Pevnost 09/2016 | aneb Jak se stát gladiátorem snadno a rychle

23. srpna 2016 v 15:14 | Snow Fairy |  Pevnost

Pevnost 9/2016


Už to nemůžu být patrnější, ale zářijová Pevnost bude ve znamená gladiátorů!
Nejnovější filmový počin, Ben Hur nezadržitelně míří do kin a plánuje převálcovat nejen diváky, ale i kritiku. Jestli se to tomuto nejslavnějšímu vozatajovi, neprávem odsouzeného za zradu a poháněného pomstou a spravedlností, povede se můžete ujistit sami právě teď ve vašem nejbližším kině.
Pevnost vás provede celou historií gladiátorů a arénových bojovníků, kteří se nesmířili s celou hrou, odkud nezačala krev téct alespoň proudem. A jestli se do teď o Benu Hurovi až tolik nemluvilo, po tomto filmu bude. Pevnost je tím pádem připravena vám o něm říct všechno, co je třeba vědět.

Jak se dalo očekávat, fenomén Suicide Squad rozpoutal smršť. Osobně musím říct, že je to jeden z těch opravdu hodně bombastických filmů o nejslavnějších padouších. Šla bych do kina hned několikrát po sobě, jenom abych si užila tu šílenou akci a Jokerův fanatický, šílený škleb. Zjistěte, jak tato partička uspěla u redakce Pevnosti.
Kromě Suicide Sqaud do kin vstupují také další trháky, jako například nejnovější Star Trek, o kterém byla řeč hlavně v minulém díle Pevnosti. V té zářijové se dočtete, proč je tento remake jednoho z nejoblíbenějších děl opravdu dobré vidět.

Kromě výše zmíněných kino trháků, je teď svět tak trochu posedlý nejnovějším seriálem z dílny Netflix, Stranger Things. Příběh ztraceného chlapce, jehož se vydá hledat nejen rodina, která postupně naráží na stále podivnější věci, je v současnosti jedním z nejpovedenějších seriálů. Co stojí za úspěchem tohoto seriálu? Pevnost to ví.

Vedle stále očekávanějšího českého vydání osmého Harryho Pottera, teď svět netrpělivě vyhlíží filmové zpracování Fantastických bytostí, v hlavní roli s Eddiem Redmaynem. Osobně bych se na tuto část Pevnosti zaměřila asi nejvíce, jelikož miluji jak Harry Pottera, tak Eddieho Redmayna a pokud se nemůžete dočkat, asi stejně tak jako já, tak si otevřete Pevnost a přečtěte si, možná už po několikáté, na co všechno se můžete těšit. Je toho hodně a Fantastická zvířata a kde je najít toho slibuje ještě víc . Letošní rok je opět hodně ve znamení čar a kouzel. Tak se nechte přenést do světa, který všichni tolik zbožňujeme.

Nemůžu nezmínit, že kromě magie a potterovského světa, se mi toto číslo Pevnosti libí také proto, že vedle dalších článků se na několika stranách věnuje i tvorbě samotného Stevena Spielberga. Mistr filmového umění a otec fantastického Šindlerova seznamu a dalších děl, je člověk, kterému patří nejen obdiv světa, ale i takové maličkosti, jako jsem já. Například jeho Válečný kůň je jedním z nejkrásnějších válečných filmů, i přesto, že jeho hodnocení a odezva je pravděpodobně nejslabší z celé Spielbergovy filmové tvorby.
Každopádně nejhlavnější důvod pro obrácení veškeré pozornosti na Spielberga je zpracování knihy Roalda Dahla (autorka knihy Karlík a továrna na čokoládu) The BFG, neboli Obr Dobr.

Dalším z důvodů, proč je záříjová Pevnost jednoznačně moje nejoblíbenější ze všech, o kterých jsem zatím tady na blogu mluvila, je, že se v ní dočtete o Luciferovi. Ano, čtete správně, o samotném Luciferovi, vladci pekel, který si v nejnovějším seriálovém zpracování rozhodl vzít delší dovolenou na zemi.
Tato seriálová verze v hlavní roli s ďábelsky charismatickým Tomem Ellisem se řadí na jedno z nejvyšších pozic v žebříčku mých absolutně nejoblíbenějších seriálů. Letos se naštěstí už dočkáme další série, která nabere ještě ďábelštější obrátky. V Pevnosti se nejenom dozvíte něco dalšího o tomto seriálu, ale také o jeho komiksové předloze a o tom, kdo to Lucifer vlastně doopravdy je a co je v jeho příběhu podstatné.

Zářijová Pevnost je plná nepřeberného množství zajímavostí. A já osobně se celého tohoto čísla, které už brzy můžete očekávat na stancích, nemůžu pořádně nabažit. Tolik mých oblíbených věcí na jednom místě. Neznám větší fantazii a pokud jsem vás nepřesvědčila já, tak Lucifer, nejnovější Harry Potter a rozhodně Spielberg by vás navnadit měli spolehlivě!


Mnohokrát děkuji časopisu Pevnost za poskynutí e-verze zářijového čísla k recenzi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!