Stop Fighting with Yourself

30. listopadu 2016 v 19:37 | Snow Fairy |  Thinking About...

Stop Fighting with Yourself


Ahoj,
bez ohledu na to, co děláme vědomě, jsou věci, které děláme jednoduše tak, aniž bychom o tom nějak převelice uvažovali. Zpětně si potom říkáme, jak jsme mohli takovou věc vůbec udělat. Sama si někdy říkám, jak jsem mohla být tak naivní a něco takového vůbec vypustit z pusy i přesto, že v době vyřčení oné věci mi to připadalo naprosto racionální a naprosto na místě.
Někdy prostě mluvíme rychleji než myslíme. Dělali jsme to, děláme to a asi to budeme dělat i v budoucnu a to i navzdory tomu, jak moc se snažíme takovým mluvím-dřív-než myslím situacím zabránit.
Ale proč bychom měli sami se sebou neustále zápasit? Není život přece jenom taky o tom, že se věci dějí bez našeho plánování či nějakého hlubšího přičinění?
Abych pravdu řekla, nadávám si častěji než je potřeba. Za to, že asi 50% mých snů je vysoce nerealistických, za to, že se chovám trochu jako utržená ze řetězu ve chvílích se prostě cítím utržená ze řetězu, za to, že ráno vstanu a nemůžu vlasy upravit na alespoň trochu přijatelný vzhled. A v neposlední řadě také za to, že si neustále takhle nadávám.
Snažím se říkat si jednu větu, která i přesto, že je velmi krátká, má bohatý obsah a mluví hlasitěji než by se zdálo.

"You are enough."


Nakonec mi ale nejvíce rezonuje hlavou, proč mi tak dlouho trvá přijmout se prostě taková, jaká jsem. Omluvte, jestli je to dnes trochu těžké na přemýšlení nebo na procházení mými trochu zpřeházenými myšlenkami. Během mojí cca dvaceti minutové cesty pešky z kolejí do školy a ze školy na koleje jsem při poslechu mých právě teď nejposlouchanějších písní měla pravděpodobně až příliš času přemýšlet.
Chtěla bych vám jenom předtím než se pustím do nějakého hezkého vánočního projektu sdělit, že bychom měli přestat bojovat sami se sebou, přestat se ptát na věci, na které nemůže nikdo najít smysluplnou odpověď, přestat se zabývat věcmi, které nemůžeme změnit a začít se zabývat těmi, které můžeme uchopit a přetvořit, změnit, udělat z nich něco, co nám bude stát za to posunovat se každý den dál a dál bez toho, aniž bychom museli přezkoumávat každou naši myšlenku. Ne nadarmo se říká, že jakmile přijmeme to, kým doopravdy jsme, život bude o hodně snazší.
Brzy se uvidíme!
Snow Fairy, která se pravděpodobně začně podepisovat jako Patricie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!