PRIDE Month Reading | Prove Them Wrong

28. června 2016 v 14:10 | Snow Fairy |  Projekty


Ahoj,

v dnešním vydání PRIDE Month Reading vám představím knihu od velmi významného autora. Jeho význam spočívá v jeho nesmírně chytlavém a čtivém stylu psaní, ale také v tom, že vypráví o důležitých tématech, o kterých by se mělo mluvit častěji a s větší úctou. David Levithan je jedním z těch autorů, kteří LGBT tématiku do svých knih používají dost často. Na svém kontě má již celou řadu knih, které se zabývají LGBT z různých úhlů pohledu. Většina z těch knih s sebou nese velkou váhu a hodnotu. Tudíž se není čemu divit, že David Levithan a jeho tvorba mají v tomto projektu své čestné místo.
I přesto, že Levithan napsal těch knih opravdu hodně, a já vám řadu z nich představím, zaměřím se především na knihu Two Boys Kissing, nebo jak můžete znát v češtině, Líbali jsme se.


Já osobně jsem si tu to knihu nesmírně užívala. Je to kniha, která ukazuje homosexuály v úplně jiném světle, než můžete vidět v jiných materiálech, filmech, kdekoli. Ukazuje je jako lidi, kteří si chtějí splnit sny, lidi, stejně jako každý jiný, hledají sami sebe a že to dá práce než se najdou. Je to chlapcích, kteří se snaží dokázat sobě, rodině, ale i všem kolem, že jenom proto, že mají rádi jiné kluky a ne holky, nejsou žádnou štvanou zvěří. Jsou prostě taky lidé, kteří si zaslouží své místo na Slunci.
Velmi bych vám doporučovala si Líbali jsme se přečíst, pokud jste tak již neučinili. Ta kniha má v sobě hodně velký potenciál a hlavně s sebou opravdu nese velkou spoustu respektu vůči gayům. Moc se těším, až se do Líbali jsme se třeba pustím jednou znovu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!