Kavárna co hledá jméno

12. srpna 2016 v 20:46 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,

dalo by se říct, že jsme teď s Lenčou zase na nějakou dobu zpět s naším Coffee Time. Jelikož se náš výlet do Prahy opravdu nesmírně vydařil a kromě nádherné atmosféry (a neskutečné zimy) jsme načerpaly bezpočet dojmů z několika různých kaváren, jsme tady abychom vám řekly, jak se nám v některých vybraných podnicích líbilo.
Jsem si jistá, že některá svá místa už máte, takže tohle nejsou ani tak recenze jako spíše souhrny našich dojmů.
Je několik pražských kaváren, které jsme si zamilovaly a my vám o každé z nich povíme.
Dnes vám povíme o poměrně mladé kavárně, dalo by se říct, a která se jmenuje velmi originálně: Kavárna co hledá jméno.
Tuto kavárnu jsme si nechaly na konec našeho výletu, na poslední den. Podle ohlasů i podle všeho ostatního jsme si říkaly, že to (pravděpodobně) nejlepší bude nejmoudřejší nechat si na konec. A taky to bylo to nejlpeší na konec. Neskutečně jsme si naše posezení v Kavárně co hledá jméno užily. Všechno tam úplně láká a upřímně, vůbec se nám nechtělo odejít.

Kavárna se nalézá v rozlehlých prostorech bývalé truhlárny z cihel, kamenů, kde se velmi snadno usazuje vlezlá zima. Kavárna zde proto má velká kamna, u kterých sedět, musí být úžasné. Na druhou stranu ale je trochu složitější jimi všechny ty prostory vytopit. S Léňou jsme seděly až úplně vzadu u stěny, hned vedle připravované kuchyně, takže nám bylo trochu zima a táhlo na nás, ale i tak jsme si posezení hodně užily. Kavárna co hledá jméno má takové Skog Urban Hub vibes, které naprosto, ale naprosto milujeme, zbožňuje a nedáme na ně dopustit. Má podobný styl i kocept a i díky tomu jsme si tuto kavárnu oblíbily, i když to byla naše úplně první a na delší dobu asi i poslední návštěva.
Na dlouhou dobu poslední ne proto, že by se nám nelíbilo, ale proto, že bydlíme prostě moc daleko a s blížícím se novým školník rokem bude času i peněz ještě méně než je tomu právě teď. Jinak bychom se do této kavárny nejraději vracely každý na tu jejich výtečnou kávu a limonádu.
Na vteřinku se zastavím u obsluhy, která byla za každých okolností milá a nápomocná. Někdy by se ale hodilo prostě jenom nechat lístek. Každopádně jsou tam všechno moc milí lidé.
Lenča si jako obvykle objednala limonádu, tentokrát s příchutí jablíček a skořice. Na to, že je léto, byla v Praze poměrně zima a v kombinace s touto příchutí jsme si připadaly trochu jako by byly Vánoce. A to rozhodně není nic špatného, jen aby bylo jasno. Za tolik návštěv tolika různých kaváren už jsme ochutnaly spoustu domácích limonád. Některé byly skvělé, nekteré až tolik ne. Tohle byla ale jednoznačně jedna z těch výborných.

Já jsem opět sahala po kávě. Do Kavárny, co hledá jméno jsme na jednu stranu také zašly na snídani. Sice u nich kuchyň teprve nabývá své podoby, kterou asi hned tak s Lenčou neuvidíme, ale byly nám nabídnuty nějaké sladkosti, které se k nim zatím dovážejí externě. Lenča si nakonec nic na jídlo nedala, ale já jsem sáhla po perníku a musím říct, že byl naprosto, naprosto excelentní. Krásně měkoučký, výborrný a do žaludku po ránu úplně akorát. S cappucinnem a latte naprosto ideální. A musím právě i kávu pochválit. Jedna z těch opravdu nejlepších, jaké jsem zatím ochutnala. Takže velký palce nahoru.
My s Lenčou opravdu nemáme moc co vytknout. Kavárna co hledá jméno je opravdu nádherné místo, kde stojí za to strávit nějaký čas. Nějaký ten také čas trvá než se kavárna vytopí, takže vám bude možná trošku zima, když budete sedět někde v zadních částech, ale to je tak jediná maličká věc. Když chcete navštívit kavárnu popvé, je trochu těžší ji najít, jelikož není tak úplně na očích, ale jakmile víte, kde je, tak nemáte absolutně žádný problém.
Kromě hodně míst uvnitř je nádherné posezení i venku, takže o prostor není nouze a opravdu s Lenčou věříme, že tato kavárna se udrží a najde si své stálé zákazníky a bude jich stále víc než už je jich teď. Byly jsme zde cca půl hodiny po otevíračce a bylo hodně plno, takže to také o něčem svědčí.

Kavárna co hledá jméno není jenom sama o sobě kavárna, ale nabízí různé možnosti pro ty z vás, kteří jsou umělecky založení a kteří mají chuť zajít do toho pravého ateliéru.

Kavárna je to krásná, taková moderní a shodli jsme se, že je jedno slovo, které charakter této kavárny naprosto vystihuje: coming-of-age. Velké nadšení a ty fotky, jaké můžete pořídit, krása !


Pro více informací o Kavárně co hledá jméno klikněte na jejich facebookové nebo webové stránky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marcela Marcela | Web | 13. srpna 2016 v 6:28 | Reagovat

To vypadá nesmírně originálně, ovšem kafíčko a zákusky...chutě se sbíhají****

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!