Minirecenze - Girl Online | Když obyčejná dívka potká vycházející hvězdu

20. srpna 2016 v 11:31 | Snow Fairy |  Recenze

Girl Online

Autorka: Zoe Sugg
Žánr: YA, Romance, Music, Contemporary
Díl: 1.
Série: Girl Online
Originální název: Girl Online
Počet stran: 336
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Jota***


Penny je docela obyčejná holka z Brightonu, nádherného přímořského města v Anglii. Její život se točí kolem školy, známek, rodiny, přátel a hlavně focení. Žádná velká sláva, ale na dobrý a spokojený život to stačí. Její nejlepší kamarád Elliot stojí vždy na její straně, ať se děje, co se děje a ukazuje se, že její blog GIRL ONLINE je stále populárnější.
Všechno se zdá být naprosto ideální, dokud se Penny se svou mamkou nevydá na cestu do New Yorku na plánování svatby. Tam má Penny potkat Noaha. A s jeho setkáním se celý Pennyin život obrací drasticky vzhůru nohama.
Dějová linie:
Co se děje týká, tak každý, kdo Girl Online četl, ví, že tahle stránka je poněkud nereálistická. Nicméně i přesto, že příběh je v podstatě utopie (ale nikdy nevíme, že?), tak se mi knížka četla opravdu dobře a příjemně. Styl psaní je jednoduchý a je snadné ho následovat od začátku až do konce.

Styl:
Jak už jsem se zmínila, styl psaní je velmi jednoduchý a pohodový. Myslím, že to, co Girl Online ztrácí na kvalitě, vyvažuje tím, že se opravdu rychle čte a nemusí se u toho absolutně o ničem přemýšlet. Zoeina kniha má své vlastní celkem příjemné vlny, na kterých se čtenář může jenom vést. Dle mého názoru, číst třeba právě Girl Online v nějaký teplý letní den je naprostý ideál. Není nutné se u ní nějak zastavovat, nebo jakkoli složitě u ní přemýšlet. Jednoduše následujete text a ten velmi rychle ubíhá.

Hodnocení:
I přesto, že je to už docela dlouho, co jsem Girl Online četla, pamatuji si, že jsem si čtení poměrně užívala. Ne proto, že bych ji považovala vloženě za knihu, která nesmí nikomu ujít a ten největší bestseller, jaký kdy spatřil světlo světa. V tomto ohledu je Girl Online opravdu průměrná a sentimentální. Postavy jsou, abych tak řekla, obyčejné, ani příliš nenadchnou, ani neurazí a rozhodně se v nich nedají hledat nějaká velká hluboká moudra.
Největším tahákem celé knihy je to, že Zoe Sugg je známá youtuberka. Kdyby tomu tak nebylo, nemyslím, že by Girl Online měla takový úspěch,, bez ohledu na to, že Zoe mám opravdu ráda. Nicméně tuto knihu ani nepovažuji za odpad, protože mě osobně se docela líbilo takhle se najednou ocitnou světě hudby vycházející superstar, slaďounké romantiky a blogu, jehož popularita vzkvétá exponenciálně s hvězdou kariérou hlavní chlapecké postavy.


7/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Saruma Saruma | Web | 21. srpna 2016 v 14:52 | Reagovat

Tak nevím, o Girl online jsem uvažovala....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!