Interview with Kathleen Glasgow | "Don't let the cereal eat you."

22. července 2016 v 8:30 | Snow Fairy |  Interviews


Ahoj,

jak jsem už dříve slíbila na facebooku, mám tady nejnovější rozhovor. Autorka knihy GIRL IN PIECES, o které jsem mluvila v článku o mých neočekávanějších knihách tohoto roku, byla tak moc hodná a odpověděla na pár všetečných otázek.
Kathleen je strašně milá osoba, se kterou je radost komunikovat. Je milá, inspirující a nesmírně sympatická. Fotky pro tento rozhovor jsem vybrala z instagramového účtu Kathleen.
Rozhovor bude mít českou i anglickou verzi, takže si přečtěte, co vás bude bližší nebo klidně obojí. Kathleen nás tady pořád ještě tak nějak považuje za Československo, což na jednu stranu není nic tak špatného, ale v překladu použiji místo Československo Česko a Slovensko, aby to bylo jasné a přehledné a jednoznačné.

Ještě než přejdu k rozhovoru, vypíši vám kontakty na Kathleen, místa, kde ji můžete sledovat a kde jí můžete napsat vaše názory na Girl in Pieces.

Kathleen Glasgow's Official Website

Instagram

TwitterMoc doufám, že se vám rozhovor bude líbit a že se ještě více začnete zajímat o krásnou knihu Girl in Pieces.

Ještě bych i tady chtěla Kathleen moc poděkovat za čas, který na tomto rozhovoru strávila. Je to pro mě velká věc, které si neskutečně cením a vážím. Takže moc děkuji, Kathleen.


1. Co tě inspirovalo k napsání Girl in Pieces?

Girl in Pieces jsem napsala proto, že jsem chtěla dát hlas dívkám i chlapům po celém světě. Kdysi jsem byla jednou z nich a kdykoli jsem šla do knihkupectví nebo do knihovny nemohla jsem najít podobný příběh. A tak jsem se rozhodla takový příběh napsat.


2. Jak ses cítila při psaní Charlottina příběhu?

Miluji Charlotte. Je odvážná, vystrašená, krásná, chaotická, zjizvená a přesto se srdcem na dlani. Taky jsem se o ni bála, když jsem o ní psala, ale zároveň jsem věděla, že je dost silná, aby to nakonec zvládla. Charlie v sobě má kousek mě, protože její zkušenosti jsou založeny na mých vlastních, ale Charlotte je soběstačná osoba a já bych byla velmi rychle její kamarádka.3. Girl in Pieces je hodně emotivní kniha. Jsou nějaké knihy stejného žánru, které máš ráda a které bys doporučila?

Právě jsem dočetla knihu The Weight of Zero od Karen Fortunati, které vychází letos na podzim a je o dívce, která trpí bipolární poruchou. Je to krásná a zároveň děsivá kniha, která je nezbytná v tom nejlepším slova smyslu. Taky jsem nedávno přečetla Sad Perfect od Stephanie Elliot, jež vyjde v roce 2017 a vypráví příběh dívky s poruchou příjmu potravy. Naprosto člověka zasáhne, ale stojí to za to. Trochu mi to připomíná Purge, memoáry Nicole Johns, které jsem četla před pár lety. Pojednávají o autorčině boji s poruchou příjmu potravy.
Musím říct, že mě hodně zajímají knihy v hlavní roli s ženskou představitelkou a jejími zkušenostmi, obzvlášť ty, které mluví o mentálních a tělesných poruchách. Je hodně těžké být dívkou ve světě, který nedokáže ocenit inteligenci a sny. A to ani nemluvím o tom, když nejsi ten "standardní ideál krásy" ať už to znamená cokoli.


4. Jsou nějaké další knihy jakéhokoli žánru, které máš ráda a které bys doporučila?

Letos už jsem přečetla hodně debutových YA románů. Vypíšu hlavně ty, které by si čtenáři rozhodně měli vyhledat, což jsou převážně contemporary knihy s trochu fantasy a sci-fi: THE ONLY THING WORSE THAN ME IS YOU (Lily Anderson), HOW TO HANG A WITCH (Adriana Mather), THE FIRST TIME SHE DROWNED (Kerry Kletter), THE GIRL FROM EVERYWHERE (Heidi Heilig), THE EDGE OF EVERYTHING (Jeff Giles) a v neposlední řadě THE HUNDRED LIES OF LIZZIE LOVET (Chelsea Sedotti).
Stejně tak jsem nedávno dočetla THIS IS THE PART WHERE YOU LAUGH od Petera Browna Hoffmeistera, která mě absolutně zničila.
5. Charlotte si prochází velice těžkým obdobím. Snaží se přežít všechno, co se stalo, ale je to hodně složité. Bohužel, všude po světě jsou mladí lidé, kteří se cítí stejně jako Charlotte. Co bys takovým lidem řekla, bys je trochu povzbudila a dodala jim trochu naděje do života?

Myslím, že nejdůležitější věc, když trpíš a jsi sama, je to neustále zkoušet jinak a obklopit se přáteli, kteří se o tebe doopravdy zajímají, a věř mi, oni tam někde venku jsou. Musíš najít lidi, se kterými je ti příjemné mluvit o složitých věcech. Lidi, kteří tě doopravdy poslouchají. Věřím, že se dokážeš dostat do lepší části života a dokážeš vyjít z té temnoty. Ale dá to opravdu hodně práce a podporu společnosti. Deprese je celoživotní porucha - jen tak prostě neodejde, ale člověk se jí může naučit korigovat.
Všem, kteří se cítí naprosto, zcela sami bych řekla: I NA TOBĚ ZÁLEŽÍ. OPRAVDU ZÁLEŽÍ. Stoupněte si před zrcadlo a desetkrát si to zopakujte: I NA MĚ ZÁLEŽÍ. OPRAVDU ZÁLEŽÍ.


6. Máš nějaké oblíbené motto nebo citát, který ti pomáhá projít si těžkým obdobím?

Blue v Girl in Pieces říká: "Nenech, aby tě cereálie snědly!" To je moje motto.
7. Svět je tak velký. Je tady spousta zemí, měst, památek. Je nějaká země, kterou bys chtěla v budoucnu nejvíce navštívit?

Ráda bych se podívala do Česka a na Slovensko - taková minulost! taky bych ráda navštívila Itálii. A Skotsko, kde jsem už jednou byla a moc ráda bych se tam někdy vrátila.

8. Jaký je tvůj absolutně nejoblíbenější film a písnička a proč?

Mám docela hodně oblíbených filmů, mezi které patří Sans Soleil (Bez slunce), The Bad News Bears (Špatné zprávy pro Medvědy), Raising Arizona (Potíže s Arizonou).
Co se týká oblíbených písniček, je to trochu těžší. Stává se mi, že některé písně k sobě úplně připoutám a potom je poslouchám pořád dokola. Někdy i roky. Ale právě teď je moje oblíbená píseň Kamera (Wilco). Ale moje absolutně nejoblíbenjší písnička všech dob je určitě Tangled Up od Boba Dylana.
9. Chtěla bys zkusit nějaký adrenalinový sport? Například bungee-jumping, skydiving...

NE! Už tak jsem dost úzkostlivá a zpocená osoba!

10. Kdybys musela celý život používat jenom jednu sociál síť, kterou by sis vybrala, Instagram, Twitter nebo Facebook?

Instagram! Je to jako by lidský život byl román s fotografiemi.
11. Jaké jsou tvoje koníčky, když máš právě trochu volného času?

Právě se dostávám přes Game of Thrones. Taky mám dvě malé děti, takže vytvářet dinosauří jámy z bláta a vody je u mě opravdu velká aktivita.
12. Plánuješ napsat nějakou další knihu?

Ano, podepsala jsem smlouvu na dvě knihy, takže další YA bude vycházet na podzim příštího roku.


13. Jaké máš plány na léto?

Dokončuji svoji druhou knihu. Budu cestovat s Girl in Pieces a pomáhat svým dětem s těmi dinosauřími jámami. A taky plánuji potkat super lidi z Česka a Slovenska online.
14. Je něco, co bys ráda řekla svým čtenářům v Česku a na Slovensku?

Ahoj!!! Girl in Pieces u vás vychází na podzim tohoto roku, takže si ji potom běžte koupit a dejte mi vědět, jak se vám líbí! A děkuji moc za sdílení Charlottina příběhu.

1. What inspired you to write Girl in Pieces?

I wrote Girl in Pieces because I wanted to give voice to those girls and boys who are alone in the world and have no voice. I was once one of them and when I went to the library, or the bookstore, I could not find a story like mine on the shelf. Now that I am adult, I decided to write that story.


2. How did feel when you were writing about Charlotte?

I love Charlotte. She's brave, scared, beautiful, scarred, messy, and full of heart. I was scared for her when writing her, but I knew that her strength would come through in the end. Charlie has a little bit of me in her, as I based her experiences with depression and self-harm on my own experiences, but she is her own girl and I'd be her friend in a heartbeat.
3. Girl in Pieces is very emotional book. Are there any other books of same genre that you really love and would recommend?

I have just finished reading The Weight of Zero, by Karen Fortunati, which comes out this fall, and is about a girl suffering from bipolar disorder. It's a beautiful and scary book that is necessary in all the right ways. I also recently read Sad Perfect, by Stephanie Elliott, which comes out in 2017, about a girl with an eating disorder. It packs a real punch, but boy, it's worth it. It reminds me of a memoir I read several years ago by Nicole Johns called Purge, about her struggle with an eating disorder. I guess I'm really interested in books that talk about the female experience, specifically body and mental issues. It's hard being a girl in a world that doesn't value you for your intelligence or dreams. And don't get me started on what happens if you don't have the standard, "ideal" body, whatever that's supposed to mean.


4. Are there any other books of any genre you also love and like to recommend to your readers?

I've been reading a lot of debut young adult books this year, so I will rattle off some titles that readers should look for--these are mostly contemporary, with some fantasy and sci-fi mixed in: The Only Thing Worse Than Me is You (Lily Anderson); How to Hang a Witch (Adriana Mather); The First Time She Drowned (Kerry Kletter); The Girl from Everywhere (Heidi Heilig); The Edge of Everything (Jeff Giles); and The Hundred Lies of Lizzie Lovett, by Chelsea Sedotti. I also just finished This is the Part Where You Laugh by Peter Brown Hoffmeister, which ripped me apart.
5. Charlotte is going through very difficult times. She tries to survive everything that happend to her. But it's very hard. Unfortunately, there are way too many people who feel the same as Charlotte. What would you tell them to cheer them up a little bit. To give them hope for life?

I think if you are suffering and alone, the most important thing is to try and surround yourself with friends who truly care about you, and believe me, they are out there. You need to find people you feel comfortable talking to about hard things, people who actually listen. I believe that you can get to a better part of life, you can climb out of the darkness, but it takes hard work and a supportive community. Depression is a lifelong illness--it doesn't just go away, but it can be managed. Also, to everyone out there who feels utterly alone: YOU MATTER. YOU DO. Go to the mirror and say this ten times to yourself: I MATTER. I DO.


6. Is there any inspirational quote or motto you follow and helps you go through your darkest hours?

As Blue says in Girl in Pieces, "Don't let the cereal eat you." That's my motto.
7. World is so big. There are so many countries, cities, sights. Is there any country you would like to visit the most in the future and why?

Oh, I would love to come to Czechslovakia--such history! And Italy. And Scotland, which I visited once, and would love to go back to.


8. What is your favourite movie and song of all times and why?

I have a couple of favorite movies: Sans Soleil, The Bad News Bears, Raising Arizona. As for favorite song of all time, that's hard, because I tend to get attached to songs and play them over and over for, well, like, years. My current favorite song is Kamera by Wilco, but I think my all-time favorite is Tangled Up in Blue by Bob Dylan.
9. Would you like to try any adrenaline sport? For example bungee jumping, skydiving, etc.

Uh, NO. I'm already an anxious and sweaty person!


10. If you had to use only one social media for the rest of your life which one would you choose? Instagram, Twitter or Facebook?

Instagram. It's like a person's life is a novel with pictures.
11. What are your hobbies for when you have some free time?

I am currently working my way through Game of Thrones. And I have two little kids, so making dinosaur pits out of mud and water is a big activity.
12. Are you planning to write any other book?

Yes, I signed a two-book deal, so another young adult book is coming out in fall of 2017.


13. What are your plans for this summer?

This summer I am finishing book #2, traveling for Girl in Pieces, and helping my kids make dinosaur pits out of mud and water. And meeting cool people from Czechslovakia online.
14. Is there anything you'd like to tell to your readers in the Czech and Slovak Republic?

Hey! Girl in Pieces is being published in your country this fall, so go buy it and then let me know what you thought! And thanks for sharing Charlotte's story.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!