Liberty Café

3. června 2016 v 20:36 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,

v dnešním článku vám představíme kavárnu, která vypadá na první pohled moc hezky. Do Liberty Café jsme se dostaly s Lenčou poměrně náhodou, když tak trochu zoufale prchaly z kavárně hned naproti, z Fratelli, což je kavárna, kterou rozhodně nedoporučujeme a nenapíšeme o ní, protože jsme se nezdržovaly. Všude bylo tak zakouřeno a temno, že jsme raději sehrály divadélko a zapluly jinam.
Liberty je tudíž dnešní hlavní hvězdou, i když až takovou hvězdou úplně doslova není.

Liberty na první pohled působí opravdu příjemně. Prostředí je poměrně povedené, dekorace krásná, živé květiny na stolech se také velmi cení. Co je chvályhodné, tak určitě velký výběr občerstvení, nápojů. Někdy jsme sice měly pocit, že už nám z toho množství položek oči přecházejí, ale mít na výběr je vždy bonus.

Co se nám ale až tolik nelíbí, je, že spodní část kavárny je pro kuřáky. Mít v kavárně kuřáckou část není nic zlého, v dnešní době je to poměrně normální. Jenom je dobré mít to nějak dobře vymyšlené, aby lidé, co kouř nemusí, s ním do styku přišli co nejméně. Jenomže tady přes kuřáckou část nejen jdete, ale je hned pod hornám patrem, které je volně otevřené. Na jednu stranu je menší šance, že se dostane kouř až do patra, ale zcela se tomu nevyhnete. A možná jsme si toho jenom nevšimly my s Lenčou a někde to tam je, ale nějaké znamení, co je a co není kuřácká zóna bychom opravdu uvítaly. Jak říkám, mohly jsme to jenom přehlédnout, ale když jdete do kavárny poprvé a nejste si jisti, zda je zde nějaká kuřácká místnost, chtěli byste se to nějak pohodlně dozvědět. Ne tak, že po chvíli co sedíte s kávou v ruce, vám začnou za zády pokuřovat zákazníci.

Co se například obsluhy týká, tak z toho jsme taky dvakrát na větvi nebyly. Číšník, který nás obsluhoval v podstatě dělal, že nás nevidí, i když si od nás bral objednávku. Velmi strohé a chladné chování bez nějakého povzbudivého úsměvu nebo vlastně i slova.
Co se týká kávy, kterou jsme si daly, tak je opravdu dobrá. Objednaly jsme si obě, myslím, capuccino a bylo opravdu příjemně silné a dobré. Ale na druhou stranu ani ničím nějak nové. Neliší se od kávy v jiných kavárnách. A myslím, že už jsme navštívily kavárny, kde mají kávu mnohem lepší.

Celkově bychom řekly, že Liberty Café je průměrná kavárna. Nejsme si úplně jisté, jestli se někdy vrátíme, jelikož už jsme si v Brně našli minimálně tři kavárny, které navštívíme tisíckrát raději. Nechceme Liberty rovnou házet do koše s místy, kam nikdy nejít, ale věřím, že jestli si chcete užít příjemné prostředí a výtečnou kávu a čas se svými přáteli, doporučili bychom vám jiné kavárničky.
Nicméně, jak jsme se zmiňovaly, dekorace je opravdu povedená.

Pro více informací o Liberty Café, klikněte na jejich facebookové nebo webové stránky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!