Pevnost 11/2016 | Fantastická zvířata už jsou za dveřmi

18. října 2016 v 9:58 | Snow Fairy |  Pevnost

Pevnost 11/2016


Další, tentokrát už listopadová, Pevnost pro vás má opět spoustu úžasných článků, informacích a novinek, které jednoduše budete chtít znát a vědět.
Hned na úvod se vám v celé své kráse a kouzelnosti ukazuje Mlok Scamander se svým kufříkem plným fantastických zvířat, která se tak nějak nešťastnou shodou náhod ocitnou v ulicích New Yorku mezi mudly.

Očekává se, že to bude velká kouzelnická nálož a i přesto, že s Harrym Potterem se nesetkáme, návrat do kouzelnického světa J. K. Rowling bude stejně fantastický jako každá jedna potvůrka, kterou v tomto filmu uvidíme. Co se týká Eddieho Redmayna jak Mloka Scamandera, věřím mu absolutně ve všem a věřím, že díky němu to také bude stát za to. Když tak občas přemýšlím nad Eddiem jako kouzelníkem, přicházím na myšlenku, proč se někde takhle neobjevil už dřív? Pevnost přináší několik stránek plných všeho, co potřebujete vědět.

Kromě očekávaných a velkolepých Fantastických zvířat a kde je najít se hodně z nás těší na další bombastickou Marvelovku. Doctor Strange v podání Benedicta Cumberbatche slibuje mnohé a myslím, že mnohé taky dostaneme. Pevnost Doctora Strange představuje jako Harryho Pottera od Marvela. A stejně jako tomu bylo u výše zmiňovaného kino trháků, i v případě Doctora Strange přináší Pevnost rozsáhlého průvodce světem této novinky.

Anthony Ryan. Tohle jméno bude jistě hodně čtenářům hodně povědomé. Fantasy sága o válečníku Vélinovi. Fanoušci této série určitě ví, že za pár dní se už mohou těšit na vydání třetího dílů, Královna ohně, který na svých 688 stranách přinese všechno, po čem hladové čtenářské oko prahne.

Stejně jako se blíží Královna ohně, blíží se i vydání čtvrtého dílu Měsíčních kronik, Winter, v němž Marissa Meyer opět předvede klasickou pohádku, v jiném, originálním a fantastickém kabátku. A tentokrát přichází na řadu Sněhurka a její příběh.

Jak u Pevnosti dopadl filmový Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti nebo jak si vedla Dívka ve vlaku nebo Kubo a kouzelný meč? Pevnost vám přinese shrnutí posledních velkofilmů, které jste mohli nedávno navštívit v kině.

Další knižní, stále ještě poměrně novinkou je Sůl moře od fantastické spisovatelky Ruty Sepetysové, kterou jste o víkendu mohli potkat na knižním festivalu Humbook v Praze. Její knihy jsou fantastické a mluví o věcech, o kterých by se opravdu mluvit mělo a každý její titul představuje jinou stránku života v těch nejtěžších obdobích našich dějin. Sůl moře je nejnovější knihou u nás vydanou. A rozhodně má tu moc, aby vás přivedla k slzám.

Je toho ještě velká, velká spousta, co všechno listopadová Pevnost nabízí. Doporučovala bych vám si pro ni na stánek dojít, neboť v čelem s Mlokem Scamanderem, následovaným Doctorem Strangem a dalšími postavami z knih, které celý knižní svět netrpělivě očekává je opravdu na co se těšit a o čem číst.


Za poskytnutí elektronické verze mnohokrát děkuji časopisu Pevnost!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!