejteplejší den si myslíme, že tady bude velmi příjemně. Večer kromě příjemného počasí bude celkově BLOKK vypadat určitě naprosto úchvatně.

Složení nabídky je v podstatě stejné jako ve Skogu. Limonády i kávy jsou naprosto bombastické, výborné, kvalitní a chutné. Nesmírně osvěžující a za příjemné ceny. Kromě klasického složení limonád, na BLOKKU najdete i limonádu s příchutí červeného jablíčka a okurky s limetkou. Obě jsou naprosto neskutečně výborné a velmi bychom je doporučily. Stejně jako výbornou ledovou kávu, Flat White on the Rocks. Velmi oceňujeme fakt, že obsluha se snaží vyjít vstříc tomu, co zákazníci chtějí. Takže pokud byste rádi slabší kávu, není problém vyhovět.
Trochu problém je v tom, že některá elektrická zařízení se takhle venku těžko spravují, takže mohou maličko zlobit. Na záchodech je možné, že taky budete muset projít trochu bojovými podmínkami, ale celkově návštěva BLOKKU rozhodně stojí za to.

BLOKK si nenechejte v žádném případě ujít. Má naprosto unikátní mladistvý, moderní a originální design, výbornou kávu, limonády, příjemnou obsluhu, která se o vás postará a ta atmosféra je jednoduše geniální. Obdivuhodně krásné místo. Skog nás jako obvykle nezklamal.

Více informací o BLOKKU najdete na jejich facebooku.Pevnost 07/2016 | Přidejte se k Sebevražednému oddílu!

22. června 2016 v 8:00 | Snow Fairy |  Pevnost

Pevnost 07/2016Jak můžete vidět, červencové Pevnosti dominuje rozdováděná, ulicí (a vězením) protřelá Harley Quinn (Margot Robbie), členka očekávané skupiny Suicide Squad (Sebevražedného oddílu).
Harley je krásnou ukázkou toho, co můžete, mimo jiné, od nové Pevnosti čekat. Filmový Suicide Squad se blíží a Pevnost vám nabízí poměrně obsáhlý článek o skupině superpadouchů, kteří, jak se zdá, budou sekat tak trochu latinu. Fanoušci DC Comics se mají rozhodně na co těšit a já se budu netrpělivě těšit taky. Tato skupina totiž není taková, jakou byste čekali...

Kromě o blížícím se komiksového hitu Suicide Squad si v Pevnosti můžete přečíst článek o pravděpodobně nejznámějších komiksových zloduších, jaké kdy svět viděl. Na první straně s geniálně groteskním Jokerem si užijte rozmanitou přehlídku zloduchů, kteří jsou připraveni vytřít zrak nejen svým protivníkům, ale i obyčejným lidem.

Tématem minulé Pevnosti byl převážně blockubuster Warcraft. Právě teď si exkluzivně v Pevnosti přečtěte shrnutí o tom, jaké to vlastně ve skutečnosti je a jestli to stojí za to.

Pozornost by vám měla padnout i na nepředvídatelné mimozemské civilizace, které utočí na naši planetu. Najdete rozsáhlý článek o tom, co se stane, když taková jiná civilizace navštíví náš svět. Najdete také žebříček těch nejděsivější mimozemských stvoření a tipy na filmové hitovky, včetně upoutávky na nejnovější film: Den nezávislosti: Nový útok.

Jako předchozí čísla, i červencová Pevnost nabízí tipy na fantasy a sci-fi čtení. Krátce zmíněn je i čtvrtý díl série Selekce od Kiery Cass, Dcera, který vychází u nakladatelství CooBoo a také očekávaný třetí díl do trilogie od Ricka Yanceyho, Pátá vlna, Poslední hvězda.

Pravidelná rubrika povídek i tentokrát nabízí zajímavé čtení. Vedle povídek se ale dočtete také o fenomenálním seriálu Arrow a jeho komiksové předloze. O rudém muži z pekel zvaném Hellboy a v neposlední řadě by jistě fanoušky Marvelu a DC Comics mohly potěšit nové, velmi šokující a zajímavé objevy ze světa oblíbených komiksových hrdinů.


Mnohokrát děkuji časopisu Pevnost za poskytnutí e-verze časopisu k recenzi!

PRIDE Month Reading | Inspirational Danish Idol

21. června 2016 v 19:34 | Snow Fairy |  ProjektyAhoj,

je pár mých TOP knih s LGBT tématikou, o kterých bych vám chtěla říct odděleně a samostatně. O Dánské dívce jste toho slyšeli už opravdu hodně. Jenom u mě na blogu jsem o ní mluvila v souvislosti s knihou i filmem. Nesmírně jsem se do tohoto díla zamilovala.
Podává naprosto úchvatně reálný obraz osoby, která jako první v historii podstoupila operaci pohlaví. Jedná se o skutečný příběh a David Ebershoff se ho chopil naprosto s respektem a úctou.
Při čtení Dánské dívky máte pocit, že Einara/Lili znáte, že jste součástí příběhu, i přesto, že kniha byla jejím životem spíše inspirována. O tom, že to bylo doopravdy tak, jak se o tom dočtete v této knize, se můžeme dozvědět těžko. Ebershoff čerpal z deníků, které Lili psala. Zaznamenala své pocity, když byla ještě muž a jak silně tušila, že je s ní něco v nepořádku, že to tělo, se kterým žije, má být ve skutečnosti ženské.

Tato kniha je dle mého názoru nesmírně unikátní a autentická. Jakmile jsem začala číst, úplně mě vtáhla do děje a do konce nepustila. Je to příběh Lili, ale také příběh blízké rodiny, manželky, která se musela smířit s tím, že její milovaný manžel se necítí být mužem, nýbrž ženou.

Čtením Dánské dívky jsem získala nový pohled na život LGBT komunity a hlavně tedy konkrétně na transgender, pro kterou je Lili Elbe obrovskou inspirací . Příběh Lili je vyjímečný a dá vám určitý náhled do světa, který se těžko poznává, pokud ho nejste osobně součástí.

Co víc, film je krásnou oslavou, jak příběhu samotného, tak knihy. Oscarový režisér Tom Hooper a Oscarové obsazení v čele s Eddie Redmaynem a Aliciou Vikander je pastvou pro oči. Kouzelně povedené, autentické podaní jednoho legendárního života, který jednou pro vždy změnil svět a hlavně lidi.Reviews - Adele | Když se sen stane skutečností

20. června 2016 v 18:01 | Snow Fairy |  Reviews

Adele

Autor: Chas Newkey-Burden
Žánr: Životopis, Biografie, Životní příběh
Díl: -
Série: -
Originální název: Adele: The Biogrpahy
Počet stran: 184
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Metafora


***


Adele Laurie Blue Adkins. Už podle prvního jména je vám jasné, o kom je řeč. Z obyčejné holky z malého anglického města je v současné době velká hvězda. Vzor množství lidí po celém světě a královna ve svém vlastním oboru. Adele je vyjímečná zpěvačka a člověk, který na tom, co dělá, tvrdě pracuje. Její úspěch je za její práci o to zaslouženější. Chas Newkey-Burden prošel Adelin život od začátků až do současnosti, která je každým dnem zářivější a hvězdnější.
Adele je velká zpěvačka, s hlasem, jaký neuslyšíte od každého. Nicméně i přes velkou slávu jí její úspěch nikdy nestoupl příliš do hlavy. Zachovala si úctu, prošla si různými zkušenostmi, láskou i bolestí, o kterých následně srdceryvně zpívá.
Takový je její příběh. Upřímný.


Dostat se na výsluní dá práci. Někdy je ale práce odměněna velkým a hlavně zaslouženým úspěchem. Hity jako Someone like you, Rolling in the deep nebo Hello, Adele s náramným úspěchem předcházejí.
Její nádherný sametový anglický hlas hladí po duši miliony fanoušků po celém světě. Její písně rozechvějí nejedno srdce a nejedno srdce také zahojí.
Ale jak se vlastně z obyčejné holky stane hvězda světového formátu?

Musím říct, že přečíst si Adelinu biografii jsem toužila poměrně dlouho. Její úspěch je opravdu obdivuhodný. Byl jí dán nesmírný talent, který nelze přehlédnout a její hudba mě pokaždé dokáže nějakým způsobem přivést k slzám i k zamyšlení. Je to o té unikátně barvě hlasu a očividném nadání? Jistě, ale hlavně je to o osobnosti Adele jako takové. Přirozeně je Adele velmi inspirativní člověk, nicméně byste možná čekali člověka zlomeného láskou a bolestí. Adele ale není jenom tím, o čem zpívá. Adele je člověk optimistický a velmi se mi biografie Chase Newkeyho-Burdena líbí v tom, že podává reálný obraz člověka, osobnosti, ne vyloženě celebrity.

Je tu ale více důvodů, proč mi tato konkrétní biografie až tolik nesedla. Normálně si nesmírně užívám čtení životních osudů. Je na nich něco, co vás nutí číst stránku za stránkou. Chas Newkey-Burden mi ale přijde jako člověk zainteresovaný několika různými směry. Často v psaní o Adele odbíhá od tématu. Věřím, že určitým způsobem aspekty na život Adele navazují, nicméně, kdyby o nich napsal o pár řádků méně, udělalo by to větší dobrotu. Některé části mě osobně přijdou vytržené z kontextu a až příliš obsáhlé. Chtěla jsem se soustředit na Adele, ale musím přiznat, že někdy to opravdu nešlo. Burden píše možná zajímavě, má fakta a podává pádné argumenty a osudy. Nicméně celkově mě jeho podání až tolik neoslovilo. Co víc, přijde mi, že se hodně, a hlavně zbytečně, často opakuje.
Adele a její život, hudební růst a cesta jsou sami o sobě velkým lákadlem. Tato biografie je vyloženě průměrná, sice neurazí a rozhodně obsahuje užitečné informace o Adele, které nikdy neuškodí vědět, najdete také fotky, ale celkově bych možná raději sahala po jiných titulech.


Mnohokrát děkuji nakladatelství Metafora za poskytnutí knihy k recenzi!

Inspiration (139) - Never give up. Prove them wrong

19. června 2016 v 19:44 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.Ahoj,


v dnešní Inspiration se zaměřím tak nějak primárně na motivaci, inspiraci. Někdy si říkám, co bych já o tom mohla psát. Velmi často se cítím málo motivovaná, bez inspirace, nijaká. Jednoduše nic moc. Ale jednou jsem taky člověk a chtěla bych se někam dostat. Ať už se jedná o krátkodobé nebo dlohodobé cíle, měla bych chtít věci dotáhnout do konce.
Nedávno mi jeden můj dobrý kamarád řekl velkou moudrost, ověřenou životem i zkušenostmi: "Nevzdávej to a uvidíš, jak to vzdávají ostatní." Velká pravda a také je pravda, že jakmile jsem si tento řádek přečetla, měla jsem chuť vstát a něco dělat, i přesto, že bylo okolo jedenácti hodin večer. Většinou jsou všechny naše obavy jenom něco, co si představujeme, mnoho z těch starostí a strachů se nikdy nestanou. Ale je přirozené, že máme strach a místo riskování zůstáváme v té naší pohodlné zóně. Ale abychom se někam dostali, je potřeba udělat víc. Vstát a udělat víc kroků.
Můžete každému člověku, který o vás kdy pochyboval, dokázat, že jste odhodlanější než se zdá na první pohled. Že máte mnohem více síly než se zdá. Že té síly máte dost na to, abyste dosáhli každého svého snu.

PRIDE Month Reading | Introduction

18. června 2016 v 20:29 | Snow Fairy |  Projekty


Ahoj,

dnes vám představím takový nový projekt. On to v podstatě projekt není. Chtěla bych sérií článků o tématických knihách podpořit a oslavit LGBT komunitu, která v dnešním světě, který se tváří velmi vyspěle, je na hodně frontách nepochopena a nesnášena. Myslím, že k nesnášenlivosti a nenávistí není absolutně žádný důvod. Nicméně po posledních událostech z Orlanda je evidentní, že ne všichni lidé jsou schopní uznat a pochopit i jiný smysl a styl života.
Homosexuální muži i ženy, bisexuálové a transgender jsou lidé jako všichni ostatní. Jsou to lékaři, právníci, lidé na vysokých a důležitých postech, ale také lidé na nižších postech, opravdu lidé jako my všichni ostatní. Na každém člověku, bez ohledu na orientaci, záleží. Všichni dohromady tvoříme podporu pro svět, v jakém chceme žít.

Nikdy bychom se neměli bát ukázat, kdo jsme, i když je to v dnešním světě nesmírně těžké. Vydáváte se s kůží na trh jenom proto, že ještě existují lidí, kteří nedokáží pochopit, že i gay nebo lesbička jsou stejně dobří a důležití lidé jako oni sami.
To, že se kluk drží za ruku s klukem, nebo holka s holkou, je přece úplně normální. Z vlastní zkušenosti vím, že homosexuálové jsou mnohdy mnohem příjemnější lidé, a hlavně přátelé, než lidé s klasickou orientací.
Nikdy nesuďte předtím, než lidi opravdu poznáte. A nikdy nesmýšlejte o lidech stejného pohlaví, jak se drží za ruce nebo si dávají pusu na veřejnosti, jako o lidech, kteří nestojí za to, aby měli nějaká práva. Neberte je jako někoho, kdo se vám nehodí do života. Vždyť když vidíte líbat se na ulici kluka a holku, taky jim hned nenadáváte. Jestli je vám to nepříjemné, odvraťte prostě tvář.

V tomto "projektu" vám představím knihy s LGBT tématikou, které rozhodně stojí za přečtení a kterými je možné tuto komunitu poctít, podpořit a uznat. Oslavit. Všichni tihle lidé si to zaslouží stejně jako každý jiný. Respektujte je, vzdejte jim čest, jedná-li se o vaše příbuzné, přátele, řekněte jim, že je milujete stejně tak, jako to říkáte rodičům, sourozencům a příbuzným.
Všichni si zaslouží být respektováni. Všichni si zaslouží být uznáni. A hlavně si všichni zaslouží být těmi, kdo doopravdy jsou a zaslouží si milovat lidi, které ze srdce opravdu milují.

Opravdu doufám, že se vám články o knihách s LGBT tématikou budou líbit a že se vám celkově bude líbit poselství tohoto "projektu". Ukažme gayům, lesbičkám, bisexuálům i transgender lidem, že je máme rádi, že je uznáváme a že je podporujeme. Jsou to lidí, jako my. Na to nikdy nezapomínejte.


Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!