Srpen 2016

Recenze - Seriously... I'm Kidding | Honesty is so important and yet a lot of times it's hard to find in people

29. srpna 2016 v 18:25 | Snow Fairy |  Recenze

Seriously... I'm Kidding

Autorka: Ellen DeGeneres
Žánr: Biografie, Autobiografie, Humor,Comedian, Nonfiction,
Díl: -
Série: -
Originální název: Seriously... I'm Kidding
Počet stran (EN): 256
Rok vydání (EN): 2012
Nakladatelství: Grand Central Publishing

***


Po dvou knihách a pravidelné dávce humoru v její televizní show se Ellen rozhodla pustit se do psaní další knihy. A o čem tentokrát je? Během let se život Ellen neustále mění. Tato usměvavá blondýnka, která v každém rukávu skrývá celou hromadu neotřelých vtipů je taky jenom člověk, který si prožije různé situace, trapasy, zkušenosti. Její život je neustálý běh na dlouhou trať, jak pobavit diváky a zároveň udělat nějaký dobrý skutek. Ale nejen to. To, co se Ellen ve svojí už třetí bestsellerové knize snaží říct, je, že život je mnohem větší dobrodružství než se skrývá za obálkami časopisů a tituly knížek. Život, i se svými vrcholy a dny, je něco, co bychom měli neustále žít. A samozřejmě se od Ellen na půl cesty ještě něco naučit. Protože vážně...


Dvanáct let po vydání druhé knihy The Funny Thing Is... se před několika lety Ellen opět vydala s kůží na trh jako spisovatelka vtipních esejí a krátkých příběhů ze života.

Tentokrát je Ellen jak stand-up bavička, tak tvář kosmetické značky Cover Girl. Kromě toho je ale ještě mnohem víc. Žena, která žije ve stálém partnerství se ženou, otevřeně přistupuje ke své sexuální orientaci a po celém světě baví diváky.
Neskutečně jsem si užívala, jak přirozený smysl humor Ellen má. A to jak v televizi, tak v její knize. Je upřímná a svá až to cítíte z každého slova. Já osobně jsem si nejvíce na celé knize užívala její bezprostřední projev. V její podání vypadá, že napsat knihu je ve skutečnosti strašně jednoduché. Celou dobu píše hodně vzletně a připadalo mi, jako bych v hlavě sledovala jednu z epizod její show.
Kromě všudy přítomného humoru je ale Ellen i žena, která i přesto, že už oslavila jedny z nejvýznamnějších kulatin, se nenechává ničím rozhodit. V některých kapitolách mluví z vlastních životních zkušeností, ze kterých vyplývají její názory a postoje, stejně jako rady, kterou mohou nejednoho člověka inspirovat a motivovat.


"I'm crying so much I have mascara running down my face. And I'm not even wearing mascara."Jak už jsem se několikrát předtím zmiňovala, zbožňuji číst životopisy a osobní biografie, protože pokaždé v nich objevím jiné stránky toho či onoho člověka. Ellen je sice i do televize hodně otevřená, upřímná a usměvavá, ale v její knize ji uvidíte ještě z trochu jiné perspektivy. Čtení Seriously... I'm Kidding je opravdu jako sedět vedle Ellen a podívat si ní jako s kamarádkou. Je to tak také proto, že kromě životních zkušeností odhaluje Ellen i některé své vtipné deníkové záznamy, omalovánky a také nadnesený seznam rad, jak být supermodelkou.
Je jasné, že Ellen jako bavička píše s notnou dávkou nadsázky, humoru, metafor a přirovnání. Opravdu to není jenom suché, nezáživné vyprávění, co se stalo během let. Já osobně jsem se hodně bavila a tím pádem si také myslím, že Ellenin záměr s touto knihou byl splněn. Angličtina v této knize je velice vstřícná a lze jí opravdu krásně porozumět a pochopit. A rozhodně si myslím, že právě humor Ellen DeGeneres je to, co člověk potřebuje, když zrovna nemá nejlepší náladu na světě.


Můj šálek kávy

26. srpna 2016 v 21:10 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,

dnešní článek je opět z kavárny z Prahy, kterou jsme s Lenčou při prohlídce města navštívily. Kavárna je to taková poměrně menší, kde si ale zakládají na výběrové a kvalitní kávě v obklopení knih a příjemného designu.
Řeč je o kavárně Můj šálek kávy, kterou najdete na Karlíně a kde bylo posezení s kávou a limonádou opravdu příjemné.
Tato krásná kavárna nevypadá, že by měla nějak moc chyb. Je hezká zvenku i zevnitř a má velmi originální, krásnou výzdobu. Ale je tu, podobně jako když jsme navštívily v Brně kavárnu v Melounovém cukru, hodně stolů a hodně blízko sebe, tudíž tady není tolik místa a soukromí. Naše posezení bylo u velké knihovny, krásné místo, to je pravda. Jenom je trochu nepříjemné, že když je plná kavárna a hodně lidí u stolů, je potom trochu těžší se dobře slyšet s obsluhou. Lenča se musela slečny, co nás obsluhovala, ptát dvakrát a slečna taky nevypadala, že nás dobře slyší, podle toho, jak se musela naklánět, aby zachytila naši objednávku.
Myslíme si, že tohle je asi jediný trochu problém kávárny Můj šálek kávy. Nicméně i přesto, že jsme viděly do hrnečku oběma našim sousedním stolům, posezení nebylo úplně nejhorší.

Nabídka jídla a pití je opět velice rozmanitá a příjemná, ceny jsou rozumné a nijak přehanené. A jelikož jsme před návštěvou této kavárny otestovaly jedno velmi milé bistro, kde jsme si daly i příjemnou snídani, tady jsme si jídlo nedávaly.
Já jsem si jako obvykle objednala kávu, cappucinno. A musím říct, že to byla jedna z nejlepších káv, jaké jsem si kdy dala. Opravdu kvalitní, chutná, silná, fantastická káva, kterou jsem si do posledního hltu vychutnala.
Lenča opět sahala po domácí limonádě. Teď už si úplně nejsem jistá, jakou příchuť si nakonec vybrala, ale fakt, že podruhé, už by si ji nedala mluví za vše. Co se domácích limonád týká, tak jsou místa, kde můžete dát mnohem lepší a příjeměnjší nápoj. V tomto není Můj šálek kávy nejlepší, ale jestli chcete dobrou kávu, tohle je jedno z míst, kam byste opravdu mohli zajít.
V Praze jsme navštívily opravdu hodně míst, ale z kavárny Můj šálek kávy máme vcelku radost. Je to příjemné místo, sice to rozmístění stolů nemusí být úplně nejpříjemnější každému, ale i přesto, že všude kolem nás byli lidé a občas bylo trochu těžší se navzájem slyšet, je tato kavárna jedna z těch, které byste měli navštívit, jestliže byste měli cestu na tuhle stranu Prahy. Té krásně zdobené stěny vévodící celému místu jsme se každopádně nemohly nabažit.

Jestli si chcete o pražské kavárně Můj šálek kávy zjistit více, mrkněte na jejich facebookové a webové stránky.

Quote of the Week #28

25. srpna 2016 v 18:19 | Snow Fairy |  S hlavou v oblacích

Quote of the WeekAhoj,

dnes pro vás mám jednu větu. Je to vyloženě věta a taky název jedné kapitoly z knihy, kterou vám dnes tady ukážu. Nedávno jste si mohli na blogu poslechnout tři písně, které v současné době nejvíce poslouchám a které se mi neoposlouchají, protože v sobě mají něco nadčasového a přetrvávajícího.
Žádné překvapení, dnes vám ukážu první ze dvou oficiálních biografií Ollyho Murse, jehož hudbu jednoduše zbožňuji. Už jsem vám psala, že neskutečně oceňuji jeho talent, jeho tvrdou práci, kterou dává do zpěvu a do každé písně i do každého alba. Happy Days mě nechala krásně nahlédnout do toho, kdo Olly je, kromě toho, že je fantastický zpěvák a jeden z nejtalentovanšjích umělců s X Factorovou minulostí. Celá tato biografie je pro mě osobně jedna velká inspirace. Ukazuje, jak se z obyčejného kluka z malého města, který se hodně dlouho hledal, a kterému život tvrdě ukázal jakým směrem má vlastně jít, stala hvězda, kterou známe dnes. Stále si myslím, že by si Olly zasloužil větší odezvu ke své hudbě. Nicméně zbožňuuji, že Olly je stále Olly, vděčný, skromný a stále šasek a bavič a hlavně zpěvák, který si dokáže pro své fanoušky vyzpívat srdce. Tato věta, kterou vám ukážu je velice jednoduchá, ale má v sobě hodně potenciálu a inspirace, protože si myslím, že to v sobě má každý."A chance to shine."


- Olly Murs (Happy Days)Reviews - Hrdina | Co není, může být.

24. srpna 2016 v 10:02 | Snow Fairy |  Reviews

Hrdina

Autorka: Samantha Young
Žánr: Romance, Erotika, Realistic, New Adult, Adult, Contemporary
Díl: -
Série: -
Originální název: Hero
Počet stran: 352
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Ikar
***Alexa je mladá, ambiciózní žena, jejíž minulost nejednomu člověka zničila život. Jeden člověk však platí za hříchy její rodiny nejvíce. Nicméně se někteří členové Alexiny rodiny ujistili, že se o tom incidentu nebude mluvit. Alexa se od všech afér oprostila a začala žít život mimo okruh rodiny, která se jí samotné zřekla.
Caine Carraway je mladý podnikatel vedoucí vlastní úspěšnou firmu. Je žádaný na všech různých frontách a to nejen proto, že je mladý, až nebezpečně pohledný a úspěšný. Hlavně proto, že i přesto, že o ženy rozhodně nemá nouze, je v podstatě nedosažitelný. Věčná maska pokerové hráče a chladný, logický přístup k věcem jsou jedny z jeho nejvýraznějších vlastností.
Jakmile se Alexa s Cainem potkají, ani pro jednoho už nebude život takový, jaký býval do teď.
Mohla by se čirá nenávist vůbec někdy přeměnit v upřímnou lásku?


Mezi láskou a nenávistí je velice tenoučká hranice, kterou je velice jednoduché překročit. Roky budovaná nenávist a odpor však dokáží udělat své. I s láskou.

Netřeba Samanthu Youngovou představovat. U mě není žádným nováčkem a ohlasy na její knihy taky mluví za vše.
Musím říct, že její série Dublin Street je poněkud nepřekonatelná. Hrdina je však kniha, která se nesmírně vydařila. Od této autorky jsem nic menšího než skvělý výkon nečekala, nicméně právě Dublin Street je velká konkurence. U knih Samanthy Youngové se mi líbí, že jsou sice erotické a plné peprných a žhavých scén, ale hlavně jsou romantické a umírněné. Realistické a jednoduše střízlivé bez nějakých extrémních zbytečností. Není to tak, že by zde byly sexuální scény druhořadé, nicméně nejsou až přehnaně frekventované a nejsou ani překombinované ani obscénní.
Hrdina a celý příběh je naprosto skvěle rozfázovaný, krásně na sebe všechno navazuje a to, co se zpočátku zdá nevysvětlené, se postupně spojí dohromady.

Tato kniha je naprosto bez hluchých míst. Jako obvykle se čte naprosto fantasticky. Nikdy mě u Youngové neomrzí, jak rychle jsou její knihy přečtené. Pohledný muž z lepších kruhů je v jejích knihách už tak trochu stereotyp, který ale nikdy není stejný. Kromě muže je tady krásná žena, která je nakonec tak trochu zastánkyní ženské síly. Kombinace, která v případě Samanthy Youngové vždycky oplývá něčím originálním.
Youngová je ukázkovým příkladem toho, že fantazii se opravdu meze nekladou. Protože co kniha, to bestseller. A rozhodně právem. Vedle knih Samanthy Youngové jsou některé další nejmenované tituly ze stejného nebo podobného žánru opravdu hodně nízko. Pro každou knihu od této autorky mám opravdu vysoká očekávání a dosud se mi nestalo, že by nějaká zklamala. Hrdina nezklamal v žádném případě. Celou knihu jsem si užila ještě více než jsem očekávala. Jedno ze závěrečných zjištění bylo, dle mého názoru, trochu slabší, ale do kontextu se to svým způsobem hodí, takže se žádná chyba nekonala. Hrdina je opět nesmírně povedená, čtivá kniha, jejíž děj vás strhne a vy nebudete chtít přestat číst až do poslední strany.


Mnohokrát děkuji nakladatelství Ikar za poskytnutí knihy k recenzi!

Pevnost 09/2016 | aneb Jak se stát gladiátorem snadno a rychle

23. srpna 2016 v 15:14 | Snow Fairy |  Pevnost

Pevnost 9/2016


Už to nemůžu být patrnější, ale zářijová Pevnost bude ve znamená gladiátorů!
Nejnovější filmový počin, Ben Hur nezadržitelně míří do kin a plánuje převálcovat nejen diváky, ale i kritiku. Jestli se to tomuto nejslavnějšímu vozatajovi, neprávem odsouzeného za zradu a poháněného pomstou a spravedlností, povede se můžete ujistit sami právě teď ve vašem nejbližším kině.
Pevnost vás provede celou historií gladiátorů a arénových bojovníků, kteří se nesmířili s celou hrou, odkud nezačala krev téct alespoň proudem. A jestli se do teď o Benu Hurovi až tolik nemluvilo, po tomto filmu bude. Pevnost je tím pádem připravena vám o něm říct všechno, co je třeba vědět.

Jak se dalo očekávat, fenomén Suicide Squad rozpoutal smršť. Osobně musím říct, že je to jeden z těch opravdu hodně bombastických filmů o nejslavnějších padouších. Šla bych do kina hned několikrát po sobě, jenom abych si užila tu šílenou akci a Jokerův fanatický, šílený škleb. Zjistěte, jak tato partička uspěla u redakce Pevnosti.
Kromě Suicide Sqaud do kin vstupují také další trháky, jako například nejnovější Star Trek, o kterém byla řeč hlavně v minulém díle Pevnosti. V té zářijové se dočtete, proč je tento remake jednoho z nejoblíbenějších děl opravdu dobré vidět.

Kromě výše zmíněných kino trháků, je teď svět tak trochu posedlý nejnovějším seriálem z dílny Netflix, Stranger Things. Příběh ztraceného chlapce, jehož se vydá hledat nejen rodina, která postupně naráží na stále podivnější věci, je v současnosti jedním z nejpovedenějších seriálů. Co stojí za úspěchem tohoto seriálu? Pevnost to ví.

Vedle stále očekávanějšího českého vydání osmého Harryho Pottera, teď svět netrpělivě vyhlíží filmové zpracování Fantastických bytostí, v hlavní roli s Eddiem Redmaynem. Osobně bych se na tuto část Pevnosti zaměřila asi nejvíce, jelikož miluji jak Harry Pottera, tak Eddieho Redmayna a pokud se nemůžete dočkat, asi stejně tak jako já, tak si otevřete Pevnost a přečtěte si, možná už po několikáté, na co všechno se můžete těšit. Je toho hodně a Fantastická zvířata a kde je najít toho slibuje ještě víc . Letošní rok je opět hodně ve znamení čar a kouzel. Tak se nechte přenést do světa, který všichni tolik zbožňujeme.

Nemůžu nezmínit, že kromě magie a potterovského světa, se mi toto číslo Pevnosti libí také proto, že vedle dalších článků se na několika stranách věnuje i tvorbě samotného Stevena Spielberga. Mistr filmového umění a otec fantastického Šindlerova seznamu a dalších děl, je člověk, kterému patří nejen obdiv světa, ale i takové maličkosti, jako jsem já. Například jeho Válečný kůň je jedním z nejkrásnějších válečných filmů, i přesto, že jeho hodnocení a odezva je pravděpodobně nejslabší z celé Spielbergovy filmové tvorby.
Každopádně nejhlavnější důvod pro obrácení veškeré pozornosti na Spielberga je zpracování knihy Roalda Dahla (autorka knihy Karlík a továrna na čokoládu) The BFG, neboli Obr Dobr.

Dalším z důvodů, proč je záříjová Pevnost jednoznačně moje nejoblíbenější ze všech, o kterých jsem zatím tady na blogu mluvila, je, že se v ní dočtete o Luciferovi. Ano, čtete správně, o samotném Luciferovi, vladci pekel, který si v nejnovějším seriálovém zpracování rozhodl vzít delší dovolenou na zemi.
Tato seriálová verze v hlavní roli s ďábelsky charismatickým Tomem Ellisem se řadí na jedno z nejvyšších pozic v žebříčku mých absolutně nejoblíbenějších seriálů. Letos se naštěstí už dočkáme další série, která nabere ještě ďábelštější obrátky. V Pevnosti se nejenom dozvíte něco dalšího o tomto seriálu, ale také o jeho komiksové předloze a o tom, kdo to Lucifer vlastně doopravdy je a co je v jeho příběhu podstatné.

Zářijová Pevnost je plná nepřeberného množství zajímavostí. A já osobně se celého tohoto čísla, které už brzy můžete očekávat na stancích, nemůžu pořádně nabažit. Tolik mých oblíbených věcí na jednom místě. Neznám větší fantazii a pokud jsem vás nepřesvědčila já, tak Lucifer, nejnovější Harry Potter a rozhodně Spielberg by vás navnadit měli spolehlivě!


Mnohokrát děkuji časopisu Pevnost za poskynutí e-verze zářijového čísla k recenzi!

Reviews - Girl Online: Na turné | Je život neustále na cestách to, co Penny opravdu chce?

21. srpna 2016 v 11:56 | Snow Fairy |  Reviews

Girl Online: Na turné

Autorka: Zoe Sugg
Žánr: YA, Contemporary, Music, Romance, Fiction,
Díl: 2.
Série: Girl Online
Originální název: Girl Online: On Tour
Počet stran: 368
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Jota

***

Obsahuje spoilery na předchozí díl!Poté, co Penny a Noah překonali různé krize, zosnované aférky, přestřelky různých magazínů a ošklivou kauzu, která Penny na nějakou dobu rozmetala osobní život, a která vedla ke konci blogu Girl Online, se zdá, že jako pár jsou nerozluční bez ohledu na to, co se bude dít díl.
Noah jede na turné a Penny (ne)překvapivě bere s sebou. Co jim možná přinese tour a každý den nové město se ukáže hned první koncert konající se Brightonu.
Ne všichni mají největší radost, že Penny cestuje se stále rostoucí megahvězdou a ne každý je spokojený s tím, jak se Noah s Penny prezentuje. A stále je tady otázka, kdo se snaží Penny a Noaha rozdělit?
Tour, která s sebou nese všechno nebo nic, přivede Penny k hodně otázkám, ale také k nečekaným přátelstvím...


Když jste na cestách se dvěma skupinami, které slaví čím dál větší úspěch a mezi které vlastně až tolik nezapadáte, teprve v té chvíli si uvědomíte jak strašně daleko jste od domova.

Na turné je Zoein druhý román, což je jisto jistě očividné. Chtěla jsem tím ale říct, že i přesto, že je to druhý díl série, líbil se mi mnohem více než první. Zatímco první díl byl na jednu stranu velmi čtivý, na druhou stranu byl poněkud strohý. Na turné je oproti tomu více, až bych řekla, "osobní" a plný záležitostí, se kterými se může čtenář aspoň trochu ztotožnit. Stále je námět nepravděpodobný, pozadí je nicméně vykresleno záležitostmi, které jsou reálnější a které se opravdu mohou stát.
Trochu mi přijde, že v tomto díle Penny jako postava i jako hlavní hrdinka o něco dospěla. Zkusila věci, kterých by za normálních okolností mohla být součástí asi jenom ve snu a zjistila, že není všechno zlato, co se třpytí a že věci prostě někdy nevycházejí podle našich představ.

Zoe se v Na turné pustila také do spousty jiných témat, kterých se společně s Penny stává čtenář součástí. Kromě rozchodů a hádek, si přečtete opět i o úzkostech a panických záchvatech, o tom, že ne vždycky jsou lidé přesně takoví, jak se nám zdají a co mě osobně se nejvíce líbilo, tak je to také pokračování o tom, že bychom nikdy neměli zapomínat, kdo opravdu jsme a co od života čekáme a co od něj chceme.
Oproti prvnímu dílu se mi Girl Online: Na turné opravdu líbila mnohem více. Romantika a láska je zde stále trochu přeslazená a sentimentální, ale vzhledem k tomu, že to celkově odvádí pozornost od všedních problémů a navodí to hodně pohodou atmosféru, tak mi to až tolik nevadilo. V tomto jsou knihy Zoe Sugg opravdu povedené. Jak jsem se zmiňovala už i u prvního dílu, absolutně u nich nemusíte přemýšlet. Styl psaní je opět velmi jednoduchý a není problém ho následovat stranu za stranou. Girl Online: Na turné není nejúchvatnější kniha, ale rozhodně je jednou z nejmilejších a nejloajálnějších, jaké můžete najít. A jelikož třetí kniha této série brzy spatří světlo světa, jsem zvědavá, jak to nakonec s Penny všechno dopadne.


Mnohokrát děkuji nakladatelství Jota za poskynutí knihy k recenzi!

Minirecenze - Girl Online | Když obyčejná dívka potká vycházející hvězdu

20. srpna 2016 v 11:31 | Snow Fairy |  Recenze

Girl Online

Autorka: Zoe Sugg
Žánr: YA, Romance, Music, Contemporary
Díl: 1.
Série: Girl Online
Originální název: Girl Online
Počet stran: 336
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Jota***


Penny je docela obyčejná holka z Brightonu, nádherného přímořského města v Anglii. Její život se točí kolem školy, známek, rodiny, přátel a hlavně focení. Žádná velká sláva, ale na dobrý a spokojený život to stačí. Její nejlepší kamarád Elliot stojí vždy na její straně, ať se děje, co se děje a ukazuje se, že její blog GIRL ONLINE je stále populárnější.
Všechno se zdá být naprosto ideální, dokud se Penny se svou mamkou nevydá na cestu do New Yorku na plánování svatby. Tam má Penny potkat Noaha. A s jeho setkáním se celý Pennyin život obrací drasticky vzhůru nohama.
Dějová linie:
Co se děje týká, tak každý, kdo Girl Online četl, ví, že tahle stránka je poněkud nereálistická. Nicméně i přesto, že příběh je v podstatě utopie (ale nikdy nevíme, že?), tak se mi knížka četla opravdu dobře a příjemně. Styl psaní je jednoduchý a je snadné ho následovat od začátku až do konce.

Styl:
Jak už jsem se zmínila, styl psaní je velmi jednoduchý a pohodový. Myslím, že to, co Girl Online ztrácí na kvalitě, vyvažuje tím, že se opravdu rychle čte a nemusí se u toho absolutně o ničem přemýšlet. Zoeina kniha má své vlastní celkem příjemné vlny, na kterých se čtenář může jenom vést. Dle mého názoru, číst třeba právě Girl Online v nějaký teplý letní den je naprostý ideál. Není nutné se u ní nějak zastavovat, nebo jakkoli složitě u ní přemýšlet. Jednoduše následujete text a ten velmi rychle ubíhá.

Hodnocení:
I přesto, že je to už docela dlouho, co jsem Girl Online četla, pamatuji si, že jsem si čtení poměrně užívala. Ne proto, že bych ji považovala vloženě za knihu, která nesmí nikomu ujít a ten největší bestseller, jaký kdy spatřil světlo světa. V tomto ohledu je Girl Online opravdu průměrná a sentimentální. Postavy jsou, abych tak řekla, obyčejné, ani příliš nenadchnou, ani neurazí a rozhodně se v nich nedají hledat nějaká velká hluboká moudra.
Největším tahákem celé knihy je to, že Zoe Sugg je známá youtuberka. Kdyby tomu tak nebylo, nemyslím, že by Girl Online měla takový úspěch,, bez ohledu na to, že Zoe mám opravdu ráda. Nicméně tuto knihu ani nepovažuji za odpad, protože mě osobně se docela líbilo takhle se najednou ocitnou světě hudby vycházející superstar, slaďounké romantiky a blogu, jehož popularita vzkvétá exponenciálně s hvězdou kariérou hlavní chlapecké postavy.


7/10

EMA espresso bar

19. srpna 2016 v 10:47 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,

další kavárnou, kterou vám představíme a o které už možná dávno víte, je EMA espresso bar. Dnes to bude možná kratší než jindy, ale tato kavárna je jedním z pokladů, které jsme v Praze s Lenčou navštívily.
Chtěly jsme také zajít do Café Imperial, ale nakonec jsme se přece jenom rozhodly to tam chvíli jenom pozorovat skrz okno a pak jít dál. Protože i přesto, že tam asi je možné se najíst za celkem přijatelnou cenu, na naši tour plnou dalších super kaváren a míst jsme přece jenom měly maliličko omezený rozpočet. Tak třeba někdy příště, pane Pohlreichu.
Teď ale zpět k EMA espresso bar.
EMA espresso bar se nám s Lenčou opravdu líbí. Má naprosto unikátní, moderní design. Celkově působé velmi mladistvě, ale zároveň už tak nějak dospěle, jestli chápete, jak to myslíme. Tento podnik je pro absolutně všechny věkové kategorie a každý si vybere něco, co mu bude nejvíce chutnat.
Hodně se nám libí, jak je celý bar/kavárna v čistých, světlých barvách. Hned máte lepší pocit, když vidíte, jak obrovským oknem proudí dovnitř světlo a jak všechno hezky ozařuje.

Co se nabídky týká, tak si myslíme, že je naprosto adekvátní konceptu celého baru. Kromě kávy s sebou nebo na místě, si opravdoví kávoví nadšenci, kteří si dobrou kávu rádi udělají i doma, zde mohou kopit různé kavárenské vymoženosti, od tamperů po AeroPress. Co hrdlo ráčí.
Oceňujeme na EMA to, že jakmile si u baru objednáte, hned platíte, takže je to naprosto ideální, když nemáte moc času, ale chcte te si dát kávu nebo limonádu a aspoň pár minutek v klidu posedět. Hned zaplatíte a potom už si nemusíte dělat starosti s tím, že musíte jít zpět k baru a zdlouhavě platit, když můžete jednoduše odejít. Za tohle jednodznačně palec nahoru.

Co se naší objednávky týká, tak já jsem si opět dala kávu. Ani nebudu zmiňovat, kolik kávy jsem za ty tři dny v Praze vypila. Řeknu jen, že to bylo hodně. Tady jsem si dala Ice Cappucinno a byla jsem neskutečně spokojená. Káva výborná, kvalitní a snažila jsem se pít co nejpomaleji, abych si ji mohla co nejvíce vychutnat.
Lenča si dala jahodovou limonádu a i přesto, že pila už lepší, i vizuálně takové vymakanější, tato byla opravdu dobrá a jestli máte rádi domácí limonády, tak nějakou z denní nabídky EMA rozhodně zkuste.

My jsme si EMA espresso bar celkově docela oblíbily, takže není moc na co si stěžovat. Také proto, že když jsme seděly u toho maxi okna, měly jsme hodně slušný výhled na kolemjdoucí. Ehm.. no znáte to, občas je hodně příjemné sledovat všechen ten obědový a pracovní frmol raději z pohodlí kavárny.

Pro více informací o EMA espresso bar, klikněte na jejich facebookové nebo webové stránky.Recenze - Brokeback Mountain | Two cowboys combined with love

17. srpna 2016 v 19:01 | Snow Fairy |  Recenze

Brokeback Mountain

Autorka: Annie Proulx
Žánr: Short story, Povídka, LGBT, Romance, Fiction, Homosexualita
Díl: -
Série: -
Originálná název: Brokeback Mountain
Počet stran (EN): 55
Rok vydání (EN): 2005
Nakladatelství: Scribner

***


Jack Twist a Ennis del Mar jsou dva naprosto odlišní kovbojové. Jednoho léta je ale vidina dobré práce v horách svede dohromady. Ani jeden ale zpočátku netuší, že kromě normálního klasického vztahu mezi lidmi, kteří spolu tvrdě pracují, se mezi nimi vyvine ještě i jiné pouto, které jen tak někdo nerozdělí.
Ale i přesto, že jedné velmi chladné noci na Brokeback Mountain mezi nimi vzplanou neočekávané vášně, jsou zde další pravdy, které je na dlouho dobu oddělí. Jack i Ennis mají každý svou manželku a děti a téměř dvacet let se neviděli.
Jsou jejich city dost silné, aby přečkaly takovou dobu? A jsou hlavně dost pevné na to, aby odolaly náporu nepřejícné a nechápavé společnosti?


Brokeback Mountain je sice jedna z absolutně nejkratších knížek, jaké jsem kdy četla, ale jednoznačně je jedna z nejintenzívnějších.

Annie Proulx dostala za Brokeback Mountain a další povídky z Wyomingu O. Henryho cenu. A i přesto, že jsem zbytek povídek nečetla, tato o dvou kovbojích, kteří v sobě nečekaně najdou spřízněné duše, mě naprosto pohltila.
Musím říct, že jsem před čtením knihy viděla film v hlavní roli s Jackem Gyllenhaalem a Heathem Ledgerem, takže jsem věděla do čeho jdu a co mám čekat. A ten film je naprosto fenomenální. Ale jak to už bývá, kniha je ještě o něco lepší. Je plná emocí a čiré živočišnosti, kterou přirozeně vytváří to, že obě hlavní postavy jsou mužní a dospělí kovbojové, kteří to v roce 1963 nemají úplně nejjednodušší. I přesto, že se mi film opravdu líbil, v knize je setkání s Jackem a Ennisem mnohem osobnější a upřímnější.
Celkově jsou obě postavy reálnější, když o nich čtete. Užívala jsem si převážně to, jaký hlas autorka oběma mužům dala. Jsou to postavy, které dokáží stát za svým rozhodnutím a všechna rozhodnutí dohromady tvoří příběh intenzivní lásky, který je popírán společností.


"I wish I knew how to quit you."Líbí se, jakým způsobem Proulx prezentuje téma homosexuality. Je to téma, které i v dnešní době spousta lidí z nejrůznějších důvodů zavrhuje. V této kraťoučké povídce je jasně vidět, jak k homosexuálům přistupovala společnost dříve a bohužel ten postoj je hodně podobný částečně i dnešní společnosti. Jack i Ennis tomu odporu čelili z různých zdrojů a kromě toho zde byly další věci, kvůli kterým oba drželi svůj vztah pod pokličkou. Jenom pod rouškou tajemství, tmy a hor byli oba volní a mohli si být tak blízko, jak jen chtěli.
Já osobně jsem si čtení této povídky užila. Jediná věc, která mě tak trochu přistihla nepřipravenou byla angličtina. Autorka je velmi zkušená spisovatelka a angličtina zde je už pokročilejší, tudíž mi některá slova vynechávala. Ale kromě několika málo zadrhnutí to není knížka, která by se v originále nedala přečíst. Myslím, že v originále má navíc autentičtější kouzlo, takže ji velice doporučuji právě v anglickém jazyce. Nezabere moc času a je plná opravdových emocí, které jsou patrné z každé stránky a i každého slova.Quote of the Week #27

16. srpna 2016 v 19:25 | Snow Fairy |  S hlavou v oblacích

Quote of the Week


Ahoj,

dnes vám opět představím citát a sice z knihy od jedné velmi známé a milované televizní osobnosti. Možná víte, že zbožňuji, opravdu zbožňuji číst životopisy. Ráda čtu různé životní příběhy a události behind-the-scene, které normálně nevidíte a nevíte o nich.
Seriously... I'm kidding je třetí kniha od Ellen DeGeneres a já ji prostě musím jenom vychválit. Ellen je známá pro svůj humor a kromě její fantasticky bezprostředního chování miluji právě ten humor. Ellen je dle mého názoru úžasný, pozoruhodný a vděčný člověk a číst její knihu byla pro mě jedna radost. Ellen totiž kromě humoru mluví o svých zkušenostech a všechno je to opravdu neskutečně inspirativní.


"It's hard to understand failure when you're going throught it, but in the grand scheme of things it's good to fall down - not because you're drunk and not near stairs."


- Ellen DeGeneres (Seriously... I'm kidding)


Get your own free Blogoversary button!