Knižní Zúčtování - Leden

6. února 2017 v 13:30 | Snow Fairy |  My Books


Ahoj,

tentokrát mi to se zúčtováním opět trochu trvalo, ale jsem tady. Za ten týden doma jsem si nějak moc zvykla nic nedělat. Takže je nejvyšší čas se dát zase hezky do psaní a myslím, že takovým super rozjezdovým článkem by mohlo být právě knižní zúčtování.


Knihy, které jsem si koupila
Asi největším úlovkem této kategorie je kniha ze světa lovců stínů Cassandry Clare. Tales from the Shadowhunter Academy je tak obří kniha, že jsem ji pořádně nemohla vtěsnat do fotky. Navíc je k ní plakát a za tu cenu za hardback jsem si ji z book depository opravdu nemohla nechat ujít.
Angličtina na rovinu aAngličtina na rovinu II jsou knihy, díky nimž po přečtení vnímám anglický jazyk úplně jiným, srozumitelnějším způsobem a dokážu pochopit, proč s ní občas trochu zápasíme. Rozhodně obě knihy doporučuji všem, kdo je ještě nečetl. Takový pohled na jazyk je ještě něco víc než jenom jako závan čerstvého vzduchu.
Psí poslání je titul, který toho sám o sobě řekne víc než nějaké moje okecávání. Je to nádherný příběh, který rozhodně stojí za to strávit nad ním čas. A nakonec Jenny Lawson a její Furiously Happy. Jestli je kniha, u které se opravdu hodně těším až si ji přečtu, tak je to právě tato.


Knihy, které jsem dostala jako dárek
Jestli jsem se nikdy pořádně nezmínila o tom, že zbožňuji období Tudorovců, tak bych to měla zmínit dodatečně teď. ZBOŽŇUJI OBDOBÍ TUDOROVCŮ! Jakmile jsem v knihkupectví uviděla první díl šestidílné série o šesti manželkách Jindřicha VIII., Kateřina Aragonská: Pravá královna, neváhala jsem si ji vybrat. Napsala ji uznávaná historička Alison Weir a věřím, že dokáže vnést světlo tam, kde dosud dopadaly stíny. Jen mě mučí, že manželek krále Jindřicha bylo celkem šest a autorčina série je zamýšlená tak, že každý rok vyjde jedna kniha. Asi si tedy umíte spočítat, kdy bude celá série kompletní, když první díl vyšel v originále minulý rok.
Stejně jako za Kateřinu Aragonskou, děkuji svojí nejmilovanější mamince i za Čáry života. Jestli jsou lepší dárky než knihy, tak o nich zatím nevím. Děkuji moc, mami.


Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování
Nakonec tady mám dva recenzní výtisky. Scotland Street je od nakladateství Ikar a Černooké Zuzany od nakladatelství Omega. Na obě knihy si můžete na blogu přečíst recenze, stačí když kliknete na jeden nebo druhý název, podle toho, o které knize chcete číst. Nicméně za přečtení stojí obě a obzvlášť u Zuzan se budete i maličko bát.


Všechny knihy pohromadě

Můj leden nebyl tak plný jako jiná zúčtování v minulosti, nicméně co všechny tyto knihy nedoženou kvantitou, tak kvalitou určitě ano.
Jaké knihy jsou nové právě u Vás? :)

Napište mi.
Mějte se krásně a zase brzy ahoj.


Patricie (Snow Fairy)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | Web | 7. února 2017 v 17:42 | Reagovat

Smekám. Zajímala by mě coby milovníka historie především Kateřina Aragonská.

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 12. února 2017 v 15:08 | Reagovat

[1]: Děkuji moc! :)
Já jsem Kateřinu Aragonskou ještě neměla příležitost přečíst, ale věřím, že to bude skvělá kniha. I mě historie zajímá, obzvlášť tohle období Tudorovců, takže opravdu tahle kniha pro mě byla jednoznačná a velmi jednoduchá volba. :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!