Duben 2017

Pevnost 05/2017 | Artušovská legenda znovu na scéně!

25. dubna 2017 v 18:19 | Snow Fairy |  Pevnost

Pevnost 05/2017 | Artušovská legenda znovu na scéně!


Květnová Pevnost je zde! Čas opravdu utíká tak rychle, že kromě vydání květnové Pevnosti se blíží i zkouškové období. A i když tento článek rozhodně nebude o zkouškách, tak bude, nejen, o postavě z britské historie, o které se v podstatě nikdy nepřestalo mluvit. Král Artuš a jeho meč Excalibur vévodí květnovému číslu Pevnosti a udává náhled na nejnovější filmové zpracování jedné z nejznámějších legend lidské historie.

Světově proslulý režisér Guy Ritchie se ujal artušovské legendy a natočil zpracování, Král Artuš: Legenda o meči, které co nevidět dostane šanci ukázat svůj pravý potenciál v kinech. V hlavní roli se představí Charlie Hunnam nebo také Jude Law. Pevnost nabízí nahlédnutí do tohoto filmového hitu, ale zatím můžeme jenom hádat a čekat, co si pro nás Guy Ritchie v tomto zpracování připravil.

Nedávno se kinem prohnala filmová adaptace Volání Netvora, založena na knize Patricka Nesse, který nedávno Českou republiku poctil svou velmi milou návštěvou. Volaní Netvora je nádherný film s hlubokým a silným posláním a přetvořit tohle úžasné dílo do filmové podoby, muselo být jistě velmi těžké. Povedlo se ale úžasně. Pevnost vám představí svoji recenzi, která je také vesměs pozitivní, tak si ji potom určitě nezapomeňte přečíst.

Květnová Pevnost představuje i další filmové novinky, v první řadě nové zpracování Vetřelce a Piráty z Karibiku tentokrát s podtitulem Salazarova pomsta. Také se ohlíží za premiérou filmu Ghost in the Shell, který ale nakonec svůj potenciál nedokázal tak úplně naplnit. V neposlední řadě se do kin také blíží nejnovější Spider-Man: Homecoming, kde se tentokrát v hlavní roli ukáže Tom Holland, na něhož jste jako na Spider-Mana mohli narazit už ve filmu Captain America: Civil War, kde se svým způsobem konala taková menší spidermanská premiéra před vydáním samostatného pavoučího filmu. Osobně jsem na tuto verzi Spider-Mana velmi zvědavá, ale jako nejlepší představitel tohoto komiksového hrdiny v mém srdci zůstává Tobey Maguire.

Ze seriálového prostředí je zde hlavně diskutován Iron Fist, poslední ze série Defenders předtím než se dají Matt Murdock, Jessica Jones, Luke Cage a Danny Rand dohromady a pokusí se zachránit lidstvo od nebezpečí v podobě Ruky. Je velká škoda, že se Iron Fist uchytl jen tak napůl. Ohlasy jsou víceméně smíšené a mladý Danny Rand a jeho představitel Finn Jones si přízeň získali jenom z poloviny. Osobně považuji Iron Fist vedle seriálu Daredevil za nejlepší z tého seriálové série. Atmosféra na mě působí podobně a celý seriál o mistru bojových umění jsem si opravdu užívala každým douškem. Jak říká Pevnost: "Probůh, dejte mu šanci!!!"

Velmi se mi líbí, že je květnová Pevnost hodně knižně zaměřená. Najdete zde krátké recenze nejen na knižní novinky, ale na knihy, které se před nedávnem na pulty knihkupectví dostaly a které to teprve čeká. Mezi knihy, které už nějakou dobu v knihkupectvích můžete najít, patří i Něco víc od Patricka Nesse. Pevnost nabízí krátké ohlédnutí za touto knihou, která je všechno, jenom ne tak úplně sluníčková. Kniha, kterou premiéra teprve čeká, je například Temná Hmota od autora úspěšného Městečka Pines (seriál Wayward Pines), Blakea Crouche.
Z tohoto i dalšího knižní nářezu, který v Pevnosti najdete, si každý jednoznačně vybere, co je jeho srdci nejbližší a jsem si jistá, že to v každém případě bude s tát za to.

Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k recenzi!

Reviews - Lahodně s Ellou: Džusy a smoothies pro každý den

21. dubna 2017 v 19:10 | Snow Fairy |  Reviews

Lahodně s Ellou: Džusy a smoothies pro každý den

Autorka: Ella Mills (Woodward)
Žánr: Non-fiction, kuchařka. zdravý životní styl
Díl: -
Série: -
Originální název: Deliciously Ella: Smoothies and Juices
Počet stran: 88
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Omega
***


Po dvou úspěšných kuchařských knihách plných nejzajímavějších pokrmů, které potěší každého příznivce vegetariánského nebo veganského životního stylu, se Ella Mills (Woodward) vrací s malou knížečkou, která je ale paradoxně plná velkých receptů na ty nejlahodnější čerstvé smoothie a džusy. Ella jako vždy dbá na kvalitní a zdravé suroviny, které vyhovují přirozené dávce vitaminů i minerálů, které bychom měli za den v tekutinách dostat do těla. Od těch nejjednodušších receptů na smoothie nebo džusy až po ty trochu složitější. To všechno v této kuchařce opravdu lze najít. Jak je u Elly obvyklé, tak jeden originální recept a nápad střídá druhý. Stačí si jen vybrat.


Z předchozích dvou Elliných knih jsem si její principy ve vaření a celkově jídle opravdu oblíbila. Ella Mills (Woodward) je pro svou kuchyni velmi známá. Stejně tak její příběh, jak se zdravou stravou vůbec začala.

Jak se první dvě knihy zaměřují na předkrmy, hlavní jídla nebo i malé dezerty, tato maličká knížečka v, jak se říká, kapesním vydání je o tom, co si k těm jídlům dáte k pití. Nápad je to každopádně a nesporně velmi dobrý. Ella je v oblasti vegetariánsko-veganské gastronomie velmi originální a rozhodně inspirativní. Stejně tak je velmi zajímavý seznam všech smoothie a džusů, které Ella vybrala. Z nejrůznějších surovin, které doma většinou máte, dokážete vytvořit i takový nápoj, který přestavuje Ella ve své knize. Osobně mě hodně zaujaly smoothie a džusy s jednou konkrétní surovinou, a to s matcha zeleným japonským čajem. Je to jeden z nejvzácnějších čajů. Jestli máte tento čaj rádi a k Ellině knize se dostanete, určitě tyto konkrétní nápoje vyzkoušejte.

Kromě krásný receptů je Lahodně s Ellou: Džusy a smoothies pro každý den kniha, ostatně jako obvykle, velice krásně graficky zpracována. Obsahuje krásné fotografie nejen nápojů, ale i záběry z Ellina života. Takový další náhled do jejího životního stylu v podobě krásných fotek nesmírně oceňuji. Celá kniha se tím stává ještě osobnější. Jediná věc, kterou u Elly pozoruji u všech jejích pokrmů či nápojů, je, že ne úplně všechny suroviny jsou v Česku dostupné jako v Anglii a když už dostupné jsou, tak si za ně poměrně zaplatíte. Naštěstí jsou zde alternativní možnosti, kterými nedostupné suroviny nahradíte a výsledek bude stejný nebo hodně podobný. Celkově si myslím, že tato malá knížka je velmi pěkná, originální a nápaditá a pokud byste eventuálně hledali nějakou knížku jako dekoraci na stoleček do obývacího pokoje, rozhodně by tato vypadala krásně.


Mnohokrát děkuji nakladatelství Omega za poskytnutí knihy k recenzi!

Recenze - The Sun is Also a Star | "A milion futures lie before us."

9. dubna 2017 v 11:26 | Snow Fairy |  Recenze

The Sun is Also a Star | "A milion futures lie before us."

Autorka: Nicola Yoon
Žánr: YA, romance, realistický, contemporary, standalone
Díl: -
Série: -
Originální název: The Sun is Also a Star
Počet stran (EN): 348
Rok vydání (EN): 2016
Nakladatelství: Corgi Childrens


***

Jestli jsou dva lidé na světě od sebe nějak odlišní, pak je mezi Natashou a Danielem téměř propastný rozdíl. Ona vidí svět očima vědy, cokoli není možné věděcky vysvětlit, nedává smysl a ani smysl nemá. On zase cítí život skrz slova básní a o čemkoli jde říct, že je to věděcky nevysvětlitelné ho nejvíce přitahuje.
Tudíž je jasné, že těmto dvěma bylo souzeno se potkat a zažít něco, co každému z nich otevře oči úplně jiným způsobem. Ona mu ukáže, jak je svět někdy černobílý a on jí zase ukáže, že láska není jenom chemický koncept, který jde zaznamenat strukturálním vzorcem.
Možná jenom, kdyby se potkali za trochu jiných okolností...

"Desperation translates into every language."Po Everything, Everything přináší Nicola Yoon další příběh. Tentokrát je opravdu pořádně nadčasový a schopný překonat všechny vzdálenosti, všechny otázky rasové příslušnosti i pochyby o tom, že láska je pouze směs chemických prvků a sloučenin.
Natasha a Daniel jsou hlavní postavy, které svůj příběh vypravují s takovou lehkostí, i přesto, že jejich příběh je od lehkosti vzdálený tisíce a tisíce kilometrů. Setkání převrátilo vzhůru nohama životy jich obou a ani Daniel ani Natasha by nikdy neřekli, že se za jeden den může tolik věcí změnit. A ještě více věcí pokazit.
Nicola Yoon je autorka, která svým příběhům vždy vdechne duši. Takovou, která svého čtenáře drží po celou dobu čtení za ruku a pak ho pustí a nechá ho, aby se s koncem příběhu nějak vypořádal sám. Protože na jednu stranu je to příběh nádherný, plný naděje. Na stranu druhou je to ale to příběh, který čtenáři ukáže, že i když naděje je, tak se mnohdy projevuje úplně jinak, než by člověk chtěl nebo čekal. U Nicoly Yoon jde naděje vždy jiným směrem než tužby srdce nebo myšlenku mozku.

"Maybe part of falling in love with someone else is also falling in love with yourself."


The Sun is Also a Star je nesmírně nádherné vyprávění o životě, naději, poezii, poznávání sebe sama i věcí, které člověk normálně považuje za naprosto jednoduché a přesto se nakonec ukazují jako komplikovanější a rozličnější než krásná rovnice či teorie, která pokud je dobrá, je jednoduchá srozumitelná a pokrývá široké spektrum malých částic.
Tato kniha je vyjímečná a to tím nejvyjímečnějším způsobem. Setkává se zde otázka rasové příslušnosti, na níž se nádherně ukazuje, že láska ani život nezná rozdíly mezi barvou pleti či způsoby, jakými smýšlíme. Yoon vzala témata v dnešní době velmi diskutovaná a populární a ukázala, že jednou jsme všichni lidé a naše podstata je stejná, ať už je naše pleť světlá nebo tmavá. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že příběh Natashy a Daniela ve čtenáři zůstane opravdu hodně dlouho po dočtení, protože jsem The Sun is Also a Star přečetla už někdy před více než měsícem a stále cítím, jak mě konec knihy zasáhl. Na jednu stranu dobře, ale na druhou stranu jsem cítila, jak mi láme srdce. Nicola Yoon je nesmírně talentovaná, upřímná autorka, která vždy své knihy přináší čtenářům na stříbrném podnose a s naprosto upřímným otevřeným srdcem. Ve výsledku se pak abstraktní emoce stávají autentickými pocity nejen hlavních postav, ale i všech čtenářů.

"I think all the good parts of us are connected on some level."Knižní Zúčtování - Březen

2. dubna 2017 v 21:00 | Snow Fairy |  My Books

Ahoj,

sluníčko už nám svítí a jaro si k nám tu cestu už také očividně našlo. Je to sice zvláštní pocit, jak se teď zase začíná stmívat čím dál později a venku je krásně teplo, ostatně mě by klidně i v létě stačilo takové teplo jako je teď, víc už bych nepotřebovala. Za těch zimních měsíců jsem si zvykla, a to víc než kdy jindy, na to, že je příjemně zima a stmívá se hodně brzy. Šok z toho úplně nemám, ale nikdy jsem ten přechod ze zimy do jara tak silně necítila jako tentokrát.
Nicméně s jarem přichází nejen teplo, ale také rozkvétají květiny a začnají zpívat ptáci a také končí jeden měsíc a začíná druhý. Proto pro vás dnes mám další knižní zúčtování, a to za měsíc březen, kteý u mě byl na knihy poměrně štědrý, i když k recenzi ani jako dárek jsem žádnou knihu nedostala.


Knihy, které jsem si koupila
Něco víc je, abych tak řekla, další kniha do kolekce Patricka Nesse. Já osobně jsem bohužel nestihla autogramiádu Patricka Nesse v Brně a to z toho důvodu, že mám v té době školu a docela důležitou hodinu. Nebýt toho, učitě bych se dostavila a celou naprosto úžasnou, nezapomenutelnou akci si užila. Moc mě mrzí, že jsem nemohla přijet, ale Patrickovi knihy mám moc ráda, Volání netvora jsem před několika lety četla a je to kniha, na kterou do teď vzomínám a po filmu, který právě vstoupil do kin vzpomínám ještě více. Jedno krásnější než druhé. Něco víc je další knihou, kterou se strašně těším, až si přečtu a opravdu doufám, že to bude brzy.Další kniha, která spolu s filmem tvoří nezapomenutelnou dvojici. Nejnovější Kráska a zvíře v hlavní roli s Emmou Watson je naprosto kouzelná a nádherná a právem jí patří všechny superlativy na světě. Tato kniha mi sice tak nádherně nezpívala, ale četla se sama, a to nejen díky proto, že písmena jsou v ní velká, ale proto, že jsem díky ní znovu prožila ten úchvatný film, který mě svou krásou a upřímností přivedl k slzám.Ano, vidíte správně. Anglicky mám scénář k Fantastickým zvířatům už doma, ale jelikož jsem poslední dobou hodně ujetá na rozšiřování mojí kolekce Harryho Pottera, tak jsem si musela koupit i české vydání a úplně nové vydání původní učebnice Fantastic Beasts and Where to Find Them. Sice jsem si primárně kupovala novou edici s nádhernou zeleno-zlatou obálkou, ale přišla mi tato červená. Abych ale pravdu řekla, tak čím víc se na tady tuto červenou dívám, tím více se mi líbí. Taky vám řeknu, že tohle není jediné knižní zúčtování, které bude obsahovat nějakou knihu ze světa Harryho Pottera, protože jako opravdový blázen jsem se rozhodla onu svoji kolekci rozšířit ještě trochu víc.Lion je kniha, kterou jsem si po stejnojmenném filmu opravdu neváhala koupit. Jestli jste Oscarový film Lion ještě neviděli, určitě se podívejte. Je to naprosto neskutečně úžasný film, který má nesmírně silné poslání a jehož atmosféra se vám dostane pod kůži. Herecký výkon Deva Patela si dle mého názoru toho Oscara zasloužil a i když ho nezískal, tak pro mě je tohle příběh, který mě jednoznačně dostal včetně filmu a všeho kolem.Stejně jako Lion je příběh s názvem Skrytá čísla předloha, která se dočkala svého úspěšného oscarového filmového zpracování. Film jsem zatím neviděla, ale knihu jsem si pořídila a to protože mě opět zaujal příběh, který přesahuje otázku lidské rasy i toho, odkud pocházíme a co dokážeme.

Tahle kniha, která čítá téměř 3 000 stran je mojí studijní pomůckou do britské literatury. Koupila jsem si za opravdu velmi slušnou cenu na Better World Books, protože jsem chtěla investovat do učebnice, která mě bude provázet možná více než jedním mým předmětem. Kolos to opravdu je, ale na druhou stranu jsou jednotlivé stránky tak tenoučké, že vlastně není ani tak tlustá, jak jsem si myslela, že bude.


Všechny knihy pohromadě
Březen byl sice bez dárků nebo recenzních výtisků, ale i tak je to hromádka knih, na které se neskutečně těším, až si je přečtu. Jenom bych asi potřebovala, aby měl den tak o 30 hodin navíc. :D
Co vy, jaké knihy jste ukořistili v březnu?

Patricie
Get your own free Blogoversary button!