Today Is the Day...

25. října 2016 v 14:21 | Snow Fairy |  Thinking About...

Today Is the DayAhoj,

takhle ten nadpis vyzní všelijak. Dovolte mi ho tedy dokončit. Dnes je ten den, kdy chci ocenit a poděkovat životu.
Takhle to zní také všelijak. Nicméně chtěla jsem tím říct, že i přesto, že je dnešní svět uspěchaný, neustále v jednom kole, plný starostí i strastí, stejně jako dobrých i špatných věcí, měli bychom si alespoň jednou za měsíc udělat čas, nemusí to být celý den, může to být klidně jen pár hodin nebo pár minut, kdy bychom měli poděkovat sami sobě, svému životu a ocenit, že jsme tady, přítomní.


Napsat tento článek mě napadlo cestou po Olomouci, když jsem si šla koupit pár knih do knihkupectví. Než jsem se vydala na cestu, měla jsem určitou představu o čísle knih a o titulech, ale taky mi dnes odpadla jediná hodina celého dne a i když se mi tento určitý předmět líbí, tak mi upřímně spadl kámen ze srdce. Najedou pro mě bylo slunečno i přesto, že je zamračeno a poprchá. Najedou mi přišlo, že se na mě svět usmívá a mává mi nazpět. Jednoduše mě to nutilo se usmívat mnohem víc a mnohem radostněji. A tak jsem své původní číslo knih, které chci koupit, o něco navýšila.

A k tomu jsem se rozhodla udělat dnes den očisty zdraví. Sice mě dnes ještě čeká hodně učení na předmět, který je mi občas trošku, trošilinku, španělskou vesnicí, ale věřím, že s odhodláním se do toho pustím tak, abych to všechno hezky zvládla. Dnes není jediný den, kdy budu mít na učení čas.
Očista zdraví znamená, že nebudu nikam spěchat. Na svém nákupu si dám hezky načas a potom si v klidu sednu a nebudu se ani vnitrně hnát za něčím, co, pokud je mi opravdu souzeno, se stejně stane, ať už chci nebo ne.
Budu si číst a udělám si horký čaj, prohlídku si omalovánky, které jsem k jedné knížce dostala jako dárek a budu se dívat z okna a hledat detaily světa a života, které jsem ještě neobjevila.


Pro dnešek jsem se rozhodla prostě přijmout život takový, jaký je, se všemi těžkostmi a starostmi, ale i všemi radostmi a věcmi, na které se ještě můžu těšit. Ocením svůj život tak, jak si zaslouží a udělám z obyčejného přemýšlení tak trochu očistný rituál.
Kromě jiných, je tu jedna velmi důležitá věc, kterou mě vysoká škola naučila a kterou vás nenaučí nikdo z žádné přenášky, z žádné učebnice ani PDF dokumentu.


Život je dar, štěstí je cesta a domov je místo, které bude vždy místem, kde máte doopravdy být.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alena Alena | Web | 26. října 2016 v 8:41 | Reagovat

Strašně krásný předsevzetí. Podobné dny si dělám taky a moc to pomáhá*******

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 26. října 2016 v 17:12 | Reagovat

[1]: Děkuju ! :)
A máš na 100% pravdu, hodně, hodně to pomáhá. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!