Prosinec 2016

Happy New Year 2017

31. prosince 2016 v 15:42 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Happy New Year 2017Ahoj,

trochu s nostalgií jsem zavzpomínala, kdy jsem vlastně s tímto blogem začala. Abych řekla pravdu, tak mi svým způsobem vyrazilo dech, že 2017 otevře můj už šestý rok. Nemůžu pořádně uvěřit, že už tak dlouho vám tady píšu, co je nového, jaké mám nové knihy a spoustu dalších věcí, které jsou mnohdy tak nepodstatné, že se potom sama divím, jak jsem je mohla vůbec zveřejnit. V článcích, které se v poslední době týkaly školy jsem se tak strašně snažila přesvědčit samu sebe, že když udělám všechno, co bude v mých silách, tak všechno dobře dopadne. Jenže opak může být pravdou. I v mém životě je prázdné místo, které dokáže zaplnit jenom jeden člověk a vy ho můžete znát tady s blogu. Mluvím o Lenči, která je druhou polovinou rubriky Coffee Time. Po těch měsících, kdy jsme každá začala studovat na škole v jiném městě, jsem si uvědomila, že to, co jsem opravdu nejvíce potřebovala byla naprosto otevřená řeč o tom, že někdy je lepší říct, že jsou věci prostě, s prominutím, na hovno než se přesvědčovat o opaku. Takže Leni, jestli si tohle přečteš, děkuji za to, že jsme se ještě do konce roku viděly a zase si povykládaly jako vždycky o všem normálním i praštěném, ty a tvoje upřímnost pro mě byly nejlepšími vánočními dárky!!

Težko hádat, co 2017 přinese. Každopádně doufám, že se tady spolu budeme ještě nějakou dobu vídat a že vás moje články budou aspoň trochu bavit.
Děkuju všem za vaši přízeň, podporu a milé komentáře. Nejsem nejlepší ani dokonalá, ale snad moje existence v blogosféře není úplně zbytečná.

Mějte se nádherně a přeju vám ten nejlepší a nejúspěšnější rok 2017!

Mám vás moc ráda, uvidíme se příští rok.Reviews - Život po tobě | Už je to osmnáct měsíců. Tak kdy to bude stačit?

30. prosince 2016 v 18:02 | Snow Fairy |  Reviews

Život po tobě | Už je to osmnáct měsíců. Tak kdy to bude stačit?

Autorka: Jojo Moyes
Žánr: Contemporary, Romance, Realistický
Díl: 2.
Série: Než jsem tě poznala (Me Before You)
Originální název: After You
Počet stran: 400
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Ikar
***

Obsahuje spoilery na předchozí díl!

Je to osmnáct měsíců, co se musela Louisa Clarková rozloučit s mužem svého života. Will Traynor byl nejméně očekávaným mužem, kterého by kdy Louisa mohla poznat, ale stejně tak byl nejvíce nezapomenutelný. A teď je pryč a ona je zničená, sama a neví, co si bez Willa dál počít stejně jako neví, jak se vyrovnat s vinou, jež na sebe přebrala za fakt, že ani její láska Willa nepřesvědčila o tom, že za to život stojí. Louisin život před Willem byl obyčejný, rodinný, skromný a monotónní. Nic se neměnilo. Nic nového v podstatě nezačínalo. Will ale všechno změnil. Nicméně Louisa po jeho fatálním rozhodnutí nemůže najít cestu zpět k té osobě, kterou se stala během jejich intenzivního vztahu.
Jednoho dne ale potká někoho, kdo by jí možná mohl být schopen ukázat, že život je mnohdy nefér, ale jestli něco, tak rozhodně stojí za to jít v něm dál.


Jedna věta z této knihy mi i po dočtení neustále rezonuje v hlavě: "Když spadnete z velké výšky, nikdy nevíte, jak to dopadne." Jakožto pokračování fenomenální knihy Než jsem tě poznala se od Života po tobě hodně očekává. I přesto, že Jojo Moyes nastavuje laťky neustále vysoko, jsou některé níže než jiné.

Než jsem tě poznala je titul fantastický sám o sobě, u něhož pokračování v podstatě ani nevyhlížíte a to i přesto, že po dočtení vás svým způsobem zajímá, jak to bude s Louisou dál. Na jednu stranu je Život po tobě díl, který není úplně nezbytný, nicméně doplnění příběhu je to nápadité a povznášející a schopné otevřít oči. A to je myslím tím, co je na této knize úplně nejatraktivnější. Ať už si procházíte něčím podobným jako Louisa nebo čímkoliv jiným, uvědomíte si, že určité období truchlení a smutku je správné, ale nemělo by nikdy trvat věčně. Stačí si vzpomenout na slova Willa Traynora, která jsou z Než jsem tě poznala tak ikonická a nezapomenutelná: "Máš jenom jeden život. Je to vlastně tvoje povinnost, prožít ho co možná nejvíce naplno."

"I loved a man who had opened up a world to me but hadn't loved me enough to stay in it."


Pravdou sice je, že úrovně prvního dílu Život po tobě tak úplně nedosahuje. I přesto ale odvedla Moyes skvělou práci a ukázala, že vždycky jsou možnosti, jak začít znovu. Louisin osobitý a bezprostřední humor, který si lidé po celém světě zamilovali v prvním díle je součástí i toho druhého a originální atmosféra se z příběhu také nevytratila, což si myslím, že na miskách vah převažuje veškerá negativa, kterých tak jako tak není vůbec mnoho.
Chvílemi jsem napjatě očekávala, kdy se objeví Will a až po nějaké době jsem si uvědomila, že ten už se vlastně neobjeví. Nepřítomnost postavy jako je Will je to, co knize schází a co by úroveň rozhodně pozvedlo. Moyes je každopádně spisovatelka nejvyšších kvalit, a proto i bez Willa zvládla čtenářům představit nové postavy, které v jednoznačně zanechají ve čtenáři nejednu stopu. Život po tobě je návrat do světa Louisy Clarkové tak jsme ho zatím neměli možnost poznat, ale stejně jako v případě prvního dílu opravdu stojí za to ho začít objevovat se vším, co se stalo po tom, co Will odešel. Protože jestli vám srdce nezlomí samotná vzpomínka na Willa Traynora, tak naděje, která jako už obvykle, umírá poslední, rozhodně ano.


Mnohokrát děkuji nakladatelství Ikar za poskytnutí knihy k recenzi!

Reviews - Milostné dopisy slavných mužů | Navždy Tvé, navždy mé, navždy naše

28. prosince 2016 v 17:09 | Snow Fairy |  Reviews

Milostné dopisy slavných mužů

Autoři: Kolektiv autorů
Žánr: Dopisy, poezie, próza, láska
Díl: -
Série: -
Originální název: Love Letters of Great Men
Počet stran: 248
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Omega***


To, že v dnešní době ztratily ručně psané dopisy na popularitě není žádná velká novinka. Způsoby komunikace jsou již mnohem jednodušší, rychlejší a zprávy je možné si předávat tak rychle, jak se o tom kdysi dávno lidem ani nesnilo. Nicméně za časů slavných umělců, spisovatelů, skladatelů, válečníků a generálů byla jenom jediná možnost, jak poslat zprávu a to tím, že ji napsali ručně a čekali klidně i několik týdnů než jim přijde odpověď. Láska tehdy byla nejen jiná, ale také musela přečkat dlouhé odezvy a někdy skoro nekonečné vzdálenosti a překážky.
Nicméně o to více byla láska náruživější a vášnivnější. Protože čas umí být rozhodně nejen nepřítelem, ale také to umí přesně naopak. Dnes už jsou ručně psané dopisy velmi vzácně viděným artefaktem společnosti a ty, co vyznávají lásku jsou ještě vzácnější. Ale když jednou do takového milostného dopisu jednou nahlédnete, nemůžete odolat dalším.


Milostné dopisy slavných mužů jsou jako závan vánku nasyceného láskou, kterou někdy dělí i kontinenty. Je to přesně ten titul, který potřebujete, když vám přijde, že se láska nějakým způsobem ztrácí.

Musím uznat, že první věcí, která mě na této útlé knížečce zaujala, je fakt, že je známá z filmového Sexu ve městě, kdy Carrie panu Božskému předčítá úryvek z jednoho z milostných dopisů. Na jeden konkrétní dopis jsem čekala, ale než jsem se k němu dostala, přečetla jsem několik dalších a v jenom po druhém jsem objevila krásu, jakou ještě pravděpodobně v ničem. Jednoznačně tohle není klasická kniha. Jsou to svědectví, vyznání láska, která neměla tolik času, jako má dnes a přesto dokázala rozkvétat.


"Zamiloval jsem se do Vás. A je to tak od prvního dne, kdy jsem s Vámi mluvil."

- Alfred de MussetMilostné dopisy slavných mužů obsahuje bezpočet milostných dopisů od těch nejslavnějších mužů, jaké kdy svět poznal. Mezi nimi najdete Napoleona Bonaparta, Jacka Londona, Winstona i Randolfa S. Churchila, Victora Huga a spousty dalších. Tato kniha vás nevezme do nových fantastických světů. Vezme vás ale do světa, ve kterém teď my všichni žijeme. Všechna ta milostná vzplanutí, kterými autoři procházeli na svých cestách nebo při psaní knih, které dnes považujeme za klasiku, jsou důkazem toho, že takový svět existoval a ručně psané dopisy mají svou unikátní a jedinečnou váhu, kterou ani miliony nových počítačů a jiných zařízení nezničí ani neponíží. Milostné dopisy slavných mužů je sbírka milostných dopisů a básní, které uchovávají historii nesmírně krásným způsobem ucelenou a nedotknutelnou. Stejně jako nám umí pomoci ocenit, že někdy více námahy není jenom zbytečná práce navíc. A pokud jste nenapravitelní romantici, tuto knihu si opravdu oblíbíte.


Mnohokrát děkuji nakladatelství Omega za poskytnutí knihy k recenzi!

Merry Photographic Christmas | Merry Merry Christmas

24. prosince 2016 v 14:08 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Merry Merry ChristmasAhoj,

tímto článkem bych Vám všem, kteří jste kdy zavítali na můj blog, chtěla moc děkovat za veškerou přízeň. Byl to složitý rok plný dobrého, ale i horšího. Bez horšího by ale nebylo toho dobrého, takže jsem vděčná úplně za všechno, čím jsem si letos prošla.
Vaše podpora byla a stále je tou největší odměnou, jakou můžu jako blogerka dostat, a za to vám nesmírně děkuji. Díky vám mám pořád chuť psát.
Pro dnešní poslední fotku mám jenom jedno jediné. Mějte ty nejkrásnější svátky, nejveselejší Vánoce a dnešní den si užijte se svou rodinu a příbuznými. Zapomeňte na problémy a užijte si den, kdy má štěstí, radost a hlavně rodina největší přednost.
Odměňte sebe i své příbuzné a buďte si na blízku. Tak blízko, jak jen to jde. A všem řekněte, že je milujete a že pro vás znamenají svět a ještě víc.

Mám vás moc ráda!

Krásné Vánoce.
Merry Photographic Christmas | I heard the bells on Christmas Day

23. prosince 2016 v 20:34 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

I heard the bells on Christmas DayAhoj,

tak už zítra. Konečně už máme den, na který všichni čekáme, opravdu na dosah ruky. Nejkrásnější den v roce už nám podává svoji ruku a vítá nás, abychom si sedli a společně oslavili rodinná setkání. Jsem si jistá, že ať se v životě děje cokoliv, den, který na nás zítra čeká, nám vše vynahradí a ukáže nám, že Vánoce jsou ten pravý čas, kdy si odpostit, kdy si uvědomit, že tím největším darem, jaký kdy můžeme dostat, je rodina a lidi, kteří nám za to v životě opravdu stojí. Pro dnešní předposlední den tohto projektu jsem našla krásnou vánoční báseň/citát. A opravdu doufám, že se vám bude líbit.


"I heard the bells on Christmas Day
Their old, familiar carols play,
And wild and sweet
The words repeat
Of peace on earth, good-will to men!"

-Henry Wadsworth LongfellowMerry Photographic Christmas | Christmas waves a magic wand

22. prosince 2016 v 21:18 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Christmas waves a magic wandAhoj,


zahrabaná v posteli se střevní virózou přemýšlím, jestli letošní Vánoce opravdu nebudou trochu jiné než jindy. Musím se tomu načasování poněkud smát, protože ani ne za dva dny jsou tady Vánoce a Štědrý den. Nicméně i přesto, že mi není nejlépe si hodlám štědrovečerní večeři užít jako vždycky s plným talířem. Na tyto svátky čekám celý rok, na ten klid a náladu, atmosféru a rodinnou pospolitost. Ne nadarmo se říká, že o Vánocích je všechno kouzelnější. A proto, že já jsem dnes maličko indisponována, tak nechám na dnešním citátu, aby vám představil, jak moc je vlastně vánoční atmosféra kouzelná a nádherná.


"Christmas waves a magic wand over this world, and behold, everything is softer and more beautiful."

- Norman Vincent PealePevnost 01/2017 | Train like Assassins

22. prosince 2016 v 21:05 | Snow Fairy |  Pevnost

Pevnost 01/2017


Dřív než tady jste už mohli lednovou Pevnost vidět na stáncích, kam si pro ni pravidelně chodíte. Nicméně i trochu se zpožděním bych vás ráda upozornila na články, které v nejnovější Pevnosti rozhodně zaujmou. Myslím, že rozhodně je opět z čeho vybírat. Takhle před Vánoci si pro nás Pevnost přichystala opravdu velkou spoustu fantastických článků a novinek.

První věc, kterou zmíním, je článek a kino upoutávka na nejnovější film s Mattem Damonem, který nese název Velká čínská zeď. Jsem si jistá, že tato část historie bude atraktivní pro všechny fanoušky jak Matta Damona, tak dějin v daleké Číně. Pevnost skvěle poutá na novoroční hit, který možná odhalí i tajemství, která měla raději zůstat ukrytá.

Hlavní součástí lednové Pevnosti ale je Assassin's Creed. Několik stran o tomto trháku potěší všechny nadšence všech asasínů. Na povánoční a přednovoroční premiéru filmové adaptace přípraví Pevnost dokonale i někoho, kdo se o asasínech teprve dozvěděl. Takže jste-li fandové AC, článek v Pevnosti ani film v kině si nenecháte ujít.

U filmu ještě zůstanu. Od Assassin's Creed ale přejdu k Fantastic Beasts and Where to Find Them. Najdete zde recenzi na tuto úchvatně fantastickou podívanou. Od Pevnosti získala zvířata a kouzelný Eddie Redmayne opravdu hvězdně vysoké hodnocení a já nemůžu než souhlasit. Ten film mě uhranul a hned na první scénu jsem se zamilovala, jak do filmové, tak do knižní verze. Abych pravdu řekla, tak tato recenze je asi můj absolutně nejoblíbenější článek z celé lednové Pevnosti. A vám by také neměl uniknout.

Teď už nejen nakladatelství Argo mi neustále dává šoky, co se týká nově vydaných knih. Se stejně úžasnou zprávou totiž přišlo nakladatelství Triton s vydáním knihy Red Rising od Pierce Browna. Rozhodně jsem ji nečekala, ale když se na ni poprvé podíváte, hned je vám jasné, že ji musíte mít!

Povídky, další knižní, filmové a seriálové novinky v lednové Pevnosti najdete a nepřehédnete. Kromě toho všeho, co nám redakce přichystala by vám neměl ujít rozsáhlý článek o Cechu objevitelů od Kevina Costnera. Tento titul je v současné doběhodně diskutovaný a mluví se o něm v každém pádě. Pevnost vám jistě řeně, jestli za to tato kniha stojí nebo raději ne.
Lednová Pevnost toho ale skrývá ještě velkou, velkou spoustu a já opravdu doufám, že vám tohle číslo neuteklo, protože jednoznačně stojí za to. Ať máte na Vánoce přece co číst.


Mnohokrát děkuji časopisu Pevnost za poskytnutí elektronické verze k recenzi!

Merry Photographic Christmas | Christmas Eve was a night of song

21. prosince 2016 v 20:46 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Christmas Eve was a night of songAhoj,


neumím si to pořádně vysvětlit, ale při dnešní první vánoční tísni, při celodenním pečení vánočního cukroví, mi poprvé asi za celý život proběhla hlavou myšlenka, že Vánoce možná nebudou úplně nejvydařenější. Připsala jsem to tomu předvánočnímu stresu a nebezpečné námraze a okamžitě jsem takovou myšlenku zarazila. Ne proto, že bych měla sama nerada špatné Vánoce, ale protože bych nechtěla, aby byly špatné pro lidi, které mám ráda. Chtěla bych svojí rodině udělat takové Vánoce, aby si mohli odpočinout a trochu vypnout a nemyslet na věci, na které myslí každý den a už jsou z nich na nervy. Vánoce jsou o tom být spolu, užít si přítomnost rodiny a potěšit se navzájem radostí, kterou si rozdáme.
Předvánoční stres o sobě sice dává vědět, ale to není to, o čem jsou doopravdy Vánoce.


"Christmas Eve was a night of song that wrapped itself about you like a shawl. But it warmed more than your body. It warmed your heart…filled it, too, with melody that would last forever."

-Bess Streeter Aldrich, Song of YearsMerry Photographic Christmas | I will honour Christmas

20. prosince 2016 v 21:50 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

I will honour ChristmasAhoj,

právě teď jsou Vánoce už opravdu blízko a já už vám pomalu nemám ani co napsat. Všechno, co jsem chtěla říct už nějakým způsobem řečeno bylo. Všechno, co jsem chtěla citáty a fotkami sdělit už se taky dostává do svého konce a já postupně připravuji poslední články jak tohoto projektu, tak už i roku, protože i ten se nám nezadržitelně krátí.
Tyto dny před Štědrým dnem mi přijdou neskutečným způsobem krátké, asi bych potřebovala o několik hodin delší dny, abych stihla všechno, co potřebuju a dala dohromady všechno, co asi budu dávat dohromady celé prázdniny.
A i přesto, že i když bych měla dělat tohle a taky tamto, je dobré udělat si čas na sebe, na to jenom se rozhlédnout a uvědomit si, že i když věci někdy vypadají strašně velké, ve skutečnosti nikdy nejsou větší než naše odhodlání a víra, že všechno dobře dopadne a my všechno zvládnem.


"I will honour Christmas in my heart, and try to keep it all the year."

- Charles Dickens, A Christmas CarolMerry Photographic Christmas | Christmas is like candy

19. prosince 2016 v 21:21 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Christmas is like candyAhoj,


myslím, že v těchto dnech už je vánoční atmosféru poněkud těžké přehlédnout. Všude je nádherná výzboda, z rádia zní různé moderné verze vánočních koled nebo jiné vánoční písně v duchu amerického popového světa a vánoční cukroví už se pomalu, ale jistě peče v troubě, už asi čtyřicátý plech v řadě.
Dnešní ráno, musím říct, že bylo nesmírně nádherně vánočně laděné a abych pravdu řekla, nikdy jsem snad u nás doma necítila takovým způsobem Vánoce. Když si každý večer v pokoji rozsvítím vánoční stromečky, jenom se na ně dívám. Ani se mi nechce něco říkat nebo na něco myslet, prostě na ně jenom zírám a opět jednou v roce cítím, že je možné, aby se všechno nějak vrátilo do pořádku a že i to, co vypadá nejméně optimisticky, by mohlo nakonec nemuselo být jenom špatné. Vánoce dodávají životu úplně jinou příchuť a dělají všechno o trochu více možné než v jiná období roku.


"Christmas is like candy; it slowly melts in your mouth sweetening every taste bud, making you wish it could last forever."

-Richelle E. Goodrich, Smile Anyway


Get your own free Blogoversary button!