Take a deep breath and live

23. listopadu 2016 v 22:35 | Snow Fairy |  Thinking About...

Take a deep breath and liveAhoj,

postupně si zvykám na anglickou klávesnici, na nošení akademické učebnice anglické gramatiky, která má téměř 2000 stran a také se snažím nedělat moc rozruch kvůli předmětu, ve kterém mám z učitelky fakt docela dost velký respekt. Takže si asi dokážete představit, jak hrozně se bojím před ní prezentovat téma, které ona zná jako svoje boty a u kterého bude koukat i na chyby, které tam nejsou. Opravdu i přesto, že na to nebudu na celé sama, jsem z toho fakt vyděšená. A v neposlední řadě se denně nořím do dějin tudorovské Anglie a vlády Jindřicha VIII. a píšu velmi dlouhý dopis (čtěte esej) mojí učitelce britské historie. Ještě štěstí, že mám Tudorovce ráda, protože kdybych je ráda neměla, tak bych je hned po skončení psaní hodila do pytle se všemi ostatními částmi historie, které až tolik nemusím.
A teď už dost o tom, co mi poslední dobou nedává spát.
V neděli tady v Olomouci započaly vánoční trhy a i přesto, že mi přijde, že je posledních pár skoro tisíc nad nulou, vánoční atmosféra se nedá přehlídnout.
Všude vánoční výzdoba, světýlka, obchodní centrum září vánočními světly jako New York na Den nezávislosti a já jenom čekám na den, kdy půjdu kolem a nevytáhnu mobil, abych něco vyfotila. Taky se moc těším, až si dám dětský punč s přídavkem gumových medvídků.
Abych pravdu řekla, tak se neskutečně těším, až budou vánoční prázdniny a bude aspoň těch několika prosincových zkouškách. Neustále si ale v hlavě říkám, jak jsem vděčná, že jsem tam, kde jsem, že jsem dostala tu příležitost. To je samozřejmě v pořádku. Jenomže ona někdy jenom vděčnost nestačí. Všichni se musíme snažit svou vděčnost přetvořit ze slov do činů a k tomu je zapotřebí hodně času a učení. Někdy se i přes tvrdou práci věci prostě nevydaří, ale jak jednou řekla moje hodně dobrá kamarádka: "Dokud nejde o život, jde o hovno." Je to upřímné, ale pravdivé. Neříkám, že se nemusíme snažit. Ale také není třeba hned dělat, že je konec světa, když se něco hned nepodaří.
Nejlépe to vystihuje citát od Konfucia, který říká:


"It does not matter how slowly you go as long as you do not stop." 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sylva Sylva | Web | 24. listopadu 2016 v 8:51 | Reagovat

U nás začnou trhy v sobotu, už se těším!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!