PRIDE Month Reading | L is for Lesbians

17. července 2016 v 20:03 | Snow Fairy |  ProjektyAhoj,

ode dneška vám dohromady ve čtyřech článcích ukážu několik knih z žánru lgbt, které by vám rozhodně neměli uniknout.
Čtyři články budou proto, že každé z písmen ve zkrátce LGBT něco znamená. L = lesbian. G = Gay. B = Bisexual. T = Transgender.
Jak už název článku říká a jak můžete vidět i ve zkratce, dnes vám představím knihy o lesbičkách. Je hodně knihy z této skupiny, které stojí za to hodit po nich očkem, nicméně jsem vybrala pět těch, které si myslím, že jsou nejvíce imponující společnosti a čtenářům. Některé možná znáte, některé pro vás mohou být nové.
Tak jako tak doufám, že se vám seznam knih bude líbit a že si o nějaké z nich (nebo třeba o všech) rádi přečtete i něco více. Většina z knih budou v angličtině, ale budu se snažit najít i některé v překladu do češtiny. Nicméně pokud vám nevadí číst v angličtině, tak si na knihách, které vám ukážu, smlsnete.


1. Carol - Patricia Highsmith
Tuhle knihu jsem jednoznačně vybrala proto, že hlavní postavy jsou starší než v jiných YA knihách, kde jsou postavy v pubertálních letech. Vyšší věk postav, jiná dob i stolení a celkově jiná atmosféra zaručují, že Carol si rádi přečtou starší generace milovníků knih. Rozhodně si myslím, že toto dílo Patricie Highsmith ocení rodiče a lidé středního věku, protože jim celkově budou postavy bližší věkem i zkušenostmi. Kromě knihy dnes už můžete znát i stejnojmený film v hlavní roli s Cate Blanchet a Rooney Mara. A i přesto, že já osobně jsem Carol ještě nečetla, tak se neskutečně těším, až se do ní pustím.
Mimochodem, film je naprosto nádherný, neuvěřitelně povedený a rozhodně stojí za shlédnutí. Nebudete litovat.

2. You Know Me Well - Nina LaCour, David Levithan
O obou autorech ještě uslyšíte. O Nině ještě jednou v tomto článku, o Davidu Levithanovi v některém z dalších. Tato knih je poměrně nová, nedávno vyšla v originále, ale už předem byla velmi oceňovaná a vysoce hodnocená a očekávaná. Já se opravdu nedivím, jelikož se v obou případech jedná o mimořádně bestsellerové autory, kteří zaručují, že bude číst kvalitní knihy.
Je to příběh o objevování vlastních možností a skutečností. Že někdy vás lidé, které máte nejvíce rádi, tak úplně neznají. Je to také příběh o tom, že občas lidé, co o sobě v podstatě nic neví, se stanou přáteli a zjistí o sobě v krátké době skoro všechno, aniž by si museli nějak převelice vylévat srdce.
Rozhodně je You Know Me Well kniha, která stojí za pozornost! Víc než to.


3. Everything Leads to You - Nina LaCour
Jak jsem slíbila, o Nině ještě uslyšíte. Právě v souvislosti s knihou Everything Leads to You. Je to příběh dívky, která se snaží dostat do světa filmu, Hollywoodu a záře reflektorů. A taky se jí to daří. Jenom v osobním životě to až tolik nevychází. Emi vypadá, že stále žije dívkou, se kterou to nemá žádnou buoucnost a jí láska opravdu až tolik nepřeje. Dokud se neobjeví Ava.
Myslím, že u této knihy není co řešit, rozhodně po ní sáhněte. Má nádherný, nežný a přitom realistický námět, který rozhodně nebude nudit, a který otevře oči, ať je to potřeba z jakéhokoli důvodu.
4. Run - Kody Keplinger
Dále tady mám knihu od autorky celé řady velmi úspěšných knihy. Můžete od ní znát například knihu The Duff, která v překladu vyšla u nakladatelství CooBoo pod názvem OTKA. Dnes tady ale nejsem kvůli Otce, ale kvůli Bo a Agnes. Každá z dívek je z naprosto odlišného prostředí. Postupně se ale ukazuje, že tohle není přátelství, které toho moc nevydrží. Je to ten typ přátelství, které postupně dostává jasnější obrysy a stává něčím více než přátelstvím.
Navíc kromě toho, že sledujete rozvíjející se vztah mezi dvěma dívkami, zažijete i spoustu akce, dobrodružství a možná i nebezpečí.
5. Look Both Ways - Alison Cherry
Tato knihu vám bude pravděpodobně spíše neznámá. Nicméně si myslím, že i přesto, že je to kniha, o které se až tolik nemluví, úrovně těch populárnějších hravě dosáhne.
Rodina Brooklyn Shepardové je plná talentů, velikánů a hodně úspěšných lidí. Sama Brooklyn je sice talentovaná, ale hledá samu sebe na místech, kde by její rodina asi úplně nehledala. Nic není jenom černé nebo bílé. Poté, co Brooklyn nastoupí na divadelní učení, seznámí se svojí spolubydlící Zoe. A hned od začátku to vypadá, že si tyto dvě sednou...
Nesmírně mi tato kniha učarovala námětem. Opět kromě rozvíjejícícho se vztahu, sleduje rodinný život a hledání sebe sama. Možná ne každý si tuto knihu zamiluje, ale já myslím, že za pozornost rozhodně stojí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!