Červenec 2016

Pevnost 08/2016 |Chris Pine, Star Trek a jlyajbe

29. července 2016 v 21:55 | Snow Fairy |  Pevnost

Pevnost 08/2016


Srpnové Pevnosti vévodí obálka s charismatickým a nebezpečně modrookým Chrisem Pinem a předzvěstí epického dobrodružství jménem Star Trek. Už téměř notoricky známá sci-fi pecka se, jako mnoho jiných, dočkala svého remaku, novějšího zpracování, které má za úkol ohromit všechny fanoušky tohoto celosvětově ikonického fenoménu. V Pevnosti se o Star Treku dozvíte všechno, co potřebujete, abyste byly v obraze. Dozvíte se jak základní informace, tak informace, které sahají do hloubky. Stejně tak se naučíte mluvit klingonsky. Pevnost vám toho o Star Treku poví mnohé, rozhodně je v tomto ohledu na co se těšit.

Kromě Star Treku je tady celá řada dalších zajímavostí, třeba o tom, že (miminko) Dory si od Pevnosti vyplavala krásných 80% a že Sebevražedný oddíl je jedním z nejočekávanějších trháků, které letos vstoupí do kin. Mimochodem, můžete se na něj těšit už od 4. srpna!!

Jako další se dozvíte nejžhavější novinky ze světa seriálů. Jako například, která šťastná herečka si zahraje roli matky v pekelném seriálu Lucifer nebo kdo si zahraje jedovatou Poison Ivy v Gothamu.

Také se vám představí nejvíce COOL filmy roku a jak to vypadá se stále více populárním a oblíbeným seriálem Hry o trůny. Dozvíte se, co vás čeká a co vás rozhodně nemine.

Filmový svět je teď také pod palbou všemožných duchů. A kdo jiný než pořádní krotitelé by si s nimi měli poradit? Nejnovější zpracování oblíbeného "duchařského" snímku Krotitelé duchů z roku 1984 právě odstartoval svou kino cestu a rozhodně slibuje mnohé. Hlavně ohromný filmový a divácký (a duchařský) zážitek.

Opravdové fajnšmekry určitě zaujme rozsáhlý článek o Kladivu na čarodějnice. Jeho historie, základy a taky jedinečná soutěž, kde máte za úkol vymyslet svůj vlastní příběh podobný Kladivu. Jak jistě víte, fantazii se meze nekladou a kdy jindy jí popustit uzdu než při psaní své vlastní verze Kladiva na čarodějnice?

Ve více jak 80 stranách má pro vás Pevnost nepřeberné množství článků, povídek na téma, samozřejmě povídaní o knihách a nejnovější knize pána hororu, Stephena Kinga, Bazar zlých snů. Dočtete se mimo jiné o hře, kde se to hemží prapodivnými stvořeními a kde je to zasypáno červeným pískem. Ano, s DOOM ocitnete se doslova na Marsu!
A jako zajímavost, vás Pevnost velice účinně ještě více naláká na novou sérii Sarah J. Maas, autorky Skleněného trůnu, Dvůr trnů a růží!
Je toho opravdu hodně, o čem se v srpnové Pevnosti dočtete a myslím, že některé články by vám rozhodně neměli uniknout!Mnohokrát děkuji časopisu Pevnost za poskytnutí e-verze časopisu k recenzi!

Reviews - Dcera | Nikdo nemá takovou moc jako ona

28. července 2016 v 18:12 | Snow Fairy |  Reviews

Dcera

Autorka: Kiera Cass
Žánr: YA, Dystopia, Romance, Drama, Sci-fi
Díl: 4.
Série: Selekce (The Selection Series)
Originální název: The Heir
Počet stran: 318
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: CooBooObsahuje spoilery na předchozí díly!

***


Eadlyn je žena, která mění dějiny celé Illey. Mění celé tradice monarchie, jejíž představitelem je stále ještě její otec, král Maxon. Ten za své vlády změnil, co jenom šlo, aby se lid měl co nejlépe. Aby vymizely veškeré rozdíly i kastovní systém, díky čemuž to alespoň na nějakou dobu vypadá, že jsou lidé spokojení s tím, že mají vlastní možnost volby. Nicméně i přes veškeré změny ve společnosti, vládě i fungování země, jsou lidé poněkud rozhořčení.
A tak je rozhodnuto o plánu, který by měl jakékoli nepokoje rozptýlit a zabavit předtím, než se najde slušné řešení. Nová Selekce. Generace Selekcí se vždy nesly ve stejném duchu, princ si vybírá manželku. Eadlynin život je ale předzvěstí změn a nových začátků.
A Selekce, kde si Eadlyn bude muset vybrat z 35 mladých mužů, je prvním krokem do neznáma.


Svět Selekce a Illey se nám ještě úplně neuzavřel. Nicméně Dcera s sebou přináší novou kapitolu života královské rodiny. Spousta věcí se změnily. Rebelové přestaly útočit. A princezna Eadlyn, následkyně trůnu, má teď hodně věcí na rozhodování. Nabízí se jí hned 35 mladých srdcí, ale Eadlyn je rozhodnutá být sama. Jako následnice trůnu, má sto procent jistotu, že vedle sebe nikoho nepotřebuje. Co když ale přece jenom potřebuje?

Pokračování série Selekce jsem poměrně netrpělivě očekávala. Po tom, co skončila Selekce z Američina pohledu a milostný trojúhelník mezi Aspenem, Americou a Maxonem došel svého rozřešení, mi zvědavost nedala a náruživost čtení mi představila královskou dceru, nejstarší ze čtyř dětí, Eadlyn.
Eadlyn je zajímavý člověk, ale je tu jedna věc, se kterou jsem se prostě nebyla schopná ztotožnit, ani kdybych chtěla.

Eadlyn je prezentována jako výsada, vyjímka potvrzující pravidlo. První následnice trůnu a první princezna s takovou mocí, že možná převyšuje i moc svého otce. To všechno dohromady tvoří poměrně velké břemeno na bedrech mladé princezny, ale myslím, že ji sláva stoupla do hlavy až příliš. Pravděpodobně k tomu přispěl i život od narození strávený mezi zdmi paláce, kde má člověk úplně všechno. Každopádně Eadlyn je na můj vkus opravdu rozmazlená knižní hrdinka. Při čtení mě to poměrně otravovalo, neustále jsem si opakovala, jak je možné, že to ani maličko nevidí. Na druhou stranu se mi líbilo, že Cassová vytvořila storyline založenou na tom, že Eadlyn postupně poznává všechny aspekty života princezny a následnice, poznává své chyby, přešlapy, avšak i úspěchy. Tohle výrazně můj zážitek ze čtení vyvažovalo.
Kromě maličkého zádrhelu s Eadlyn jsem si jinak Dceru užila stejně jako předchozí díly s Americou. Bylo zajímavé sledovat, jak se postavy za ty roky změnily, dospěly, doslova přetransformovaly svou povahu s tím, že ty nejzákladnější rysy, které je definují, zůstaly dobře patrné. Díky čemuž Dcera působí jako známá věc, i přesto, že se jedná v podstatě o úplně nový příběh.
Jsem každopádně velmi zvědavá, co přinese další díl a jak nová Selekce skončí, jelikož si myslím, že svůj team si mezi chlapci vybere každý. Tato obrácená verze Selekce je příjemně osvěžující a zajímavá a rozhodně se Cass povedlo vybrat skvělé kandidáty, o kterých budete chtít číst.Mnohokrát děkuji databázi knih za poskytnutí knihy k recenzi!

PRIDE Month Reading | T is for Transgender

24. července 2016 v 17:42 | Snow Fairy |  Projekty


Ahoj,

jako poslední ze skupiny lgbt je na řadě transgender. Ode mě znáte transgender poměrně dost, neboť moje srdcovka, Dánská dívka, už tady na blogu byla zmiňována nesčetněkrát. Stejně tak jsem vám už říkala o knize George, o malém chlapci, který cítí, že není tak úplně chlapec, kterým se narodil.
Neskutečně se těším, až vám níže představím další úžasné knihy z tohto žánru. Myslím, že příběhy s transgeder jsou zajímavé a svým způsobem realistické a reálné, i když sám o sobě příběh, o kterém čtete třeba není založen na skutečných událostech.
Vybrala jsem pro vás zase pět titulů, které si myslím, že vás budou opravdu zajímat a které si možná potom vyhledáte dál a zkusíte přečíst.1. Becoming Nicole - Amy Ellis Nutt
Becoming Nicole je kniha, kterou jsem obejvila už poměrně dávno a už tehdy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Neustále jsem opakovaně četla anotaci a přemýšlela.
Příběh Nicole je neobyčejný a hlavně nesmírně odvážný a inspirující. Jedná se o skutečný příběh jedné americké rodiny a jejich dvou adoptovaných dvojčat, dvou chlapců, Jonase a Wyatta.
Jonas se nezdá být o tolik odlišnější než jiní chlapci. Wyatt je ale úplný opak. Místo hraní si s autíčky, si rád hraje na princezny. Rodina postupně zjišťuje, že to, kdo Wyatt je, není ve skutečnosti chlapec.
Nejvíce je na knize skvělé, že je podle skutečných událostí, podle pravdy a že udává obraz celé rodiny, ne jen toho jedince, ale každého jednoho člena rodiny, společnosti a povahy malého amerického města. Není to příběh jenom Wyatta/Nicole, ale všech okolo ní a všech, koho se to nějak týká.
Amy Ellis Nutt příběh této rodiny uchopila a vytvořila z něj přímo dílo. Myslím, že tohle je rozhodně #1 kniha, kterou byste si neměli nechat ujít!2. If I Was Your Girl - Meredith Russo
If I Was Your Girl je kniha o dívce, která kdysi bývala chlapec. Její minulost říká Andrew, ale přítomnost a budoucnost říká Amanda.
Nicméně tohle je tajemství, které by ne každý dokázal přijmout jako fakt a jako součást toho, kým Amanda je.
Ale potká Granta a to je kluk, kterému by chtěla říct všechno, přiznat, kdo doopravdy je. Ale bylo to vůbec moudré rozhodnutí?
Tato kniha si také myslím, že je jedna z těch, které by lidem neměla uniknout.
I přesto, že to není příběh podle skutečných událostí, myslím, že i tak to bude velmi upřímné a otevřené čtení s tím, že fanoušci YA si v určitém směru na své přijdou. Romance to bude kompikovaná, složitá a zároveň si myslím, že od začátku do konce plná emocí.


3. Double Exposure - Bridget Birdsall
Alyx se narodila jiná. A vždycky se jiná cítila, a to také proto, že se narodila s nejednoznačným pohlavým. Nicméně byla celý život vychovávána jako chlapec. I když to, jak se cítí, je úplný opak její výchovy.
Je těžké hledat opovědi na to, kdo jste a přitom nevědět, jestli vůbec nějaké jsou. Ale potom, co Alyx ztratila otce se všechno vyhrotilo až příliš a všechna bolest se mnohonásobně zhoršila. Proto se rozhodně odstěhovat a začít nový život a tentokrát jako člověk, kterým je. Jako dívka.
Nejenže je námět opět neskutečně poutavý, poměrně vážný a důležitý. Co víc, autorka a Double Exposure jsou nominovány na několik významných cen.
4. Lily and Dunkin - Donna Gephart
Ona je trans, on má bipolární poruchu. Ona je sice dívka, ale svým způsobem vlastně ani není. On se nedávno přistěhoval a bipolární pochura mu dává pořádně zabrat. Oni oba mají svá tajemství a oba jsou tak trochu zlomení.
Ale když se potkají, opravdu všechno se od základů změní.
Kniha Lily and Dunkin mi neskutečně učarovala citátem, který je v anotaci: "Sometimes our hearts see things our eyes can't."
Mě sice stačilo takhle málo, ale četla jsem dál a objevila, co jenom z anotace můžete a myslím, že tohle je skvělé čtení pro čtenáře každého věku. Primárně je to spíše YA middle grade literatura, ale myslím, že i starší čtenáři takovým příběhem nepohrdnou a rozhodně ho ocení.
5. The Art of Being Normal - Lisa Williamson
The Art of Being Normal je příběh dvou chlapců. Každý se svým tajemstvím a úmyslem. První chlapec, David, je sice chlapec, ale cítí se jako dívka a chtěl by být dívka.
Leo je naopak kluk, který se cítí v určitých ohledech normálně, chce jenom být neviditelný. Ale když se vám někdo líbí je těžké zůstávat vzadu.
Potom se Leo Davida zastane v jedné rvačce a postupně se jim oběma otevírá svět tajemství a jednoho z nejneočekávanějších přátelství.
Tohle je rozhodně kniha, která potěší hlavně YA fanoušky. Ale rozhodla jsem se ji zařadit, protože to není příběh jenom o tom, že někdo chce být jiného pohlaví, než vlastně je a nejde jen o lásku, ale hodně také o přátelství a to, co je opravdu důležité.

Interview with Kathleen Glasgow | "Don't let the cereal eat you."

22. července 2016 v 8:30 | Snow Fairy |  Interviews


Ahoj,

jak jsem už dříve slíbila na facebooku, mám tady nejnovější rozhovor. Autorka knihy GIRL IN PIECES, o které jsem mluvila v článku o mých neočekávanějších knihách tohoto roku, byla tak moc hodná a odpověděla na pár všetečných otázek.
Kathleen je strašně milá osoba, se kterou je radost komunikovat. Je milá, inspirující a nesmírně sympatická. Fotky pro tento rozhovor jsem vybrala z instagramového účtu Kathleen.
Rozhovor bude mít českou i anglickou verzi, takže si přečtěte, co vás bude bližší nebo klidně obojí. Kathleen nás tady pořád ještě tak nějak považuje za Československo, což na jednu stranu není nic tak špatného, ale v překladu použiji místo Československo Česko a Slovensko, aby to bylo jasné a přehledné a jednoznačné.

Ještě než přejdu k rozhovoru, vypíši vám kontakty na Kathleen, místa, kde ji můžete sledovat a kde jí můžete napsat vaše názory na Girl in Pieces.

Kathleen Glasgow's Official Website

Instagram

TwitterMoc doufám, že se vám rozhovor bude líbit a že se ještě více začnete zajímat o krásnou knihu Girl in Pieces.

Ještě bych i tady chtěla Kathleen moc poděkovat za čas, který na tomto rozhovoru strávila. Je to pro mě velká věc, které si neskutečně cením a vážím. Takže moc děkuji, Kathleen.


1. Co tě inspirovalo k napsání Girl in Pieces?

Girl in Pieces jsem napsala proto, že jsem chtěla dát hlas dívkám i chlapům po celém světě. Kdysi jsem byla jednou z nich a kdykoli jsem šla do knihkupectví nebo do knihovny nemohla jsem najít podobný příběh. A tak jsem se rozhodla takový příběh napsat.


2. Jak ses cítila při psaní Charlottina příběhu?

Miluji Charlotte. Je odvážná, vystrašená, krásná, chaotická, zjizvená a přesto se srdcem na dlani. Taky jsem se o ni bála, když jsem o ní psala, ale zároveň jsem věděla, že je dost silná, aby to nakonec zvládla. Charlie v sobě má kousek mě, protože její zkušenosti jsou založeny na mých vlastních, ale Charlotte je soběstačná osoba a já bych byla velmi rychle její kamarádka.3. Girl in Pieces je hodně emotivní kniha. Jsou nějaké knihy stejného žánru, které máš ráda a které bys doporučila?

Právě jsem dočetla knihu The Weight of Zero od Karen Fortunati, které vychází letos na podzim a je o dívce, která trpí bipolární poruchou. Je to krásná a zároveň děsivá kniha, která je nezbytná v tom nejlepším slova smyslu. Taky jsem nedávno přečetla Sad Perfect od Stephanie Elliot, jež vyjde v roce 2017 a vypráví příběh dívky s poruchou příjmu potravy. Naprosto člověka zasáhne, ale stojí to za to. Trochu mi to připomíná Purge, memoáry Nicole Johns, které jsem četla před pár lety. Pojednávají o autorčině boji s poruchou příjmu potravy.
Musím říct, že mě hodně zajímají knihy v hlavní roli s ženskou představitelkou a jejími zkušenostmi, obzvlášť ty, které mluví o mentálních a tělesných poruchách. Je hodně těžké být dívkou ve světě, který nedokáže ocenit inteligenci a sny. A to ani nemluvím o tom, když nejsi ten "standardní ideál krásy" ať už to znamená cokoli.


4. Jsou nějaké další knihy jakéhokoli žánru, které máš ráda a které bys doporučila?

Letos už jsem přečetla hodně debutových YA románů. Vypíšu hlavně ty, které by si čtenáři rozhodně měli vyhledat, což jsou převážně contemporary knihy s trochu fantasy a sci-fi: THE ONLY THING WORSE THAN ME IS YOU (Lily Anderson), HOW TO HANG A WITCH (Adriana Mather), THE FIRST TIME SHE DROWNED (Kerry Kletter), THE GIRL FROM EVERYWHERE (Heidi Heilig), THE EDGE OF EVERYTHING (Jeff Giles) a v neposlední řadě THE HUNDRED LIES OF LIZZIE LOVET (Chelsea Sedotti).
Stejně tak jsem nedávno dočetla THIS IS THE PART WHERE YOU LAUGH od Petera Browna Hoffmeistera, která mě absolutně zničila.
5. Charlotte si prochází velice těžkým obdobím. Snaží se přežít všechno, co se stalo, ale je to hodně složité. Bohužel, všude po světě jsou mladí lidé, kteří se cítí stejně jako Charlotte. Co bys takovým lidem řekla, bys je trochu povzbudila a dodala jim trochu naděje do života?

Myslím, že nejdůležitější věc, když trpíš a jsi sama, je to neustále zkoušet jinak a obklopit se přáteli, kteří se o tebe doopravdy zajímají, a věř mi, oni tam někde venku jsou. Musíš najít lidi, se kterými je ti příjemné mluvit o složitých věcech. Lidi, kteří tě doopravdy poslouchají. Věřím, že se dokážeš dostat do lepší části života a dokážeš vyjít z té temnoty. Ale dá to opravdu hodně práce a podporu společnosti. Deprese je celoživotní porucha - jen tak prostě neodejde, ale člověk se jí může naučit korigovat.
Všem, kteří se cítí naprosto, zcela sami bych řekla: I NA TOBĚ ZÁLEŽÍ. OPRAVDU ZÁLEŽÍ. Stoupněte si před zrcadlo a desetkrát si to zopakujte: I NA MĚ ZÁLEŽÍ. OPRAVDU ZÁLEŽÍ.


6. Máš nějaké oblíbené motto nebo citát, který ti pomáhá projít si těžkým obdobím?

Blue v Girl in Pieces říká: "Nenech, aby tě cereálie snědly!" To je moje motto.
7. Svět je tak velký. Je tady spousta zemí, měst, památek. Je nějaká země, kterou bys chtěla v budoucnu nejvíce navštívit?

Ráda bych se podívala do Česka a na Slovensko - taková minulost! taky bych ráda navštívila Itálii. A Skotsko, kde jsem už jednou byla a moc ráda bych se tam někdy vrátila.

8. Jaký je tvůj absolutně nejoblíbenější film a písnička a proč?

Mám docela hodně oblíbených filmů, mezi které patří Sans Soleil (Bez slunce), The Bad News Bears (Špatné zprávy pro Medvědy), Raising Arizona (Potíže s Arizonou).
Co se týká oblíbených písniček, je to trochu těžší. Stává se mi, že některé písně k sobě úplně připoutám a potom je poslouchám pořád dokola. Někdy i roky. Ale právě teď je moje oblíbená píseň Kamera (Wilco). Ale moje absolutně nejoblíbenjší písnička všech dob je určitě Tangled Up od Boba Dylana.
9. Chtěla bys zkusit nějaký adrenalinový sport? Například bungee-jumping, skydiving...

NE! Už tak jsem dost úzkostlivá a zpocená osoba!

10. Kdybys musela celý život používat jenom jednu sociál síť, kterou by sis vybrala, Instagram, Twitter nebo Facebook?

Instagram! Je to jako by lidský život byl román s fotografiemi.
11. Jaké jsou tvoje koníčky, když máš právě trochu volného času?

Právě se dostávám přes Game of Thrones. Taky mám dvě malé děti, takže vytvářet dinosauří jámy z bláta a vody je u mě opravdu velká aktivita.
12. Plánuješ napsat nějakou další knihu?

Ano, podepsala jsem smlouvu na dvě knihy, takže další YA bude vycházet na podzim příštího roku.


13. Jaké máš plány na léto?

Dokončuji svoji druhou knihu. Budu cestovat s Girl in Pieces a pomáhat svým dětem s těmi dinosauřími jámami. A taky plánuji potkat super lidi z Česka a Slovenska online.
14. Je něco, co bys ráda řekla svým čtenářům v Česku a na Slovensku?

Ahoj!!! Girl in Pieces u vás vychází na podzim tohoto roku, takže si ji potom běžte koupit a dejte mi vědět, jak se vám líbí! A děkuji moc za sdílení Charlottina příběhu.

1. What inspired you to write Girl in Pieces?

I wrote Girl in Pieces because I wanted to give voice to those girls and boys who are alone in the world and have no voice. I was once one of them and when I went to the library, or the bookstore, I could not find a story like mine on the shelf. Now that I am adult, I decided to write that story.


2. How did feel when you were writing about Charlotte?

I love Charlotte. She's brave, scared, beautiful, scarred, messy, and full of heart. I was scared for her when writing her, but I knew that her strength would come through in the end. Charlie has a little bit of me in her, as I based her experiences with depression and self-harm on my own experiences, but she is her own girl and I'd be her friend in a heartbeat.
3. Girl in Pieces is very emotional book. Are there any other books of same genre that you really love and would recommend?

I have just finished reading The Weight of Zero, by Karen Fortunati, which comes out this fall, and is about a girl suffering from bipolar disorder. It's a beautiful and scary book that is necessary in all the right ways. I also recently read Sad Perfect, by Stephanie Elliott, which comes out in 2017, about a girl with an eating disorder. It packs a real punch, but boy, it's worth it. It reminds me of a memoir I read several years ago by Nicole Johns called Purge, about her struggle with an eating disorder. I guess I'm really interested in books that talk about the female experience, specifically body and mental issues. It's hard being a girl in a world that doesn't value you for your intelligence or dreams. And don't get me started on what happens if you don't have the standard, "ideal" body, whatever that's supposed to mean.


4. Are there any other books of any genre you also love and like to recommend to your readers?

I've been reading a lot of debut young adult books this year, so I will rattle off some titles that readers should look for--these are mostly contemporary, with some fantasy and sci-fi mixed in: The Only Thing Worse Than Me is You (Lily Anderson); How to Hang a Witch (Adriana Mather); The First Time She Drowned (Kerry Kletter); The Girl from Everywhere (Heidi Heilig); The Edge of Everything (Jeff Giles); and The Hundred Lies of Lizzie Lovett, by Chelsea Sedotti. I also just finished This is the Part Where You Laugh by Peter Brown Hoffmeister, which ripped me apart.
5. Charlotte is going through very difficult times. She tries to survive everything that happend to her. But it's very hard. Unfortunately, there are way too many people who feel the same as Charlotte. What would you tell them to cheer them up a little bit. To give them hope for life?

I think if you are suffering and alone, the most important thing is to try and surround yourself with friends who truly care about you, and believe me, they are out there. You need to find people you feel comfortable talking to about hard things, people who actually listen. I believe that you can get to a better part of life, you can climb out of the darkness, but it takes hard work and a supportive community. Depression is a lifelong illness--it doesn't just go away, but it can be managed. Also, to everyone out there who feels utterly alone: YOU MATTER. YOU DO. Go to the mirror and say this ten times to yourself: I MATTER. I DO.


6. Is there any inspirational quote or motto you follow and helps you go through your darkest hours?

As Blue says in Girl in Pieces, "Don't let the cereal eat you." That's my motto.
7. World is so big. There are so many countries, cities, sights. Is there any country you would like to visit the most in the future and why?

Oh, I would love to come to Czechslovakia--such history! And Italy. And Scotland, which I visited once, and would love to go back to.


8. What is your favourite movie and song of all times and why?

I have a couple of favorite movies: Sans Soleil, The Bad News Bears, Raising Arizona. As for favorite song of all time, that's hard, because I tend to get attached to songs and play them over and over for, well, like, years. My current favorite song is Kamera by Wilco, but I think my all-time favorite is Tangled Up in Blue by Bob Dylan.
9. Would you like to try any adrenaline sport? For example bungee jumping, skydiving, etc.

Uh, NO. I'm already an anxious and sweaty person!


10. If you had to use only one social media for the rest of your life which one would you choose? Instagram, Twitter or Facebook?

Instagram. It's like a person's life is a novel with pictures.
11. What are your hobbies for when you have some free time?

I am currently working my way through Game of Thrones. And I have two little kids, so making dinosaur pits out of mud and water is a big activity.
12. Are you planning to write any other book?

Yes, I signed a two-book deal, so another young adult book is coming out in fall of 2017.


13. What are your plans for this summer?

This summer I am finishing book #2, traveling for Girl in Pieces, and helping my kids make dinosaur pits out of mud and water. And meeting cool people from Czechslovakia online.
14. Is there anything you'd like to tell to your readers in the Czech and Slovak Republic?

Hey! Girl in Pieces is being published in your country this fall, so go buy it and then let me know what you thought! And thanks for sharing Charlotte's story.

PRIDE Month Reading | B is for Bisexual

21. července 2016 v 17:54 | Snow Fairy |  Projekty


Ahoj,

dnes to bude o bisexuálech, jako další skupině zahrnující lgbt. Když jsem hledala, které knihy vám dnes ukázat, přišlo mi trochu složitější najít nějaké zajímavé titulu, které upoutají pozornost. Po chvilce jsem ale našla tolik knih, které stojí za pozornost, že jsem pár nimut nevěděla, kterou nakonec jako pátou vybrat. I přesto mi ale přijde, že bisexuálních postav v knihách není až tolik. Nebo celkvoě beletrie, YA o bisexualitě a bisexuálech.
Ale úžasné knížky jsem našla a jsem z nich opravdu nadšená a doufám, že vás zaujmou, stejně jako zaujaly mě. Myslím, že hodně z nich jsou knihy velice komplexní a kromě bisexuality nabízejí i další důležitá a zajímavá téímata.1. More Happy Than Not - Adam Silvera
Je možné, že o Adamu Silverovi a jeho knihách jste už slyšeli. Adam Silvera je velmi sympatický člověk, tudíž jsou pro mě jeho knihy takovým ekvivalentem sympatie, talentu a dobře odvedené práce. Kromě knihy, která je naplánovaná v originále na začátek příštího roku (History Is All You Left Me) a taky se zařazuje do kateogorie lgbt, konkrétnějí mezi knihy o gayích, je More Happy Than Not titul, který si můžete už nějakou dobu přečíst. A který má opravdu vysoké hodnocení a hvězdné ohlasy.
Věřím, že tohle je hodně povedená kniha.
Hlavní postava Aaron nachází ve svém kamarádkovi nečekanou lásku, kterou ale nemůže otevřeně přiznávat. A to také proto, že vztah s jeho přítelkyní se zdá být snadnější a pro lidi kolem přijatelnější volbou.
More Happy Than Not je kniha s velkým jménem a opravdu si myslím, že zaujme hodně z vás. Sama se na tuto knihu strašně moc těším a podle toho, co čtenáři po světě říkají, je Adam Silvera člověk, který vám okamžitě učaruje jak svou milou osobností, tak knihami, které píše.2. Our Own Private Universe - Robin Talley
Tuto knihu jsem vybrala proto, že je z ní jasně patrné bisexuální téma a ne jen tak obyčejné. Myslím, že Our Own Private Universe bude velmi osobní a realistické čtení, takové, abych tak řekla, střízlivé a uvěřitelné. Autorka knihy, Robin Talley, je k tomu jednou z hodně uznávaných autorek, co se toho žánru týče a kromě této a několika dalších knih napsala i známou knihu Lies We Tell Ourselves, ověnčenou knižními nominacemi.
Hlavní hrdinka Aki ví, že je jiná, ví, že je bisexuálka, ale doposud to byly pouze kluci, se kterými chodila. Její nejlepší kamrádka je jediná, které Aki věří a je k ní naprosto otevřená a upřímná. Potom ale potká Christu a všechno se najednou změní.
Akiin příběh je jako vystřižený z každodenního života a to se mi líbí nejvíce. Je to kniha, která je na jednu stranu jiná, svá, originální, ale na stranu druhou je to i příběh, který by se mohl odehrát někde ve světě. To je myslím hodně sympatické. Celkově do této knihy vkládám poměrně velké naděje. Vychází na začátku příštího roku.3. V jedné osobě - John Irving
V jedné osobě jsem vybrala ze jevného důvodu, jako jedna z mála knihy, které vám v těchto článcích ukazuji, je již delší dobu přeložená do češtiny, tudíž bych řekla, i velmi dobře dopstupná, pokud vás zaujme.
Samozřejmě pojednává o bisexualitě, ale z pohledu o hodně staršího muže, šedesátiletého Williama.
Irving tuto knihu psal pro svého syna, který je gay, takže si opravdu myslím, že tohle je kniha se svým účelem. John Irving je navíc velmi zkušený a talentovaný autor (jeho Pravidla moštárny jsou naprostá nádhera, velice doporučuji přečíst, je to krása) a jeho knihy jsou velkou konstantou v knižním a čtenářském světě. Pokud si chcte přečíst kvalitní knihu z žánru lgbt, tahle by vás rozhodně mohla zaujmout. Je v ní vše, co potřebujete, abyste dostali skvělý čtenářský zážitek.

4. Not Otherwise Specified - Hannah Moskowitz
Tato knížka mě zaujala díky autorce. Když se podíváte na seznam knih, které napsala, zjistíte, že alespoň některou z nich znáte. Hannah je hodně oceňovaná autorka kavlitních knih a podle tématu této konkrétní knihy tomu nebude jinak ani v tomto případě.
Etta se potýká s problematikou škatulkování na malém městě, kde je v podstatě všechno černé nebo bílé a každý člověk je dobrý nebo špatný. Nikam nezapadá a nikomu není dost dobrá. Nebyla dost dobrá ani pro svého bývalého přítele a nevyhovovala ani tak, aby mohla chodit na balet. Po setkání s Biancou ale všechny škatulky začnou postrádat význam. I přesto, že Bianca je člověk, který potřebuje záchranu stejně tak, jako Etta potřebuje být zachráněna.
Myslím, že hodně zajímavý námět, který opět nepojednává jenom o bisexualitě, ale také o mentálním a psychickém zdraví. Což je záležitost, pro kterou předem padám na kolena radostí.
5. Far From You - Tess Sharpe
Far From You jsem také vybrala proto, že nepojednává jenom o jednom tématu, ale krásně prolíná hned několik. Kromě realistického románu s bisexuální hlavní hrdinkou, je to příběh záhadný a mysteriózní. Vypráví o dívce jménem Sophie, která hrobníkovi z lopaty utíká až příliš často. Při jednom incidentu měla štěstí. Při dalším už tak velké štěstí neměla. Ona přežila, ale jejímu srdci blízká kamrádka, která byla z velkou pravděpodobní více než kamarádka, to nezvládla. Byla to vražda a může za to nějakým způsobem Sophie? To je otázka.
Každopádně kromě lgbt tématiky vám možná bude běhat i mráz po zádech, což bych řekla, že může být super výhoda, pokud máte rádi trochu záhadnější knihy a příběhy plné napětí.

PRIDE Month Reading | G is for Gay

20. července 2016 v 8:00 | Snow Fairy |  Projekty


Ahoj,

v dnešním článku s tipy na knížky jsem zabrousila do vyloženě mužských záležitostí. Další skupinkou jsou gayové, o kterých je tolik knih, že jsem sama zírala, jak moc jich je a kolik stovek titulů vyloženě neznám. Na druhou stranu jsou tituly, které znám a chci číst tak moc, že z toho až šílím. Ne všechny vám dnes ukážu, ale ty, co vám ukážu, opravdu stojí za to.
Vybrala jsem i tentokrát pět titulů, které rozhodně, za každou cenu, stojí za pozornost a za přečtení. Jednu z knih mám ověřenou přečtením a doporučuji ji všemi deseti. Více vám samozřejmě napíšu níže.
A jelikož víte, o co se jedná, nemá cemu, abych to tady dále okecávala. Tak vám rovnou představím knihy.


1. Seth & Greyson - Jessica Sorensen
Tato kniha patří do série, která začíná díly Tajemství Elly a Michaela, kterou můžete znát z nakladatelství Domino. V tomto případě se jedná už o sedmý díl. Já jsem Setha a Greysona četla, ale rozhodně jsem nečetla celou sérii. Nicméně to vůbec nevadí. Příběh Setha a Greysona je naprosto samostatný a soběstačný a i když ho čtete, aniž byste si prošli celou sérií, nic se neděje, spoilery vám nedá a nejdůležitější jsou právě Seth a Greyson, takže nějaké předchozí události jsou poměrně nepodstatné. Něco maličko zmíněno je, to ano, aby byla uchována návaznost série, ale vesměs se o předchozích dílech nic nedozvíte.
Seth & Greyson je naprosto nádherně napsaná kniha, kterou jsem jednoduše nemohla odložit a to ještě v době, kdy jsem angličtinu až tak dobře neovládala. A to už opravdu o něčem svědčí. Povedá a úžasná kniha. Velice doporučuji!

2. Brokeback Mountain - Annie Proulx
Tato kniha není ani pořádně kniha. Je to krátký, kraťoučký příběh, cca o 55 stranách, o dvou kovbojích, mezi kterými nečekaně a spontánně vzplane láska, která trvá roky, i přesto, že oba vědí, že mezi nimi veřejně nemůže vůbec nic být. Co se stane v horách, v horách zůstane a Ennis i Jack si musí postupně v životě vybírat. Jedna věc je ale stálá. A to láska a náklonnost, kterou k sobě cítí.
Neskutečně silný a autentický příběh. Až se nebojím říct, že úchvatný. Hodně atraktivní je i délka knížky. A i přesto, že je to jenom krátká povídka, spousta lidí ji považuje za vyloženě umělecké dílo.
A pokud vás zaujme kniha, měli byste věnovat pozornost i filmu v hlavních rolích s Jakem Gyllenhaalem a Heathem Ledgerem. Celý film získal několik Oscarů a Oscarových nominací. A řeknu vám, že zaslouženě. Tento příběh ve vás zůstane opravdu dlouho. Úžasná věc, tato knížečka !!!
3. Simon vs. The Homo Sapiens Agenda - Becky Albertalli
Tohle je knížka o tom, jak je to hodně často i dnes ve skutenčém světě. Kluci o své sexualitě často raději nic neříkají. Není to nic špatného být jiný, být na kluky, ale lidi kolem to často nechápu. A Simon je případ kluka, který si tuhle skutečnost raději nechává sám pro sebe. Dokud se nestane chyba a jeho tajemství je na pokraji prozrazení.
Myslím, že tohle je kniha přímo se hodící do dnešní společnosti. Jsou lidé, kteří mají respekt, i když třeba příliš homosexualitu neuznávají. Jsou i lidé, kteří nemají problém a jsou lidé, kteří homosexualitu považují za něco toxického, nechutného a nepřirozeného. Tuto knihu bych doporučila, i přesto, že jsem ji zatím nečetla, protože si myslím, že se v ní čtenář neztratí a i při čtení bude mít otevřené oči stejně jako, když nečte a ocitá se ve svém každodenním životě.
Simon vs. the Homo Sapines Agenda si myslím, že se krásně do toho žebříčku hodí a že to bude hodně realistické a upřímné čtení.
4. Will Grayson, Will Grayson - John Green, David Levithan
Tohle je jednoznačná volba. Je to kniha, kterou jsem ještě nečetla, ale na kterou se velmi, velmi těším. Jak jsem již v minulém článku říkala, Levithan je záruka. John Green (možná, jak pro koho) taky. Takže tahle kombinace je svým způsobem zabijácká. I přesto, že Willové dostávají různé hodnocení, dobré, i horší. Já si každopádně myslím, že jestli hledáte knihu s lgbt tématikou, touhle bude dobrá volba tak jako tak. Něco si z toho odnesete a to je to nejpodstatnější.5. Boy Meets Boy - David Levithan
Další Levithan. Jednoduše bych to shrnula několika slovy. Jestli hledáte nějakou kvalitní knihu z žánru lgbt, David Levithan je váš člověk. Jednoznačně. V minulém článku jsem ho zmiňovala a mluvila jsem o něm i samostatně v jednom z dřívějších článků tohoto projektu, v souvislosti s knihou Líbali jsme se. Levithan je v lgbt mistr a jeden z autorů, kteří se s touto tématikou nebojí experimentovat. V drtivé většině případů jsou jeho knihy přesně to, co chcete číst.
Boy Meets Boy je příběh o setkání. O lidech a Paulovi, který jakmile potká Noaha, všechno se rázem změní.
Celkově si myslím, že Levithanovi knížky jsou dobrý start, pokud jste s touto tématikou ještě ve fází poznávání. Nebude trvat dlouho a i další Levithanova čtení si prostě zamilujete.

Reviews - Uvnitř mé hlavy | "Nedokázal jsem myslet na nikoho jiného."

19. července 2016 v 17:25 | Snow Fairy |  Reviews

Uvnitř mé hlavy

Autorka: Francesca Zappia
Žánr: YA, Contemporary, Romance, Mentální zdraví, Realistický,
Díl: -
Série: -
Originální název: Made You Up
Počet stran: 368
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: YOLI

***


Alex je prostě a jednoduše jiná. Když se na ni podíváte, hned vás upoutají prapodivně červené vlasy, u kterých nikdo nevěří, že by nebyly nabarvené.
Kromě těch vlasů ale žije Alex ještě maličko jinak. Žije ve světě humrů a prvního kamaráda, kterého pojmenovala Modroočko. Alex má schizofrenii, a tak se jí její realita trochu plete s opravdovou realitou. Není si jistá, že věci, které vidí, jsou doopravdy tam nebo jsou to jenom výtvory její tak trochu porouchané hlavy. Není si jistá, jestli její první kamarád je vůbec skutečný a jestli kluk, kterého potkává ve škole, a kterého začíná mít raději, než by se jí líbilo, a kterého zároveň nikdo nemá pořádně rád, je onen kamarád, se kterým před tolika lety osvobozovala humry.
Ale i přesto, že nic v Alexině životě nemá pevné základy, je něco, co pevné základy má. Pravda.


Schizofrenická dívka se strachem z komunistů kolem, je přesně tou dívkou, která vás provede vlastní hlavou, vlastním příběhem a příběhem lidí, kteří možná jsou a možná nejsou skuteční.

Hned na začátek musím říct, že jsem se na Uvnitř mé hlavy nesmírně těšila. Podvědomě jsem tušila, že tohle téma zaboduje a že se mi bude líbit, že mu prostě propadnu.
Uvnitř mé hlavy je první román Francescy Zappii a myslím, že na to, že se jedná o prvotinu, je Alexino vyprávění krásně komplexní, vyvážené a nesmírně chytlavé a podmanivé. Velmi se mi líbí, že si s Alex neprocházíte jenom den za dnem, procházíte si všemi jejími pocity a nejistotami a strachy, a že jich je opravdu hodně. Tím, že je vyprávění v ich-formě se ocitáte doslova v Alexině hlavě a prožíváte s ní v podstatě všechno. Tím pádem se ještě více umocňuje pocit ze čtení a zároveň to nevtíravě zintenzivňuje vážnost poruchy, kterou Alex trpí.


"Ale pokud jste přežili, znamená to, že jste byli vystaveni tomu nejhoršímu, a přesto jste dokázali jít dál."Hodně oceňuji, že podoba, příznaky i následky schizofrenie jsou takhle mezi řádky naprosto srozumitelné a pochopitelné. O tom, čím si lidé jako Alex procházejí si uděláte snadný a přesto poměrně podrobný obrázek. Dále oceňuji i fakt, že čtením se nedozvídáte jenom o tom, jak se cítí Alex, ale dostáváte se i k pocitům její rodiny, k jejich obavám i rozhodnutím. Kromě rodiny, která Uvnitř mé hlavy dotváří, čtete i o přístupu mladých lidí, Alexiných vrstevníků, k takové psychické poruše jako je schizofrenie.
Celkově si myslím, že Uvnitř mé hlavy podává příjemně autentický, realistický, střízlivý a srozumitelný obraz života člověka s psychickou chorobou. Nadlehčená romance, prozaický, humorný a vzletný styl psaní Francescy Zappii je úchvatnou kombinací, kterou se rádi necháte unášet. Uvnitř mé hlavy je celkově krásně něžná, zároveň realistická kniha plná života a hledání toho kousku životu, u kterého můžete s jistotou říct, že je skutečný.


Mnohokrát děkuji nakladatelství YOLI za poskynutí knihy k recenzi!

PRIDE Month Reading | L is for Lesbians

17. července 2016 v 20:03 | Snow Fairy |  ProjektyAhoj,

ode dneška vám dohromady ve čtyřech článcích ukážu několik knih z žánru lgbt, které by vám rozhodně neměli uniknout.
Čtyři články budou proto, že každé z písmen ve zkrátce LGBT něco znamená. L = lesbian. G = Gay. B = Bisexual. T = Transgender.
Jak už název článku říká a jak můžete vidět i ve zkratce, dnes vám představím knihy o lesbičkách. Je hodně knihy z této skupiny, které stojí za to hodit po nich očkem, nicméně jsem vybrala pět těch, které si myslím, že jsou nejvíce imponující společnosti a čtenářům. Některé možná znáte, některé pro vás mohou být nové.
Tak jako tak doufám, že se vám seznam knih bude líbit a že si o nějaké z nich (nebo třeba o všech) rádi přečtete i něco více. Většina z knih budou v angličtině, ale budu se snažit najít i některé v překladu do češtiny. Nicméně pokud vám nevadí číst v angličtině, tak si na knihách, které vám ukážu, smlsnete.


1. Carol - Patricia Highsmith
Tuhle knihu jsem jednoznačně vybrala proto, že hlavní postavy jsou starší než v jiných YA knihách, kde jsou postavy v pubertálních letech. Vyšší věk postav, jiná dob i stolení a celkově jiná atmosféra zaručují, že Carol si rádi přečtou starší generace milovníků knih. Rozhodně si myslím, že toto dílo Patricie Highsmith ocení rodiče a lidé středního věku, protože jim celkově budou postavy bližší věkem i zkušenostmi. Kromě knihy dnes už můžete znát i stejnojmený film v hlavní roli s Cate Blanchet a Rooney Mara. A i přesto, že já osobně jsem Carol ještě nečetla, tak se neskutečně těším, až se do ní pustím.
Mimochodem, film je naprosto nádherný, neuvěřitelně povedený a rozhodně stojí za shlédnutí. Nebudete litovat.

2. You Know Me Well - Nina LaCour, David Levithan
O obou autorech ještě uslyšíte. O Nině ještě jednou v tomto článku, o Davidu Levithanovi v některém z dalších. Tato knih je poměrně nová, nedávno vyšla v originále, ale už předem byla velmi oceňovaná a vysoce hodnocená a očekávaná. Já se opravdu nedivím, jelikož se v obou případech jedná o mimořádně bestsellerové autory, kteří zaručují, že bude číst kvalitní knihy.
Je to příběh o objevování vlastních možností a skutečností. Že někdy vás lidé, které máte nejvíce rádi, tak úplně neznají. Je to také příběh o tom, že občas lidé, co o sobě v podstatě nic neví, se stanou přáteli a zjistí o sobě v krátké době skoro všechno, aniž by si museli nějak převelice vylévat srdce.
Rozhodně je You Know Me Well kniha, která stojí za pozornost! Víc než to.


3. Everything Leads to You - Nina LaCour
Jak jsem slíbila, o Nině ještě uslyšíte. Právě v souvislosti s knihou Everything Leads to You. Je to příběh dívky, která se snaží dostat do světa filmu, Hollywoodu a záře reflektorů. A taky se jí to daří. Jenom v osobním životě to až tolik nevychází. Emi vypadá, že stále žije dívkou, se kterou to nemá žádnou buoucnost a jí láska opravdu až tolik nepřeje. Dokud se neobjeví Ava.
Myslím, že u této knihy není co řešit, rozhodně po ní sáhněte. Má nádherný, nežný a přitom realistický námět, který rozhodně nebude nudit, a který otevře oči, ať je to potřeba z jakéhokoli důvodu.
4. Run - Kody Keplinger
Dále tady mám knihu od autorky celé řady velmi úspěšných knihy. Můžete od ní znát například knihu The Duff, která v překladu vyšla u nakladatelství CooBoo pod názvem OTKA. Dnes tady ale nejsem kvůli Otce, ale kvůli Bo a Agnes. Každá z dívek je z naprosto odlišného prostředí. Postupně se ale ukazuje, že tohle není přátelství, které toho moc nevydrží. Je to ten typ přátelství, které postupně dostává jasnější obrysy a stává něčím více než přátelstvím.
Navíc kromě toho, že sledujete rozvíjející se vztah mezi dvěma dívkami, zažijete i spoustu akce, dobrodružství a možná i nebezpečí.
5. Look Both Ways - Alison Cherry
Tato knihu vám bude pravděpodobně spíše neznámá. Nicméně si myslím, že i přesto, že je to kniha, o které se až tolik nemluví, úrovně těch populárnějších hravě dosáhne.
Rodina Brooklyn Shepardové je plná talentů, velikánů a hodně úspěšných lidí. Sama Brooklyn je sice talentovaná, ale hledá samu sebe na místech, kde by její rodina asi úplně nehledala. Nic není jenom černé nebo bílé. Poté, co Brooklyn nastoupí na divadelní učení, seznámí se svojí spolubydlící Zoe. A hned od začátku to vypadá, že si tyto dvě sednou...
Nesmírně mi tato kniha učarovala námětem. Opět kromě rozvíjejícícho se vztahu, sleduje rodinný život a hledání sebe sama. Možná ne každý si tuto knihu zamiluje, ale já myslím, že za pozornost rozhodně stojí.

Filmová recenze - Me Before You / Než jsem tě poznala

15. července 2016 v 17:17 | Snow Fairy |  Film Reviews

Me Before You/Než jsem tě poznala

Režie: Thea Sharrock
Žánr: Romantický, Realistický, Drama
Délka filmu: 120 minut
Datum české premiéry: 1.7.2016
Název knižní předlohy: Než jsem tě poznala (Me Before You)
Autorka knižní předlohy: Jojo Moyes
Scénář: Jojo MoyesHrají:
Sam Claflin, Emilia Clarke, Matthwe Lewis, Brandan Coyle, Charlse Dance, Vanessa Kirby, Jenna Coleman, Janet McTeer, Muzz Khan, Amer Elizabeth, Chuku Modu, Stephen Peacocke a dalšíTrailer:

Will Traynor měl vždycky všechno, co v životě potřeboval. Byl úspěšný, plný ambicí a chuti do života. Potom se ale stala nehoda a nic z toho, co cítil předtím, už necítí. Teď už cítí jenom bolest, život je pro něj břemeno, které je těžší než by mělo a celá jeho existence postrádá smysl. Od té doby, co je na vozíčku a může hýbat jenom hlavou se změnilo úplně všechno.
Zároveň se upovídaná, extravagantní Louisa snaží najít novou práci. Uvědomuje si, že má vztah s klukem, kterého už možná ani nemá ráda, právě ztratila práci a její rodina je na příjmu jejích peněz vyloženě závislá. Sama Louisa hledá vyšší smysl v životě. Nicméně takový je hodně těžké najít v tak malém anglickém městečku a v tak malém domě plném lidí.
Ale potom se objeví na prahu domu Willa Traynora a celý svět se jí obrátí vzhůru nohama.

Dva diametrálně odlišní lidí se potkají v tom nejneočekávanějším stadiu života. Jeden druhému změní pohled na celý svět, na každou maličkost. Ale Willa, i přes všechno dobré, je téměř nemožné přesvědčit...

Knižní předloha nemá nejmenší chybu. Od první stránky vás strhne a unáší až do stránky poslední. Donutí vás vyplakat tolik slz, co je vody v Atlantiku a jeden balíček kapesníčků vám opravdu stačit nebude.
Musím ale říct, že nesmírně intenzivní a reálné emoce se odrazily i ve filmu. Takže počítejte s tím, že kapesníčky jsou nutností i při filmové verzi tohoto bestsellerového díla od bestsellerové autorky Jojo Moyes.

Filmová adaptace Me Before You byla dlouho a netrpělivě očekávána, a to i mnou. Knížku jsem slupla za pár dnů. Na film jsem potom čekala s tím, že to bude vyloženě emocionální jízda plná slz a smutku. Už při prvním oficiálním traileru jsem věděla, že v tom jsem se nemýlila.
A při samotném filmu na začátku měsíce nebylo pochyb o tom, že Me Before You je jeden z nejemotivnějších a nejsilnějších a nejdojemnějších filmů. I přesto jsou emoce realistické. Není to film, ze kterého by na první pohled tryskal takový ten naaranžovaný pocit. Není to film, který by spouštěl slzy na povel. Je to film poskládaný příjemným způsobem, u kterého vám slzy budou po tvářích téct, aniž byste si toho vyloženě všimli. Atmosféra není ani trochu umělá. Novátorská režisérka Thea Sharrock odvedla opravdu hodně dobrou práci.

Jednoznačně si myslím, že i její budoucí filmy budou stát za veškerou pozornost. Nicméně do karet filmu Me Before You hraje i povedené herecké obsazení. I přesto, že nejznámější vám budou dohromady tak tři tváře, nebudete mít problém se nějakým způsobem ztotožnit i s ostatními charaktery. Celkově si myslím, že obsazení je harmonizující a společně do sebe krásně zapadá.
Jojo Moyes, která se zároveň ujala i role scénáristky, odvedla naprosto nádhernou práci na jednotlivých replikách. Jak už jsem zmínila, skladba scén, hudby a veškerých detailů působí přirozeně a upřímně. Hlavní postava Louisy v podání Emilie Clarke je neskutečně povznášející. Její outfity jsou přehlídka barev a vzorů a i když by to mohlo na první pohled vypadat až příliš extravagantně, po chvíli si uvědomíte, že to vlastně všechno dohromady zapadá. Navíc pokud jste četli knihu, nečekáte nic víc, nic míň než hodně barev, látek, vzorů a tvarů.
Co se týká Sama Claflina aka Willa Traynora, nemám nejmenší výtky. Hrát postavu s takovým postižením není žádná sranda. Sam to zvládl s přehledem, se svou postavou se naprosto sžil a osobně si myslím, že je těžké přesně určit, kde začíná Sam Claflin a končí Will Traynor.

Me Before You je jednoznačně nádherný film. Nesmírně smutný, s koncem, který probrečíte. Na druhou stranu je to ale i film oslavující život, naději a to, že život je o tom, abychom ho žili naplno a bez výmluv. Me Before You je nádherná demonstrace jak žití, tak i pochopení, proč je někdy život pro někoho spíše těžké břemeno.
Tento film hodnotím opravdu vysoko, protože si myslím, že je krásně rovnocenný s knihou a svým tématem osloví nejednoho diváka, stejně jako je očividné, že se režisérce celkově povedlo přivést příběh se všemi krásnými detaily na filmová plátna se vší noblesou.


95%

Quote of the Week #24

14. července 2016 v 19:39 | Snow Fairy |  S hlavou v oblacích

Quote of the WeekAhoj,

pro dnešek bych pro vás opět měla citát. Mám právě rozečtenou (a už také skoro přečtenou) knihu Uvnitř mé hlavy od Francescy Zappii a je to neskutečně skvělé čtení. Zbožňuji tyhle psychologické příběhy se špetkou romance a zároveň humoru.
Uvnitř mé hlavy rozhodně stojí za přečtení, jelikož se čte v podstatě sama a příběh je jednoduše podmanivý.
A stejně jako se mi líbí celý příběh, námět i spád, tak se mi líbí i některé citáty, které jsem si v knížce označila.
Jeden z nich vám dnes představím a myslím, že stačí, když si ho přečtete. Něco vám dá a něco si z něj odnesete, i přesto, že v sobě přirozeně nese určitý nadhled.


"Každý je zajímavý, když se na něj díváš dostatečně dlouho."


- Francesca Zappia (Uvnitř mé hlavy)


Get your own free Blogoversary button!