Prosinec 2016

Merry Photographic Christmas | Christmas is not a date

18. prosince 2016 v 22:42 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Christmas is not a dateAhoj,

Vánoce se vždy o slovo hlásí jinak. Já jsem v podstatě úplně začala vnímat vánoční atmosféru až dnes, kdy jsem pekla své medové perníčky, poprvé použila nové vykrajovátko ve tvaru obřího perníčka a k tomu začalo venku opravdu překrásně sněžit. Každý rok, když před Vánoci začně sněžit se dívám na každou padající vločku, přemýšlím, jak může něco tak nádherného být výtvorem něčeho tak abstraktně přirozeného jako příroda, nebo chcete-li, koloběh světa a života. Je to nějaká doba, co jsem sníh začala považovat za znamení své nové padající naděje. Ukazuje se, že sníh sice je padající naděje, čistá a krásná, ale tu pravou naději, která pohání lidský život, dáváme my sami sobě. Není jednoduché vyhledávat sníh v létě, pokud nejedete na Sibiř, ale bílé Vánoce můžeme mít v srdci neustále a rozdávat je, i když je venku třeba právě tropických třicet stupňů.


"Christmas, children, is not a date. It is a state of mind."

- Mary Ellen Chase


Merry Photographic Christmas | At Christmas-time

17. prosince 2016 v 22:03 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

At Christmas-timeAhoj,

je to k ničemu, ale i přesto, že Vánoce jsou stále blíže, je mi nějak neslavnostně. Neskutečně se na Štědrý den těším a vynasnažím se udělat ten den krásný jak sobě, tak svojí rodině.
Ale zatím se cítím trochu jako přejetá. Taková nijaká. Věřím ale v kouzlo Vánoc a věřím, že jakmile se ještě více přiblíží, uklidním své pomatené a vyděšené myšlenky a budu schopná si chvíli sednout a jenom si říct: "Tak jo, a teď se prostě uklidníš."
Dnešní citát je o tom, že na Vánoce jsme všichni zase tak trochu dětmi, kterým svítí oči očekáváním a štěstím a to ne kvůli dárkům, ale kvůli tomu, že kolem sebe máme lidi, kteří pro nás znamenají celý svět a díky kterým to vždy stojí za to, ať je nám pět nebo padesát.


"Our hearts grow tender with childhood memories and love of kindred, and we are better throughout the year for having, in spirit, become a child again at Christmas-time."

- Laura Ingalls WilderMerry Photographic Christmas | Blessed is the season

16. prosince 2016 v 21:05 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Blessed is the seasonAhoj,

někdy zjišťujeme, že hodně někdy není dost. Tvrdá práce někdy přinese ovoce a někdy někdy není dost tvrdá na to, aby ovoce přinesla. Nicméně o Vánocích je čas se trochu uklidnit, uvolnit se, ale také si udělat plán. Takový, který nám pomůže přežít tak nějak krizové období.
Abych pravdu řekla, tak se Vánoce, jako období klidu a pohody, docela hodí. Tedy alespoň pár dní z celých prázdnin. A je tu jeden citát, který mi právě dnes, v tento dnešní den, docela pozvedl náladu a pomohl mi uvědomit si, že selhání neznamená nutně konec.


"Blessed is the season which engages the whole world in conspiracy of love."

- Hamilton Wright MabieMerry Photographic Christmas | The idea of Christmas

15. prosince 2016 v 21:38 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

The idea of ChristmasAhoj,

jsou různé důvody, proč jsou pro nás Vánoce, tím čím jsou. Každý na ně pohlížíme jinak a každý je jinak i vnímáme. Ale když se dostaneme k jádru všech různých důvodů, přece jenom dojdeme k jednotnému závěru. A ten krásným způsobem vyjadřuje citát, který jsem vybrala k dnešní fotce. Jeho autorem je Bob Hope a myslím, že bude o hodně smysluplnější, když vám představím, jaká je jeho, a v podstatě i nás všech, když o tom popřemýšlíte, představa Vánoc.


"My idea of Christmas, whether old-fashioned or modern, is very simple: loving others. Come to think of it, why do we have to wait for Christmas to do that?"

- Bob HopeMerry Photographic Christmas | Christmas is a bridge

15. prosince 2016 v 10:10 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Christmas is a bridgeAhoj,

jsem dnes tak trochu nevyspalá, ztuhlá a mám před sebou celý večer plný učení. Do ideálu to má sice daleko, ale za to už jenom pár dní a Vánoce mohou začít pořádně ožívat. Do té doby toho ale musím ještě hodně udělat.
Každopádně ať už se to týká školy nebo čehokoli jiného, nikdy bychom neměli pálit mosty za něčím, z čeho by mohlo ještě něco dobrého být. Je to jako ve skutečnosti, některé mosty se nepoužívají, protože jsou buď moc staré nebo moc nebezpečné nebo prostě už nepoužitelné, ale pokud je nepostihne něco, co by jejich existenci přirozeně ukrátilo, není důvod je jednoduše zničit a zanechat po nich jenom hromadu trosek.
Podobně je to také s našimi pomyslnými mosty v životě. Některé jsou sice minulostí a mnohdy je dobré, aby minulostí i zůstaly, ale proč je jednoduše zničit, když by případně mohly být jednou nápomocné?


"Christmas is a bridge. We need bridges as the river of time flows past. Today's Christmas should mean creating happy hours for tomorrow and reliving those of yesterday."

- Gladys TaberMerry Photographic Christmas | Christmas will always be...

13. prosince 2016 v 15:47 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Christmas will always be...Ahoj,

o Grinchovi jsem už mluvila, nicméně u jeho autora se ještě jednou zastavím. K dnešní fotce jsem totiž vybrala citát Dr. Seusse a musím říct, že je v něm opět tolik pravdy a krásy, kolik jenom potřebujeme vidět.
Musím se přiznat, že čím víc se blíží Vánoce, tím víc mám tendenci nic moc nedělat. I když právě teď bych měla dělat všechno, měla bych být produktivní a měla bych se učit. Neříkám, že se neučím, to se zase učím, protože přece jenom můj strach je o hodně větší než vidina poklidné prokrastinace. Občas se to snažím omluvit tím, že přestávky během učení si přece musím dávat, no ne? Před Vánocemi je to každopádně o hodně těžší.
O prokrastinaci a relaxování ale dnešní citát není. Věřte, že je o něčem mnohem, mnohem krásnějším.


"Christmas will always be as long as we stand heart to heart and hand in hand."

- Dr. SeussRecenze - Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay | Worrying means you suffer twice

12. prosince 2016 v 21:21 | Snow Fairy |  Recenze

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay

Autorka: J. K. Rowling
Žánr: Fantasy, Kouzelnický svět, fiction, contemporary
Díl: -
Série: -
Originální název: Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay
Počet stran (EN): 294
Rok vydání (EN): 2016
Nakladatelství: Little Brown Book Group
***


S prvním krokem Mloka Scamandera na americké půdě se začíná odehrávat něco, co kouzelnický svět dosud neviděl. Jeho nenápadný hnědý kufřík skrývající ale velmi nápadná stvoření je hlavním strůjcem událostí, které rozehrají záležitosti nejvyšší důležitosti. V návaznosti na nebezpečná spiknutí vedená kouzelníkem Grindelwaldem se má KOKUSA na pozoru více než kdy jindy. Proto, když nedopatřením unikne z Mlokova kufříku stvoření, odvolaná bystrozorka Porpentina Goldsteinová, neváhá a snaží se získat svou přízeň u prezidentky KOKUSA zpět.
Ale jak se ukazuje, Amerika má větší potíže než by se mohlo na první pohled zdát a kouzelnický svět ještě nikdy nebyl ve větším ohrožení než právě teď...


Kouzelnický svět bez světa Harryho Pottera. Takhle nějak bych popsala Fantastická zvířata několika slovy. Předtím než se Harry Potter vůbec narodil a předtím než se Mlokova kniha začala používat jako učebnice v Bradavicích, se Mlok Scamander objevil v Americe a způsobil, dalo by se říct, menší pozdvižení.

Nicméně i přesto, že se nevracíme přímo do světa Harryho Pottera, vracíme se do světa, který nabízí stejně tolik uhrančivých magických hodnot jako ten, odkud pochází náš milovaný obrýlený kouzelník s jizvou na čele.
Ocitnout se v kouzelnické Americe je trochu jako ocitnout se na úplně jiné planetě. Rowlingová vytvořila diametrálně odlišný svět, který je ale stejně tak magicky úchvatný jako britské Bradavice. Co se atmosféry týče, J. K. Rowling skóruje na celé čáře a ukazuje, že její svět magie je místo, kam se rozhodně budete rádi vracet.

Nesmírně oceňuji fakt, že za stvořením Fantastických zvířat stojí roky práce a příprav, které v konečném závěru dávají knižně vydaný scénář i film, jak jej můžeme znát. J. K. Rowling a tvůrci filmového světa Harryho Pottera vytvořili to, co imponuje každému fanouškovi čar a kouzel, zaklínadel, kouzelnických hůlek a fantastických stvoření. Celá kniha, sestávající se z doslovného filmového scénáře, je dle mého názoru naprosto fantastická. Má všechno, naprosto úžasně z ní vyzařuje styl a design J. K. Rowling a její scénářově laděné vyprávění je stejně tak báječné a originální jako klasická próza. Napínavá zápletka dokáže udržet pozornost čtenáře a čím více se blíží konec, tím více je kniha strhující a pozoruhodná. Od začátku si ji budete užívat plnými doušky. Rozhodně doporučuji originální vydání, protože číst knihu psanou takhle krásnou angličtinou je jednoduše nádhera.
Připravte si hůlky, kouzelníci, knižní Fantastická zvířata a kde je najít společně s filmem jsou díla, která svůj vysoko posazený potenciál využila do posledního slova, do poslední scény i do posledního tónu hudby, která je provází.Merry Photographic Christmas | One of the most glorious messes

12. prosince 2016 v 20:57 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

One of the most glorious messesAhoj,

dnes jsem pro článek vybrala něco, co se týká uklízení. Znáte to, pokaždé před Vánocemi zuřivě uklízíte celý dům, utíráte množství prachu, vysáváte jako byste za to měli dostat zaplaceno a to jenom pro jeden jediný den. V podstatě pro jeden jediný večer. Jestli to máte trochu jako u nás doma, tak si možná říkáte, stojí všechen ten stres a hádky vůbec za to? U nás je to pokaždé stejné, minimálně jednou se na sebe navztekáme za to, že toho musíme dělat moc a že to nakonec stejně nemá cenu zatímco druhý oponuje, že to cenu rozhodně má a na luxusně vyleštěnou podlahu a celý obývací pokoj blýskající se čistotou ukáže se slovy: "Vždyť je tady tak neskutečný bordel!"
Nicméně není nepořádek jako nepořádek. Některé za to opravdu nestojí, ale jsou ty, které za to na druhou stranu opravdu stojí a místo, aby ve vás rozdmýchaly touhu všechno pouklízet, vyvolávají ve vás pocit neskutečného emocionálního bohatství a radosti. Protože při pohledu na kusy roztrhaného vánočního balicího papíru pod vánočním stromečkem se nelze neusmívat.

"One of the most glorious messes in the world is the mess created in the living room on Christmas Day. Don't clean it up too quickly."

- Andy RooneyMerry Photographic Christmas | Remember the reason for the season

11. prosince 2016 v 20:45 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Remember the reason for the seasonAhoj,

další fotka a citát tohoto projektu je o tom, že láska je všudypřítomná, ale nejvíce ji slyšíme a rozumíme jí, když pozorně posloucháme a chvíli se nehoníme za něčím, co stejně nedostaneme dřív než přijde opravdu ten správný čas. Když se člověk na chvíli zastaví a zpozorní, uvědomí si, že spousta věcí mu uniká v rámusu a shonu moderního světa.
Vánoce jsou právě tím časem, kdy je uvědomění si lásky, klidu a pohody zároveň tím nejkrásnějším, co můžete o svátcích zažít.


"Love is what's in the room with you at Christmas if you stop opening presents and listen."
Knižní Zúčtování - Listopad

11. prosince 2016 v 20:19 | Snow Fairy |  My Books


Ahoj,


při focení knižního zúčtování za listopad jsem se tak trochu zděsila. Nevím, jestli jsem tolik knih koupila a dostala nebo jsem při focení minulého zúčtování na něco zapomněla. Například v zářijovém zúčtování jsem měla Sůl moře, kterou jsem potom z nějakého divného důvodu zakomponovala i do říjnového zúčtování. Tudíž si už opravdu nejsem jistá, které knihy jsou z listopadu a které třeba ještě z října. I když s mojí mánií je možné, že jsem je všechny pořídila v jeden měsíc, řečeno v listopadu, a mě to ani nepřišlo. Tím pádem vám dnes ukážu opravdu hodně, hodně knih. A budu ráda, když si fotky užijete a budou se vám líbit. Jinak tento článek celkově opravdu... bez komentáře. :D


Knihy, které jsem koupila
Fantastic Beasts and Where to Find Them je asi ta nejnádhernější kniha, kterou můžete v knihkupectví právě najít. Přečtena na jedno posezení a plná kouzel, která budete milovat. Recenzi očekávejte velmi brzy, nicméně doporučuji ji přečíst co nejdříve. Rozhodně si ji užijete plnými doušky!Tato fotka je doslova plná skvostů. If I Was Your Girl je jedna z knih, na které jsem upozorňovala v rámci LGBT projektu před několika měsíci. Scénář k filmu The Theory of Everything je pro mě nutnost, kterou jsem nějakou dobu vyhlížela a co se týká The Sun is also a Star, tak na tu jsem čekala tak dlouho, že jsem ji měla několik měsíců předobjednanou. A na všechny tyto knihy jsem neskutečným způsobem pyšná a nemůžu se dočkat až na ně budu mít pořádně čas!Koho zajímá, že český překlad mám už nějakou dobu doma? Tato filmová obálka je totiž jedna z nejkrásnějších, jaké jsem kdy viděla a jsem moc ráda, že jsem do ní nějakou tu korunu investovala. Stojí za to!O Oliverovi jsem už mluvila. Ale na tu obálku, na tu mě nikdy neomrzí se dívat pořád dokola!Další knihou, kterou mě nakladatelství Argo hodně překvapilo, když jsem vážila cestu knihkupectvím, je Temnější tvář magie. Nicméně V. E. Schwab je jasná volba a to doslova bez debat.Kniha o Marvelu je absolutně monstrózní! A stejně tak je krásná. Moc se těším, až se ponořím do tajemství mojí oblíbené komiksové společnosti, která jsme pravděpodobně nikdy neměli tak úplně vědět.Musím říct, že na tento kup jsem poměrně pyšná. Za 50kč v Levných knihách pořídíte někdy opravdu poklady.


Knihy, které jsem dostala jako dárek
Královna stínů je takový spontánní dárek od mamči. Jsem za tuto knížku moc ráda. Sérii Skleněný trůn mám doma, ale ještě jsem se do ní úplně nepustila. Tohle je ale opravdu moc dobrá motivace, proč začít co nejdříve.


Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování
Za knihy Vánoční zázrak od Jaye Ashera a Illuminae od Amie Kaufman a Jaye Kristoffa moc a moc děkuji databázi knih. Tyto knihy jsou neskutečným způsobem skvostné, že bych se na ně mohla celý den jenom dívat a vůbec by mě to neomrzelo!!!Za Pasažérku od Alexandry Bracken moc děkuji databázi knih.Za knihy Mluv od Laurie Halse Anderson a Život po tobě od Jojo Moyes mnohokrát děkuji nakladatelství Yoli a Ikar. Obě jsou to fantastické knihy a na Mluv si již můžete přečíst recenzi ZDE.Za Běsnění od A. G. Howard mnohokrát děkuji databázi knih.


Všechny knihy pohromadě
Můj listopad byl opravdu plný knih. A to až tolik, že mě to samotnou trochu (ne)příjemně překvapilo.
Ale jsem milovník knih a každý další titul je drahokam, který ozdobí mou knihovnu.
Jaký byl váš knižní listopad?


Mějte se krásně a brzy ahoj u dalšího článku.


Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!