Reviews - Scotland Street | "Opravdu je osud tak nemilosrdný?"

2. února 2017 v 23:35 | Snow Fairy |  Reviews

Scotland Street | "Opravdu je osud tak nemilosrdný?"

Autorka: Samantha Young
Žánr: Romance, Erotika, New Adult, Contemporary
Díl: 5.
Série: Dublin Street (On Dublin Street)
Originální název: Echoes of Scotland Street
Počet stran: 304
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Ikar
***


Všechno to začalo setkáním, které nemělo nikdy skončit Shannoniným odjezdem. Kdyby tehdy neojdela se svým tehdejším přítelem, možná by se teď nemusela potýkat s vlastním rozpadajícím se životem, svojí rodinou, které se den ode dne víc a víc vzdaluje a možná by si s sebou nemusela nést všechny vzpomínky, o kterých se bojí mluvit i sama se sebou.
Faktem je, že Shannon a Cole už se potkali. Jenže setkání po letech je o hodně intenzivnější než když jim bylo patnáct. Cole je Shannon naprosto okouzlen a jestli z ní tehdy nemohl spustit oči, teď jsou jeho pocity o hodně silnější a odvážnější. Jenže Shannon se rozhodla mužům už více nevěřit. A obzvlášť ne tak nebezpečně krasným a potetovaným jako je Cole...

Dalším doplňujícím příběhem série Dublin Street je příběh Shannon a Colea, jejichž cesty se střetly už před lety, ale od té doby jim zbyly jenom vzpomínky. Obzvlášť pro Shannon je to vzpomínka jediná, kvůli které se nebudí v noci s křikem.

Příběh, který se odehrává na Scotland Street je tím, který vezme za srdce a to hlavně proto, že přesvědčení hlavní hrdinky, že všichni potetovaní, atraktivní muži jsou jenom nebezpeční průšviháři, kteří jsou více než připraveni zničit ji ještě víc než už to udělali dosud, je až smutně silné.
Shannon je zářným příkladem toho, když někdo hodí určitou skupinu lidí takzvaně do jednoho pytle i přesto, že neví, co jsou doopravdy zač. Strach a obavy jsou totiž mnohdy silnější než vlastní intuice a poznání člověka v jeho nejodhalenější podobě. Stejně tak jde vidět jaké důsledky mají takové předčasné závěry a jak velmi křehká je důvěra. Cole je totiž úplným opakem toho, jak vypadá. Rukávy tetování se mu sice táhnou po obou pažích, ale jeho duše je romantická a plná minulosti, která i jemu kdysi nedala spát. V tomto díle jde velmi hezkým způsobem vidět, že bez ohledu na to, jak vypadáme nebo jak působíme na lidi, nikdy to není jenom o prvním dojmu. Nikdy lidi doopravdy neznáme, dokud sami sobě nedovolíme je poznat.

Scotland Street chytře a příjemně doplňuje už tak hodně promyšlený a rozsáhlý obraz série, která, když ji čtete od začátku, vypadá jako důmyslná sága jedné velké rodiny, jejíž každý člen se musel rvát a bojovat za to, čemu věří, co chce a co potřebuje on a jeho milovaní. Abych pravdu řekla, je Scotland Street mým nejoblíbenějším dílem celé série. Youngová vypráví velice realisticky a, ostatně jako obvykle, s velkou dávkou emocí. Nicméně jiná je Scotland Street díky tomu, že emoce působí určitým způsobem vyzráleji a opravdověji než v předchozích dílech, u kterých onu vyzrálost jednoznačně zaznamenáte také.
Co u autorky oceňuji napříč celou sérií, je erotická stránka. V podaní Samanthy Young je erotika velmi decentní a poměrně zřídkavá, o to více je ale vkusná. Je to tím, že se se sexuálními scénami nesetkáváte od první do poslední strany, ale opravdu tehdy, kdy se to hodí. Velmi se mi líbí fakt, že Samantha nevydělává pouze na sexualním aspektu, ale celkově spíše na všeobecném vyprávění a hlubším příběhu. Scotland Street je opravdu emocionální cesta, kvalitní, vkusná, reálná a hodně čtivá a atraktivní. Ani na vteřinu nenudí a dokáže udržet plnou pozornost od začátku až do konce.


Mnohokrát děkuji nakladatelství Ikar za poskytnutí knihy k recenzi!

Moje Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 3. února 2017 v 7:21 | Reagovat

To téma by mě zajímalo, takže díky za tip na knížku.

2 Elle Elle | Web | 3. února 2017 v 15:25 | Reagovat

Mne sa tiež táto časť veľmi páčila, ale u mňa vyhráva Jamaica Lane :) Ale myslím, že za to môže hlavne Shannon, ktorú som si nejako nedokázala obľúbiť ako zvyšné ženské postavy. Za to Cole si získal moje srdce :) Skvelá kniha. Smantha Young ma zatiaľ ani raz nesklamala.

3 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 12. února 2017 v 15:03 | Reagovat

[1]: Není za co a jestli tě zaujal tento díl, tak předchozí bys měla taky určitě omrknout. :)

4 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 12. února 2017 v 15:05 | Reagovat

[2]: Taky jsem se rozhodovala ještě o Jamaica Lane, ale asi to u mě nakonec vyhrála Scotland Street, něco na ní fakt je. :) Shannon mě chvílemi trochu štvala, já chápu její přístup a proč se vlastně tak chová, ale prostě ne každý takový kluk je hned na sto procent parchant.
A naprosto souhlasím, ani mě Samantha Young ještě nezklamala. :) :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!