PRIDE Month Reading | Introduction

18. června 2016 v 20:29 | Snow Fairy |  Projekty


Ahoj,

dnes vám představím takový nový projekt. On to v podstatě projekt není. Chtěla bych sérií článků o tématických knihách podpořit a oslavit LGBT komunitu, která v dnešním světě, který se tváří velmi vyspěle, je na hodně frontách nepochopena a nesnášena. Myslím, že k nesnášenlivosti a nenávistí není absolutně žádný důvod. Nicméně po posledních událostech z Orlanda je evidentní, že ne všichni lidé jsou schopní uznat a pochopit i jiný smysl a styl života.
Homosexuální muži i ženy, bisexuálové a transgender jsou lidé jako všichni ostatní. Jsou to lékaři, právníci, lidé na vysokých a důležitých postech, ale také lidé na nižších postech, opravdu lidé jako my všichni ostatní. Na každém člověku, bez ohledu na orientaci, záleží. Všichni dohromady tvoříme podporu pro svět, v jakém chceme žít.

Nikdy bychom se neměli bát ukázat, kdo jsme, i když je to v dnešním světě nesmírně těžké. Vydáváte se s kůží na trh jenom proto, že ještě existují lidí, kteří nedokáží pochopit, že i gay nebo lesbička jsou stejně dobří a důležití lidé jako oni sami.
To, že se kluk drží za ruku s klukem, nebo holka s holkou, je přece úplně normální. Z vlastní zkušenosti vím, že homosexuálové jsou mnohdy mnohem příjemnější lidé, a hlavně přátelé, než lidé s klasickou orientací.
Nikdy nesuďte předtím, než lidi opravdu poznáte. A nikdy nesmýšlejte o lidech stejného pohlaví, jak se drží za ruce nebo si dávají pusu na veřejnosti, jako o lidech, kteří nestojí za to, aby měli nějaká práva. Neberte je jako někoho, kdo se vám nehodí do života. Vždyť když vidíte líbat se na ulici kluka a holku, taky jim hned nenadáváte. Jestli je vám to nepříjemné, odvraťte prostě tvář.

V tomto "projektu" vám představím knihy s LGBT tématikou, které rozhodně stojí za přečtení a kterými je možné tuto komunitu poctít, podpořit a uznat. Oslavit. Všichni tihle lidé si to zaslouží stejně jako každý jiný. Respektujte je, vzdejte jim čest, jedná-li se o vaše příbuzné, přátele, řekněte jim, že je milujete stejně tak, jako to říkáte rodičům, sourozencům a příbuzným.
Všichni si zaslouží být respektováni. Všichni si zaslouží být uznáni. A hlavně si všichni zaslouží být těmi, kdo doopravdy jsou a zaslouží si milovat lidi, které ze srdce opravdu milují.

Opravdu doufám, že se vám články o knihách s LGBT tématikou budou líbit a že se vám celkově bude líbit poselství tohoto "projektu". Ukažme gayům, lesbičkám, bisexuálům i transgender lidem, že je máme rádi, že je uznáváme a že je podporujeme. Jsou to lidí, jako my. Na to nikdy nezapomínejte.


Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina Martina | E-mail | Web | 19. června 2016 v 18:03 | Reagovat

Moc krásny článok a teším sa na tvoj článok :) Snáď objavím nejaké nové knihy :) Inak neviem, či si čítala Simon vs. Homo sapiens agenda, ale ak nie, vééľmi odporúčam :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!