Recenze - Seriously... I'm Kidding | Honesty is so important and yet a lot of times it's hard to find in people

29. srpna 2016 v 18:25 | Snow Fairy |  Recenze

Seriously... I'm Kidding

Autorka: Ellen DeGeneres
Žánr: Biografie, Autobiografie, Humor,Comedian, Nonfiction,
Díl: -
Série: -
Originální název: Seriously... I'm Kidding
Počet stran (EN): 256
Rok vydání (EN): 2012
Nakladatelství: Grand Central Publishing

***


Po dvou knihách a pravidelné dávce humoru v její televizní show se Ellen rozhodla pustit se do psaní další knihy. A o čem tentokrát je? Během let se život Ellen neustále mění. Tato usměvavá blondýnka, která v každém rukávu skrývá celou hromadu neotřelých vtipů je taky jenom člověk, který si prožije různé situace, trapasy, zkušenosti. Její život je neustálý běh na dlouhou trať, jak pobavit diváky a zároveň udělat nějaký dobrý skutek. Ale nejen to. To, co se Ellen ve svojí už třetí bestsellerové knize snaží říct, je, že život je mnohem větší dobrodružství než se skrývá za obálkami časopisů a tituly knížek. Život, i se svými vrcholy a dny, je něco, co bychom měli neustále žít. A samozřejmě se od Ellen na půl cesty ještě něco naučit. Protože vážně...


Dvanáct let po vydání druhé knihy The Funny Thing Is... se před několika lety Ellen opět vydala s kůží na trh jako spisovatelka vtipních esejí a krátkých příběhů ze života.

Tentokrát je Ellen jak stand-up bavička, tak tvář kosmetické značky Cover Girl. Kromě toho je ale ještě mnohem víc. Žena, která žije ve stálém partnerství se ženou, otevřeně přistupuje ke své sexuální orientaci a po celém světě baví diváky.
Neskutečně jsem si užívala, jak přirozený smysl humor Ellen má. A to jak v televizi, tak v její knize. Je upřímná a svá až to cítíte z každého slova. Já osobně jsem si nejvíce na celé knize užívala její bezprostřední projev. V její podání vypadá, že napsat knihu je ve skutečnosti strašně jednoduché. Celou dobu píše hodně vzletně a připadalo mi, jako bych v hlavě sledovala jednu z epizod její show.
Kromě všudy přítomného humoru je ale Ellen i žena, která i přesto, že už oslavila jedny z nejvýznamnějších kulatin, se nenechává ničím rozhodit. V některých kapitolách mluví z vlastních životních zkušeností, ze kterých vyplývají její názory a postoje, stejně jako rady, kterou mohou nejednoho člověka inspirovat a motivovat.


"I'm crying so much I have mascara running down my face. And I'm not even wearing mascara."Jak už jsem se několikrát předtím zmiňovala, zbožňuji číst životopisy a osobní biografie, protože pokaždé v nich objevím jiné stránky toho či onoho člověka. Ellen je sice i do televize hodně otevřená, upřímná a usměvavá, ale v její knize ji uvidíte ještě z trochu jiné perspektivy. Čtení Seriously... I'm Kidding je opravdu jako sedět vedle Ellen a podívat si ní jako s kamarádkou. Je to tak také proto, že kromě životních zkušeností odhaluje Ellen i některé své vtipné deníkové záznamy, omalovánky a také nadnesený seznam rad, jak být supermodelkou.
Je jasné, že Ellen jako bavička píše s notnou dávkou nadsázky, humoru, metafor a přirovnání. Opravdu to není jenom suché, nezáživné vyprávění, co se stalo během let. Já osobně jsem se hodně bavila a tím pádem si také myslím, že Ellenin záměr s touto knihou byl splněn. Angličtina v této knize je velice vstřícná a lze jí opravdu krásně porozumět a pochopit. A rozhodně si myslím, že právě humor Ellen DeGeneres je to, co člověk potřebuje, když zrovna nemá nejlepší náladu na světě.


Moje Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivanka Ivanka | 30. srpna 2016 v 13:10 | Reagovat

A dá se tato kniha koupit v originále i na knihcentrum.cz? Chtěla bych si ji totiž taky přečíst, ale v originále, o kterém tady taky píšete.

2 Nikuška Nikuška | 30. srpna 2016 v 15:00 | Reagovat

Ivanko asi tě zklamu, ale taky jsem tu knížku sháněla na knihcentru a taky v originále ale nikde jsem ji tam nenašla. Podle mě ji tam nemají... Je to fakt strašně škoda. Jinak se tam ale nachází strašně hodně knížek i v originále, takže možná se tam ještě takhle objeví... Budeme doufat a bude trošku více trpěliví.

3 Ivanka Ivanka | 31. srpna 2016 v 8:40 | Reagovat

[2]: jéé, tak to je fakt škoda, ale nevadí. Jinak mají na knihcentru.cz strašně velký výběr všeho možného a super akce, tak si počkám a teď si tedy koupím jen nějakou kuchařku a nějaké učebnice do školy (už se to zase blíží :-/ )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!