Recenze - It Ends With Us | Sometimes it is the one who loves you who hurts you the most

13. srpna 2016 v 17:38 | Snow Fairy |  Recenze

It Ends With Us

Autorka: Colleen Hoover
Žánr: Contemporary, Realistic, New Adult, Romance
Díl: -
Série: -
Originální název: It Ends With Us
Počet stran (EN): 384
Rok vydání (EN): 2016
Nakladatelství: Atria Books

***


Lily odjakživa žila na malém městě. Lidé se znají, děti se znají, všechno je menší a přívětivé. Až na domácnost, ve které od narození žila.
Jednoho dne ale potká člověka, který jí do života vnese něco nového. Sám toho nemá víc než nic a potřeboval by pomoc. Nicméně pro Lily je setkání s Atlasem jako začátek nové, snad i lepší, kapitoly.
Dokud roky neuplynou a ona se nepřestěhuje do Bostonu, kde jednou v noci při pohledu na hvězdné nebe ze střechy jednoho bostonského mrakodrapu nepotká Rylea, který její život opět změní.
Zpočátku všechno vypadá až příliš krásné. Všechno vypadá, že se začíná dařit jako nikdy.
Nakonec ale Lily velice krutým způsobem zjišťuje, že minulost nikdy nečíhá daleko...


Když je minulost tak zlá, že o ní nikdy nemluvíte a přesto se přítomnost zdá být minulosti podobnější než byste chtěli.
Jeden pohyb a i obyčejných deset minut může neskutečnou nádheru změnit v děs.

Colleen Hoover s knihou It Ends With Us předesílala změny. Že to bude jiné než, jak jsme zvyklí u jejích knih a bude mít určité téma, které je bohužel velmi vážné, těžké a častější než by se mohlo zdát.
CoHo nikdy u psaní svých knih nebrečí. Čtenáři po světě si pokaždé mohou vyplakat oči, ale ona ne. Tentokrát se k davu plačících čtenářů přidala i Colleen sama.
A já můžu říct, že jestli ona plakala, já přímo štkala a všechen ten ošklivý brek jsem schovávala do polštáře. It Ends With Us je neskutečná emocionální jízda plná něčeho, co by se nemělo dít a přesto se to děje.
Hoover má cit pro psaní knih, který přivede čtenáře k slzám, aniž by se o to vyloženě snažila. Najednou prostě brečíte a říkáte si: "Tohle prostě nemůže být pravda, tohle je všechno strašně špatně."
A to ani nemluvím o tom, že příběh Lily a Rylea vás nechává celou dobu srdceryvně doufat. Doufat, že je to všechno možná nakonec přece jenom jinak.


"All humans make mistakes. What determines a person's character aren't the mistakes we make. It's how we take those mistakes and turn them into lessons rather than excuses."Nesmírně jsem se na čtení těšila a Hoover opět nezklamala. Všechny postavy jsem si oblíbila, ale jak bývá u Colleen zvykem, žádná její postava není jenom černá nebo bílá. Každá něco skrývá a to, co to ve skutečnosti je, mi vždycky vezme vítr z plachet. Hodně se mi líbilo, že hlavní protagonistku Lily poznáváme hned několikrát. Poznáváme ji v minulosti jako mladou dívku, která byla v podstatě bezmocná vůči tomu, co se dělo doma. Potom je zde její obraz jako dospělé dívky, která si plní svůj sen a s její přítomností se od začátku do konce pojí otázka, jak to nakonec bude s její budoucností. Bude její budoucnost její minulost nebo přítomnost?

It Ends With Us je fenomenálně napsaná kniha, která s sebou nese určité životní memento, zkušenosti, jež jsou mimořádně osobní. Je těžké popsat, o čem Hoover píše, aniž bych vyzradila něco opravdu důležitého. Je to příběh o tom, že ani dva lidé nejsou stejní, ale mnohdy stačí maličko a všechno může nabrat nečekaný směr už jenom tím, co člověk zažíval v dětství, v minulosti, do které by se nikdy znovu nechtěl vracet. Je to nejen příběh o lidech, ale také o činech, o následcích a o tom, jak moc je život nepředvídatelný.
Není překvapení, že tato kniha je naprosto fantastická, ale rozhodně vás překvapí, v jaké duchu se nese, co má přestavovat, jakou životní lekci ukazuje. Od všech předchozích knih od Colleen se tato liší, ale rozhodně ne kvalitou. It Ends With Us vám zlomí srdce, potom ho zase složí dohromady a dá takovou lekci, že vám to zlomí srdce ještě jednou. Colleen Hoover tohle zvládla fenomenálně, je to kniha tak geniálně komplexní a krásná, že nebude chtít, aby skončila.


Moje Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žanet Žanet | 13. srpna 2016 v 23:36 | Reagovat

Tak už vážně nevím, jestli se té knihy mám bát... :D Jinak krásná recenze :)

2 Kájina Kájina | Web | 14. srpna 2016 v 13:39 | Reagovat

Ta recenze je tak pozitivní, že jdu shánět.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!