Prosinec 2016

Merry Photographic Christmas | Maybe Christmas doesn't come from a store

10. prosince 2016 v 21:58 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Maybe Christmas doesn't come from a storeAhoj,


jedním z filmů/pohádek, které na Vánoce sleduji, je Grinch. Je to na jednu stranu velmi oblíbený film stejně jako je na druhou stranu velmi kontroverzní. Je v pořádku, že se někomu líbí a někomu ne. Ať už patříte mezi fanoušky Grinche nebo je tomu spíše naopak, poselství je každopádně nádherné a velmi očividné. Vánoce jsou totiž tak silné kouzlo, že i největším odpůrcům těchto svátků povyroste srdce láskou a roztaje při tom nejvřejlejším objetí.
Protože Vánoce nepochází z obchodů, ale z našich srdcí.


"Maybe Christmas doesn't come from a store. Maybe Christmas means a little bit more."

- The GrinchMerry Photographic Christmas | Christmas is the Day

9. prosince 2016 v 21:11 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Christmas is the DayAhoj,

opět jsem k fotce vybrala citát. Najednou se mi sešla spousta krásných vánočních citátů a já bych se o ně s váma postupně moc ráda podělila. Dnes pro vás tedy zase jeden mám. A opět si myslím, že krásně vyjadřuje, že Vánoce jsou opravdu jedinečný čas, který své kouzlo opravdu neskryje.
Dnes při cestě vlakem domů jsem se neskutečným způsobem těšila až uvidím zase tátu a mámu, babičku, bráchu, všechna ta známá místa, náš dům, svůj pokoj, naše kocourky, pejsky a všechny moje knížky poskládané v knihovnách po celém pokoji. Tento pocit je nejpříjemnější ze všech. Pocit, že je místo, kde to milujete a kam se můžete vracet a kde to znáte a cítíte se bezpečně. A bez ohledu na množství času, který strávíte na různých místech, čas, jenž strávíte tam, kam opravdu patříte, nikdy nezevšední.


"Christmas is the day that holds all time together."

- Alexander SmithMerry Photographic Christmas | This is the message of Christmas

8. prosince 2016 v 19:02 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

This is the message of ChristmasAhoj,

dnešní fotce jsem přiřadila opět opravdu krásný citát. Ale zároveň také pár slov navíc. Poslední dva dny se cítím dost děsivě. Nervy mám napnuté jak špagáty, nemůžu se soutředit na věci, na které jsem se mohla soutředit i v tom největším hluku a jak mi normálně nevadí přítomnost více lidí v jednom pokoji, kde bych se měla cítit v klidu při učení, tak teď mám pocit i po pár slovech a troše smíchu, že se vznítím a rozkřičím.
Nicméně pro taková negativní slova tady není místo. Je před Vánocemi a jsou tady už svátky a určitá atmosféra, které je těžké nepodlehnout. A proto jsem vybrala citát, který, stejně jako ten včerejší, vyjadřuje ducha Vánoce, jenž má tu moc od nás vše negativní nejakým způsobem odehnat. Protože pokud se právě cítíte podobně jako já, ať už je to z jakéhokoli důvodu, být sám ničemu nepomáhá a pravdou je, že člověk není nikdy, ale opravdu nikdy úplně sám.


"This is the message of Christmas: we are never alone."

- Taylor CaldwellMerry Photographic Christmas | It's beginning to look a lot like Christmas

7. prosince 2016 v 18:15 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

It's beginning to look a lot like ChristmasAhoj,

pro dnešní fotku jsem zvolila další citát, který úžasným způsobem poukazuje, co znamená rodina na Vánoce, i když fotka se k rodině vlastně ani neváže. Nicméně Vánoce a rodina jsou artefakty, které tvoří tu pravou, krásnou, sváteční atmosféru. Pro mě osobně je rodina tak vysoko, jak jen to jde. Jsou to lidé, kteří s vámi zůstávají, když všichni ostatní raději odejdou. Proto už některé své přátele považuji za svou rodinu. Protože i oni zůstávají právě, když je nejvíce potřebuju mít na své straně. A jednu z věcí, které můžete takové rodině a přátelům projevovat den za dnem, je vděčnost. Proto si myslím, že citát, který vám níže napíšu, je skvělou interpretací rodinného kruhu právě o Vánocích.


"The best of all gifts around any Christmas tree: the presence of a happy family wrapped up in each other."

- Burton HillisMerry Photographic Christmas | Every time we love, every time we give, it's Christmas

6. prosince 2016 v 19:40 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Every time we love, every time we give, it's ChristmasAhoj,

pro dnešní fotku jsem zvolila jeden nádherný, ale opravdu nádherný citát o Vánocích, který vás přesvědčí, že Vánoce nejsou jenom o tom, že si jeden den pozdně odpoledne sedneme k lepší večeři, napijeme se nějakého lepšího čaje nebo jiného lepšího pití a potom si jenom rozbalíme dárky, které jsme v podstatě sháněli den předtím před zavíračkou v supermarketu.
Tento citát v sobě nese fakt, že Vánoce jsou sice specifický čas roku, ale stejně tak jsou Vánoce v každém z nás a projevujeme je každý den bez ohledu na to, jestli je opravdu prosinec nebo třeba půlka července. Autorem tohoto citátu je Dale Evans a řekla bych, že tato větička je přesně příklad toho, že někdy i krátké a stručné prohlášení mluví hlasitěji než sáhodlouhý přednes.


"Christmas, my child, is love in action. Every time we love, every time we give, it's Christmas."
Merry Photographic Christmas | It is a Christmas in the heart that puts Christmas in the air

5. prosince 2016 v 20:47 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

It is a Christmas in the heart that puts Christmas in the airAhoj,

při pořizování dnešní fotky mi v tom mínus sedmistupňovém mrazu opravdu vážně mrzul nos. Nicméně při pohledu na celou tu mrazivou, bílou a nádhernou přírodu jsem roztávala. Normálně už tak bílá bříza byla dnes ještě bělejší a podle mého názoru nikdy nevypadala krásněji.
Cesta byla pokrytá náhodně rozmístěnými zamrzlými kalužemi vody a já jsem měla takovou chuť se po nich svést. Nicméně strach z toho, že bych přímo před kolejemi udělala hodně nepovedené salto mi v tom zabránila.
A tak jsem cestou na přednášku alespoň vytáhla telefon a vyfotila pár fotek jako důkaz, že jsem si to všechno jenom nepředstavovala.Merry Photographic Christmas | Christmas is not so much about opening presents, as opening our hearts

4. prosince 2016 v 20:00 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Christmas is not so much about opening present, as opening our heartsAhoj,

pro dnešní fotku stálo za to se procházet v tom mrazivém počasí, které se zdá ještě o něco mrazivější, když chcete obcházet stánky na vánočních trzích. I přesto, že venku už opravdu mrzne, já cítila teplo a to převážně u srdce, které o Vánocích vždy roste do nepředstavitelných velikostí kdykoli mám kolem sebe lidi, se kterými to za to opravdu stojí a které nosím v srdci. Dneska se mi zdálo, že všechno jednoduše zapadlo na místo. Přesně tak, jak by to mělo být. Je to opravdu jeden z těch pocitů, které jsou doslova k nezaplacení.
Čím víc se blíží Vánoce, cítím takový zvláštní klid i přesto, že klid je právě teď to poslední, co mě čeká předtím, než se konečně usadím doma a oslavím se svou rodinou ty nejkrásnější svátky roku.
Nicméně lidi jsou právě tím artefaktem, který mi dovoluje ten klid opravdu cítit. Každý úsměv, každý pohled a vím, že jestli je nějaká doba, kdy má být všechno v pořádku, pak je to jednoznačně o Vánocích.
Řekněte všem, koho máte rádi, že jste vděční za to, že jsou ve vašich životech. Řekněte jim to a určitě to bude hřát u srdce nejen je, ale i vás. Láska je to, co vám nikdo nikdy nemůže vzít.


"Christmas is not so much about opening presents, as opening our hearts."

- Janice MaeditereMerry Photographic Christmas | Santa Claus is Coming to Town

3. prosince 2016 v 19:40 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Santa Claus is Coming to TownAhoj,

jakmile dnešní fotku uvidíte, hned na Vás mrkne několik knižních dárků, které by pod stromečkem udělaly někomu opravdu velkou a fantastickou radost. Zahlédnete také dva hudební fenomény, Ollyho Murse a Shawna Mendese, o kterých můžu mluvit jedině s radostí, láskou a s úsměvem na tváří jim můžu nesutále děkovat za tu hudbu, kterou mě nesutále drží aspoň trochu při smyslech.
Nejhlavnější knihou této fotografie ale nicméně je naprosto a doslova dílo plné fantastických postav. Kouzelnický svět J. K. Rowling nám opět otevřel dveře, tentokrát ale z trochu z jiné perspektivy a z trochu jiné doby. Ale tak neskutečným způsobem to stojí za to, že to ani nemůžu vypovědět slovy. A oná kniha? Naprosto famózní, spolu s filmem jsou to vánoční hity, které když navštívíte v kině nebo darujete, tak určitě nešlápnete vedle. Všechno, co na fotce vidíte, můžu doporučit, a to jsem těch na fotce přítomných knih ještě tolik nečetla.Merry Photographic Christmas | Together on the Christmas Eve

2. prosince 2016 v 20:26 | Snow Fairy |  Merry Photographic Christmas

Together on the Christmas EveAhoj,

dnešní fotku jste už mohli zaznamenat na mém Instagramu nebo také na blogovém facebooku. Jako opatrovnice, zastánkyně a milovnice kočiček jsem tuhle knihu nemohla nechat jen tak bez povšimnutí. Kočičky navíc ve spojení s Vánocemi? Tak dobře, tohle mi prostě dejte a nemusíme debatovat ani o vteřinku déle.
Doma máme dva kocourky, Nicka, patrona tohoto blogu, a Charlieho a venku na dvoře na nás dává pozor dalších několik našich němých kočičích tváří. Oni všichni spolu se dvěma psíky jsou bez debat součástí naší rodiny. Život bez nich si nikdo u nás nedokáže nějak reálně představit. Jsou to naši společníci a Nick je také můj nejlepší kamarád, miláček, který je mi drahý nade všechny divy světa.
Proto má Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce v mé knihovničce své speciální místečko.Reviews - Mluv | Se slovy je to těžké

2. prosince 2016 v 17:24 | Snow Fairy |  Reviews

Mluv

Autorka: Laurie Halse Anderson
Žánr: YA, Contemporary, Realistický, Psychologický
Díl: -
Série: -
Originální název: Speak
Počet stran: 200
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Yoli***


Melinda nemluví. Vzpomínky jí nedají zapomenout na léto, které právě prožila. Ve vlastní hlavě ukrývá tajemství, o kterém se bojí mluvit, o kterém ví jenom ona a člověk, který všechno její utrpení zavinil.
Při nástupu do školy po letních prázdninách se s ní nikdo nebaví. Všichni ji považují za práskače, který kazí zábavu a každý jeden člověk jí dává najevo, co si i o ní myslí. Nikdo se neostýchá se na Melindu dívat skrz prsty i přesto, že pravdě nemají ani blizoučko.
Bude Melinda někdy schopná mluvit o bolesti, která se jí usadila v srdci? Bude schopná říct, že to, co se stalo, nebyla její chyba?


Laurie Halse Anderson a její Mluv dokáže mluvit i beze slov. Melinda je dívkou, která toho moc nenamluví, ale sdělí toho více než kdyby mluvila jednu celou hodinu bez zastavení.
Protože bolest je mnohdy hlasitější než by se mohlo zdát a mnohem víc prozradí, když se ji člověk snaží vidět, než když ji vědomě přehlíží.

Mluv je kniha naprosto zaslouženě oceňovaná po celém světě nejrůznějšími významnými oceněními. Lidé po světě díky Mluv doopravdy mluví o svých bolestivých a traumatických vzpomínkách, i když mluvit o nich způsobuje další nepřekonatelnou bolest. Lauire Halse Anderson společně s Melidnou vypraví příběh, který je reálný a může stát každému. Bohužel se zkušenost, která se stala Melindě stala i bezpočtu dalších obětí, jejichž číslo je zarážejícím způsobem vysoké a každým dnem narůstá.
Myslím, že Anderson dala v knize Mluv každé lidské bytosti křídla, svobodu i odvahu promluvit. Prostřednictvím Melindy Sordino si člověk uvědomí mnohem více než, když si myšlenky sumíruje donekonečna ve vlastní hlavě.

"Přežila jsem.. Jsem tady. Zmatená, naštvaná, ale jsem tu."


Mluv je kniha, která má jasné a srozumitelné poslání prvotně určené převážně teenagerům. Nicméně si myslím, že ono poslání je stejně závažné, silné a hluboké nejen pro mládež v pubertě a po ní, ale také pro čtenáře mladších i starších věkových skupin. Melinda zažívá věc, která se dnes bohužel nevyhýbá žádné věkové kategorii. Také díky tomuto je Mluv tak autentická, silná, obestírá čtenáře každého věku a nabízí jim vedle pomoci také naději a odvahu. Odvahu nebát se promluvit o tom, co se stalo. Nikdo není schopen držet všechno v sobě. Laurie Halse Anderson napsala tuto knihu krátkou nicméně její mistrovství trvá dlouho po dočtení. Základy knihy jsou možná depresivní, smutné a traumatizující, ale průběžně společně s Melindou odhalujeme, jak unikátně se i přes minimální počet vyřčených slov střetává smutná i humorná stránka života . Přes všechno se spolu zasmějete, zabrečíte si a nakonec se široce usmějete na celý svět. Život otevírá a zavírá dveře, ale jenom v závislosti na tom, jestli se je rozhodnete otevřít nebo ponechat zavřené. Mluv je naprosto fantastická kniha s tématikou natolik závažnou, že je o ní nutné mluvit. Je to dílo, které dalece přesahuje věk i společenské konvence. Jestli za to některá kniha opravdu stojí, tak je to rozhodně tahle.


Mnohokrát děkuji nakladatelství Yoli za poskytnutí knihy k recenzi!
Get your own free Blogoversary button!