Summer (Bookish) Refresh

12. července 2016 v 18:06 | Snow Fairy |  My Books

Summer (Bookish) RefreshAhoj,

jelikož je venku už pár dní pořádné horko, rozhodla jsem se dát dohromady takový "osvěžující" seznam knih, které si myslím, že bude naprosto ideální číst právě v létě. I když je pravda, že když jsou taková neskutečná vedra, nechce se mi dělat vůbec nic, nechce se mi ani číst. Ale čtení je součástí mého každodenního života, takže si, i když třeba málo, něco přečtu, i přesto, že z toho horka sotva dýchám.
Není to seznam knih, které budu číst v létě já, ale seznam knih, které bych doporučila, kdyby se mě někdo zeptal, jaké knihy číst v létě.
Doufám, že vám takový nějaký seznam bude trochu k užitku a že vás třeba zaujme nějaká nová kniha, kterou byste si rádi přečetli.

Některé zmíněné knížky jsou novější, jiné už znáte. Vybrala jsem se hlavně tituly, od kterých můžete čekat příjemnou letní atmosféru a u kterých si zároveň oddechnete a uděláte si pohodlí.1. The Unexpected Everything - Morgan Matson

Tohle je vyloženě letní kniha. Doslova a do písmene. Hlavní hrdinka se snaží dát své předem naplánovavé léto zpět do původní podoby. Potom si ale uvědomí, že někdy je lepší věci neplánovat.
Rozhodně vám tuto knihu doporučuji číst v létě. I v zimě by byla naprosto skvělá, ale v létě bude o to víc autentická a příjemná.
2. Summer Days and Summer Nights - sestavila Stephanie Perkins

Tuto sérii dvanácti letních příběhů jsem vybrala proto, že létem dýchá už když se na ni podíváte. Příběhy jsou o létě, o lásce, o přátelství. Dává hned dvanáct důvodů, proč se do ní pustit. Obzvlášť v létě. Osobně jsem ji ještě nečetla, ale chtěla jsem ji zmínit, protože pokud hledáte něco letního, tohle je jedna z těch nejlepší voleb.
3. Ugly Love - Colleen Hoover

Ugly Love (Odvrácená tvář lásky) není letní kniha. Je všechno, ale ne letní a ani ne oddychová. Ale myslím, že Ugly Love je kniha, která si vyžaduje určitý čas, kdy nikam nespěcháte. Při letním odpočinku stojí za to si tuto knihu vzít a v klidu přečíst. Po přečtení se až tolik v klidu cítit nebudete, ale ten příběh za to bude stát vždy!
4. Girl Online - Zoe Sugg

Girl Online jsem nevybrala proto, že by byla nějak extra úžasná nebo že bych si z ní při čtení sedla na zadek. Vybrala jsem ji proto, že je vyloženě nenáročná, oddechová, humorná. V létě se nechcete ničím moc zabývat. Tento příběh je opravdu jedním slovem odpočinkový. Zarelaxujete si u něj a hlavně u čtení nemusíte vůbec o ničem uvažovat.
5. Můj život u sousedů - Huntley Fitzpatrick

Huntley Fitzpatrick píše naprosto krásné letní příběhy. Tato kniha je toho důkazem, a proto jsem ji jednoznačně chtěla zmínit. Je na jednu stranu nenáročná, ale na stranu druhou to není kniha s naprosto povrchním příběhem. Myslím si, že Můj život u sousedů je ideální kombinací léta a životních záležitostí. Pro horký letní den naprosto super.
6. Ostrov lhářů - E. Lockhart

Ostrov lhářů jsem vybrala pro ten mysteriózní nádech. Sice jsem nevybrala vyloženě fantasy knihu, za to si myslím, že je Ostrov lhářů záhadný tak akorát, aby to nijak nezatěžovalo čtenáře při čtení ve stínu nějakého stromu. Je to směsice mystery, léta a trochy lží.
7. Kindred Spirits - Rainbow Rowell

Sama autorka má o hodně letnější jméno než námět samotné knihy. Nicméně jsem Kindred Spirits vybrala do tohto žebříčku. Není vyloženě letní, ale je velmi krátká, miloučká, humorná a myslím, že svou délkou je na čtení v létě naprosto ideální. A tím, že z ní doslova nedýchá léto je svým způsobem hodně příjemná a osvěžující.
Takový je seznam knih, které bych doporučila číst v létě.
Jaké knihy byste doporučili na léto VY?


Snow Fairy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 13. července 2016 v 19:14 | Reagovat

Skvělé letní typi :-) Na Girl online se chystám letos v létě poprvé, tak jsem zvědavá na to, ja kse mi bude líbit. Colleen je taková letní záležitost, to s tebou naprosto souhlasím :-)

2 Lucy Lillianne Lucy Lillianne | E-mail | Web | 13. července 2016 v 22:08 | Reagovat

S bodem šest plně souhlasím. Ostatní knihy neznám :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!