PRIDE Month Reading | Inspirational Danish Idol

21. června 2016 v 19:34 | Snow Fairy |  ProjektyAhoj,

je pár mých TOP knih s LGBT tématikou, o kterých bych vám chtěla říct odděleně a samostatně. O Dánské dívce jste toho slyšeli už opravdu hodně. Jenom u mě na blogu jsem o ní mluvila v souvislosti s knihou i filmem. Nesmírně jsem se do tohoto díla zamilovala.
Podává naprosto úchvatně reálný obraz osoby, která jako první v historii podstoupila operaci pohlaví. Jedná se o skutečný příběh a David Ebershoff se ho chopil naprosto s respektem a úctou.
Při čtení Dánské dívky máte pocit, že Einara/Lili znáte, že jste součástí příběhu, i přesto, že kniha byla jejím životem spíše inspirována. O tom, že to bylo doopravdy tak, jak se o tom dočtete v této knize, se můžeme dozvědět těžko. Ebershoff čerpal z deníků, které Lili psala. Zaznamenala své pocity, když byla ještě muž a jak silně tušila, že je s ní něco v nepořádku, že to tělo, se kterým žije, má být ve skutečnosti ženské.

Tato kniha je dle mého názoru nesmírně unikátní a autentická. Jakmile jsem začala číst, úplně mě vtáhla do děje a do konce nepustila. Je to příběh Lili, ale také příběh blízké rodiny, manželky, která se musela smířit s tím, že její milovaný manžel se necítí být mužem, nýbrž ženou.

Čtením Dánské dívky jsem získala nový pohled na život LGBT komunity a hlavně tedy konkrétně na transgender, pro kterou je Lili Elbe obrovskou inspirací . Příběh Lili je vyjímečný a dá vám určitý náhled do světa, který se těžko poznává, pokud ho nejste osobně součástí.

Co víc, film je krásnou oslavou, jak příběhu samotného, tak knihy. Oscarový režisér Tom Hooper a Oscarové obsazení v čele s Eddie Redmaynem a Aliciou Vikander je pastvou pro oči. Kouzelně povedené, autentické podaní jednoho legendárního života, který jednou pro vždy změnil svět a hlavně lidi.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Infinity Infinity | Web | 25. června 2016 v 20:01 | Reagovat

Tuto knihu si rozhodně musím přečíst, už to takovou dobu odkládám!
Skvělý projekt, moc se mi líbí, že jsi přišla v knižní blogosféře zase s něčím novým! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!