Reviews - Pomsta & Rozbřesk | Mladé královny a hedvábné provazy

31. října 2016 v 20:07 | Snow Fairy |  Reviews

Pomsta & Rozbřesk

Autorka: Renée Ahdieh
Žánr: YA, Contemporary, Fantasy, Tales, Retelling
Díl: 1.
Série: The Wrath and the Dawn (Pomsta & Rozbřesk)
Originální název: The Wrath & the Dawn
Počet stran: 400
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: CooBoo


***


Mladý "Král králů" Chálid Ibn Al-Rašíd si každou noc bere novou manželku. Každou noc jinou mladou a krásnou dívku, kterou ráno čeká stejný osud jako všechny ostatní před ní a všechny ostatní po ní. Smrt hedvábným provazem kolem krku. Oprátkou, která i přesto, že je tak luxusní, je tak nesmírně smrtící a konečná.
Až jednou přijde dobrovolně na řadu Šeherezáda. Její cíl je naprosto jasný. A hedvábná oprátka to opravdu není.
Dala si za úkol nemožné; přežít a vybrat si pomstu na člověku, bezcitné stvůře, která jí sebrala nejlepší přítelkyni a spřízněnou duši.
Ale někdy nejsou věci takové, jak se na první pohled zdají. Stejné je s kalifem Chorásánu, který i přes všechny nevysvětlené vraždy dívek, je někdo úplně jiný...


Hned na úvod musím říct, že Pomsta & Rozbřesk je jednou z nejnápaditějších knih ze všech těch, které jsem letos četla.
Inspirace v nádherné pohádce, kterou zná celý svět a vlastní, nutno podotknout, velmi originální úprava a dynamičtější zápletka.
To všechno, a ještě mnohem víc, je Renée Ahdieh a její pomsta, která nebude mít úplně hladký průběh.

Tisíc a jedna noc je jednou z těch nejkrásnějších pohádek, jaké můžeme dnes znát. Nicméně se můžeme setkat s verzemi, které dosahují úrovně samotného originálu.
Mladičká Šeherezáda ztratila velmi brutálním a ošklivým způsobem svou nejlepší přítelkyni, duši, kterou odjakživa považovala za polovinu svojí. Jednoho dne se ale všechno mění a Šeherezáda je rozhodnutá jednat. Dobrovolně se provdat za vraha všech mladých žen a dcer, kterým za rozbřesku skončil život stejně jako její nejlepší přítelkyni Šívě. Ale Šeherezáda je rozhodnutá nezemřít za rozbřesku.
Kombinace klasické pohádky, fantazie a dramatických, fiktivních prvků dává Pomstě & Rozbřesku velkou moc a nesmírně půvabnou, zároveň průbojnou a nezaměnitelnou atmosféru.

Jedním z nejvýraznějších aspektů této knihy je autorčin vzletný a nepopiratelný styl psaní, k němuž si čtenář velmi jednuše najde cestu, z níž je později naopak těžké se odpoutat. Poměrně nenápadným způsobem se v knize prolíná několik úhlů pohledu, jež se střetávají na pozadí stejného objektu zájmu.
Pomsta & Rozbřesk není jednou z těch knih, u kterých si na postavy, situace nebo atmosféru musíte vyloženě zvykat. Nějakým způsobem je už od počátku cítit určité spojení s postavami, aniž byste si ho museli těžce budovat. Jistě je tohle otázka určitých čtenářským preferencí, nicméně, jak jsem se zmínila výše, styl psaní autorky umožňuje se velmi jednoduše a rychle s celou knihou ztotožnit.
Trochu brutální stránka knihy také potěší čtenáře, kteří rádi napětí a neočekávané. Pomsta & Rozbřesk je hodně atraktivní směsicí napětí, pomsty, avšak také naděje a lásky, která si musí najít svou vlastní cestu přes spousty překážek, ale nakonec má váhu větší než samabezútěšná pomsta.


Mnohokrát děkuji databázi knih za poskytnutí knihy k recenzi!

Moje Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Axieda Axieda | E-mail | Web | 5. listopadu 2016 v 19:18 | Reagovat

Velmi povedená recenze ;). Určitě si někdy v budoucnu tuto knížku ráda přečtu. Rozhodně pokračuj v tom, co děláš, protože je vidět, že tě to baví.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!