Fabrica de Café

1. července 2016 v 8:00 | Snow Fairy |  Coffee TimeAhoj,

dnešní Coffee Time bude ve znamení kavárny nám s Lenčou trochu bližší vzdáleností. Naším srdcím nejbližší kavárny už znáte, nicméně jsme také navštívily kavárny v blízkosti našich bydlišť, které by taky stály za návštěvu, pokud byste se sem, na jižní Moravu, někdy dostali.
Fabrica de Café je hodonínská kavárna, která jako jedna z mála se alespoň maličko přibližuje kavárnám, které je možné znát z větších měst.Fabrica de Café je nejen kavárna, ale hlavně pražírna kávy, kde si pytlíky s lahodnou, krásně vonící kávou, můžete i zakoupit.
Co se nám na Fabrice libí je jednoznačně design. Možná není úplně nejoriginálnější na světě, což můžete vidět na jedné stěně, kde mají stejnou dekoraci s mapou světa jako ve Starbucksu. Možná náhoda, možná inspirace. Nicméně design, interiér a celkově na pohled je to kavárna velmi pěkná a povedená. Stejně jako je skvělá pro mladší lidi, ocení ji i starší generace.

Co se nabídky týká, tak jsme trochu skeptické. Ne kvůli množství, to je opravdu celkem obsáhlé. Kromě různých druhů nápojů si můžete dát i nějaký domácí dortík nebo zákusek. To je všechno naprosto v pořádku. Nicméně nás trochu překvapují ceny. Na to, že se nacházíme v menším městě, kde jsou ceny poměrně ustálené a hodně se opakující, jsme tady narazily například na ledovou kávu dražší než v kavárně v centru Brna. Chápeme, že v menších městech kavárny potřebují mít nějakou jistotu a ty většinou tkví v tom tolik si vydělají peněz, ale i přesto, že ceny jsou na jednu stranu celkem příznivé, jelikož dostanete opravdu kvalitní a dobrou kávu, ačkoli ne lepší než na příklad v některých brněnských kavárnách, možná by i více lidí uvítalo maličko nižší ceny.
Nabízejí zde i limonády, které můžete najít ve Skogu v Brně. Jsou to naše asi úplně nejoblíbenější limonády, takže už očekáváme nějakou kvalitu. Tady se sice jedná o stejnou ingredienci jako v Brně, ale celková úroveň Skogu nedosahuje. Lenča si objednávala levandulovo-borůvkovou limonádu a na Skogovskou to rozhodně nemá.
Na naše nejoblíbenější kavárny rozhodně nedáme dopustit. To nikdy. Nicméně Fabrica de Café má své příjemné výhody. Je blízko, má dobrou kávu a tak nějak je více po ruce. Do karet Fabrice hraje i to, že je poměrně prostorná a je zde i malebné venkovní posezení. Abychom se přiznaly, dlouho jsme pořádně netušily, že je to i kavárna, kde si můžete posedět. Na první pohled vypadá tento podnik spíše jako jenom obchod. Každopádně druhý pohled je vcelku uspokojující.
(Zároveň ale musím sama za sebe říct, že Cold Brew už bych si nedala, ani tady a vlastně ani nikde jinde.)
Fabrica de Café je příjemné místo, takže pokud by vás tady v okolí někdy zajímalo pěkné místo na strávení trochy volného času, Fabrica de Café by vás mohla potěšit.


Pro více informací klikněte na facebookové nebo webové stránky této kavárny.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!