Reviews - Moudré z nebe | "No ale je pravda, že někde jsem si trochu vymýšlel, tak to je asi jasný."

7. února 2017 v 22:18 | Snow Fairy |  Reviews

Moudré z nebe | "No ale je pravda, že někde jsem si trochu vymýšlel, tak to je asi jasný."

Autor: Richard Skolek
Žánr: humor, realistický, deník
Díl: -
Série: -
Originální název: Moudré z nebe
Počet stran: 98
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Backstage Books


***


90. léta minulého století byla obdobím změn, počítače teprve začaly pořádně získávat na popularitě a všechno postupně získávalo svůj tvar. Moudré z nebe je kolekcí vzpomínek a deníkových zápisů malého chlapce, který se také svým způsobem ještě rozkoukává po světě a usmívá se na něj tak, jak to umí jenom děti.
Všichni jsme kdysi byli děti, všichni máme své humorné vzpomínky na to, jak jsme poznávali svět kousek po kousku a že i do dospělosti jsme v podstatě ještě nepřestali objevovat nová zákoutí vlastních životů.
Občas se stane, že na své dětství zapomeneme, ale proč si ta léta třeba znovu nepřipomenout?


Když jsme byli děti, chtěli jsme být dospělí. Když jsme dospělí, přáli bychom si se občas vrátit do dětství. I když je i přes veškerou vyspělost technologií dnes možné uskutečnit kdysi dávno neuskutečnitelné, v čase stále ještě cestovat neumíme. Alespoň ne fyzicky. Nicméně nikdo neříká, že se ke svým dětským já nemůžeme vrátit ve svým vzpomínkách.

Moudré z nebe je krásnou připomínkou toho, že děti, které máme uvnitř jsou nedílnou součástí našich osobností a toho, jací jsme. Osvěžující humor se snoubí s realistickou nadsázkou a upřímností. Hned ze začátku vychází z knihy specifická atmosféra, v jejímž duchu se postupně nese i celá kniha. Unikátní na této kraťoučké knížečce je, že od začátku do konce je to nesmírně pohodové, oddechové čtení, perfektní na zimně-jarní den, kdy se to venku na procházku tak úplně nezdá.
Richard Skolek svými originálními deníkovými zápisy rozhodně trefil do černého. Protože Moudré z nebe je vhodné čtení pro všechny věkové kategorie.

Multifunkčnost zpracování knihy je taková, že mladší čtenář si užije humorně-dětskou stránku, kdy může zavzpomínat na časy, kdy bylo dohadování se se sourozenci na denním pořádku. Stejně tak si humor užije i starší čtenář, konkrétně rodič, který může vidět, jak jejich potomci vnímají svět svým vlastním a unikátním způsobem, což rozhodujícím způsobem upevňuje porozumnění mezi rodiči a dětmi.
Nejvíce oceňuji fakt, že i přesto, že jeto kniha opravdu útlá a krátká, dokáže říct ve své podstatě všechno, co je potřeba. Dále je na povaze čtenáře, jak s myšlenkou naloží.
Moudré z nebe zaručuje nesmírně příjemný relax a nadčasový příběh, se kterým se hned několik generací čtenářů velmi lehce ztotožní. Co víc, onen několikrát již zmiňovaný humor je něco, čemu čtenář jakéhokoli věku neodolá.


Mnohokrát děkuji Richardu Skolekovi za poskytnutí knihy k přečtení a zrecenzování!

Moje Hodnocení
9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikola Nikola | Web | 8. února 2017 v 9:37 | Reagovat

Á, máme tady další zajímavý tip. Díky za recenzi, jelikož je kniha krátká, docela bych ji dala...

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 12. února 2017 v 15:02 | Reagovat

[1]: Jsem moc ráda, že tě knížka zaujala. Je opravdu krátká, ale zase nesmírně příjemná na přečtení. :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!