Recenze - Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay | Worrying means you suffer twice

12. prosince 2016 v 21:21 | Snow Fairy |  Recenze

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay

Autorka: J. K. Rowling
Žánr: Fantasy, Kouzelnický svět, fiction, contemporary
Díl: -
Série: -
Originální název: Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay
Počet stran (EN): 294
Rok vydání (EN): 2016
Nakladatelství: Little Brown Book Group
***


S prvním krokem Mloka Scamandera na americké půdě se začíná odehrávat něco, co kouzelnický svět dosud neviděl. Jeho nenápadný hnědý kufřík skrývající ale velmi nápadná stvoření je hlavním strůjcem událostí, které rozehrají záležitosti nejvyšší důležitosti. V návaznosti na nebezpečná spiknutí vedená kouzelníkem Grindelwaldem se má KOKUSA na pozoru více než kdy jindy. Proto, když nedopatřením unikne z Mlokova kufříku stvoření, odvolaná bystrozorka Porpentina Goldsteinová, neváhá a snaží se získat svou přízeň u prezidentky KOKUSA zpět.
Ale jak se ukazuje, Amerika má větší potíže než by se mohlo na první pohled zdát a kouzelnický svět ještě nikdy nebyl ve větším ohrožení než právě teď...


Kouzelnický svět bez světa Harryho Pottera. Takhle nějak bych popsala Fantastická zvířata několika slovy. Předtím než se Harry Potter vůbec narodil a předtím než se Mlokova kniha začala používat jako učebnice v Bradavicích, se Mlok Scamander objevil v Americe a způsobil, dalo by se říct, menší pozdvižení.

Nicméně i přesto, že se nevracíme přímo do světa Harryho Pottera, vracíme se do světa, který nabízí stejně tolik uhrančivých magických hodnot jako ten, odkud pochází náš milovaný obrýlený kouzelník s jizvou na čele.
Ocitnout se v kouzelnické Americe je trochu jako ocitnout se na úplně jiné planetě. Rowlingová vytvořila diametrálně odlišný svět, který je ale stejně tak magicky úchvatný jako britské Bradavice. Co se atmosféry týče, J. K. Rowling skóruje na celé čáře a ukazuje, že její svět magie je místo, kam se rozhodně budete rádi vracet.

Nesmírně oceňuji fakt, že za stvořením Fantastických zvířat stojí roky práce a příprav, které v konečném závěru dávají knižně vydaný scénář i film, jak jej můžeme znát. J. K. Rowling a tvůrci filmového světa Harryho Pottera vytvořili to, co imponuje každému fanouškovi čar a kouzel, zaklínadel, kouzelnických hůlek a fantastických stvoření. Celá kniha, sestávající se z doslovného filmového scénáře, je dle mého názoru naprosto fantastická. Má všechno, naprosto úžasně z ní vyzařuje styl a design J. K. Rowling a její scénářově laděné vyprávění je stejně tak báječné a originální jako klasická próza. Napínavá zápletka dokáže udržet pozornost čtenáře a čím více se blíží konec, tím více je kniha strhující a pozoruhodná. Od začátku si ji budete užívat plnými doušky. Rozhodně doporučuji originální vydání, protože číst knihu psanou takhle krásnou angličtinou je jednoduše nádhera.
Připravte si hůlky, kouzelníci, knižní Fantastická zvířata a kde je najít společně s filmem jsou díla, která svůj vysoko posazený potenciál využila do posledního slova, do poslední scény i do posledního tónu hudby, která je provází.Moje Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | Web | 13. prosince 2016 v 10:20 | Reagovat

Knihu dostanu k Ježíšku....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!