PRIDE Month Reading | Being different isn't a crime

30. června 2016 v 15:54 | Snow Fairy |  Projekty


Ahoj,

v dnešním dalším článku do Pride Month Reading vám představím knihu, o které jsem na blogu už také několikrát mluvila. Moc jsem si ji pochvalovala a neskutečně jsem si čtení užívala.
Jedná se o middle grade knihu s názvem George od Alexe Gina. Je to příběh malého chlapce jménem George, který se ale vůbec necítí jako všichni jeho ostatní chlapečtí vrstevníci. Místo, aby ho zajímala autíčka a takové ty tradiční chlapecké věci a hry, zajímá ho divadlo, dívčí oblečení a módní časopisy jeho mámy. George je biologicky chlapec, ale cítí se přesně naopak, jako dívka.

George je nádherná, nežná kniha o tom, že někdy se lidé necítí být těmi, kdo na první pohled jsou. To ale v žádném případě neznamená, že je to něco špatného. Vyprávění očima malého dítěte má v sobě navíc určitou naléhavost a důraz, který je v porovnání s vyprávěním teenagerů nebo dospělých úplně jiný a mnohem více, abych tak řekla, urgentní.
Myslím, že dát jako hlavní postavu malé dítě je velký a hlavně dobrý tah. Lidé mají nad takovou situací tendenci více se zamýšlet, více uvažovat. Možná proto, že když si takovou knihu přečtou dospělí, kteří už mají děti, donutí je to myslet, jak by se asi cítilo to jejich vlastní dítě.

George je kniha z LGBT tématikou s konkrétním zaměřením na transgender. Již jsem z toho okruhu zmiňovala Dánskou dívku. George je kniha, která stojí za přečtení stejně jako Dánská dívka. Obě tato díla s sebou nesou velká poselství a důraz, který je třeba přestat přehlížet. Je třeba tohle všechno, co se děje lidech, respektovat a uznat. Myslím, že čtením takových knih, jako je třeba i George, je ta cesta o hodně snadnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!