Reviews - Šťastně až navěky | Předtím než se všechno změnilo...

12. září 2016 v 13:55 | Snow Fairy |  Reviews

Šťastně až navěky

Autorka: Kiera Cass
Žánr: YA, Fantasy, Dystopie, Povídky, Romance
Díl: 0.4, 0.5, 2.5, 2.6
Série: Selekce (The Selection Series)
Originální název: Happily Ever After
Počet stran: 368
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: CooBoo
***


Předtím než s Maxonem odstartovala nejnovější Selekce, jeho otec i matka si už nemohli být vzdálenější. Odlišnější životy už vést nemohli. Oblíbená reality show však měla tu moc svést spřízněné duše k sobě.
Příběhy z prostředí Selekce a jedinečné behind-the-scene příběhy vedlejších postav doplňují tvář celého illejského světa i jeho podoby, jak ji ze základní trilogie není možné poznat.
Kolik je na světě lidí, kteří něco chtějí, ale nikdy to nebudou moci získat? Kolik z nich je ochotno obětovat vše pro lásku, pravdu nebo spravedlnost? A kolik z nich se dočká svého šťastně až navěky?


Co se stalo se všemi kolem Americy a co se stalo předtím než se narodil Maxon a započal novou éru illejské vlády? Jak se žije život komorné zamilované do muže, jehož srdce je stále ještě u jiné? Jak se z miláčka stane vyvrhel? Tohle a ještě mnohem, mnohem více, se dozvtíte v povídkách ze světa Selekce, které neskutečně krásným způsobem dokreslují mozaiku královského paláce i života.

Kiera Cass má kromě série Selekce jako takové, několik žhavých želízek v ohni v podobě příběhů v podstatě všech dalších oblíbených postav. Doposud jste se mohli dozvědět, jak se na celou situaci dívala a jak ji vnímala America, teď se můžete podívat do zákulisí soutěže, která má, jako obvykle, změnit běh dějin a život prince i budoucí princezny. Protože je jasné, že princ ani účastnice Selekce nejsou na všechno sami. Komorné, strážní. Láska se může objevit kdekoli, ať ji lidé hledají nebo ne. Královský palác je pro mnohé krásné místo, plné bezpečí a krásy. Pro někoho je to klec, čtyři zdi svazující jejich svobodu výběru i lásky.
Číst příběhy vedlejších postav, které jsem si mimochodem oblíbila asi tak stejně jako většinu hlavních, byl nesmírně osvěžující zážitek. Zároveň jsem během čtení viděla, jak se mi skládá celý obraz princeznovsko-dystopické série. Všechna místa, která se zdála nevyplněná, zaštítována otazníkem, se po přečtení Šťastně až navěky jednoznačně zaplnily.

Selekce celkově není série, která na 100% uchvátila každého. Řekla bych spíše, že se jedná o sérii, kterou buď milujete, nebo ji nemáte rádi. Nicméně já osobně patřím k té skupině čtenářů, která Selekci zbožňuje. Myslím, že je to příběh s naprosto jednoznačně využitým potenciálem a schopností zaujmout od první strany. Šťastně až navěky je kniha, kterou si fanoušci Kiery Cass a Selekce rozhodně musí přečíst. I přesto, že některé části jsem četla zaujatější, do jiných jsem se naopak moc nevžila, je Šťastně až navěky plná kapitol a částí, které jsem si toužila přečíst až to bolelo. Líbily se mi v podstatě všechny povídky, ale nejvíce jsem si užívala kapitoly Miláček a Královna. O královně Amberly jsem se od začátku celé série chtěla dočíst víc, jelikož si myslím, že se jedná o osobu, která je diametrálně odlišná od samotného krále. Její povaha je tak milosrdná, že se mi ke Clarksonovi nikdy pořádně nehodila. Lady Marlee je jednoznačně miláček a nejen v knize, i moje to byla jedna z absolutně nejoblíbenějších postav série. Dočtete se, jak se to všechno seběhlo a jak se z nejvýraznější a nejnadějnější účastnice Selekce stal vyvrhel.
Je toho ale o tolik víc, o kom si můžete přečíst a garantuji, že se vám budou jednotlivé příběhy líbit a budou se číst v podstatě samy.
Samozřejmě, že Šťastně až navěky je krásný doplněk, ale čtěte pouze po přečtené série Selekce, pokud si nechcete zkazit všechny překvapení a šokující odhalení. A že jich je opravdu hodně.


Mnohokrát děkuji databázi knih za poskynutí knihy k recenzi!

Moje Hodnocení
9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 © Trisha / The-Trisha.blog.cz / © Trisha / The-Trisha.blog.cz / | Web | 12. září 2016 v 14:03 | Reagovat

Super recenzia, na túto sériu sa už dlho chystám, tak snáď si ju bude môcť niekedy prečítať. Ohlasy počúvam zatiaĺ viac než dobré :)

2 Anika Anika | Web | 13. září 2016 v 15:43 | Reagovat

Mám v plánu celou Selekci, tak jí dávám na podzim šanci a těším se!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!