Pevnost 05/2017 | Artušovská legenda znovu na scéně!

25. dubna 2017 v 18:19 | Snow Fairy |  Pevnost

Pevnost 05/2017 | Artušovská legenda znovu na scéně!


Květnová Pevnost je zde! Čas opravdu utíká tak rychle, že kromě vydání květnové Pevnosti se blíží i zkouškové období. A i když tento článek rozhodně nebude o zkouškách, tak bude, nejen, o postavě z britské historie, o které se v podstatě nikdy nepřestalo mluvit. Král Artuš a jeho meč Excalibur vévodí květnovému číslu Pevnosti a udává náhled na nejnovější filmové zpracování jedné z nejznámějších legend lidské historie.

Světově proslulý režisér Guy Ritchie se ujal artušovské legendy a natočil zpracování, Král Artuš: Legenda o meči, které co nevidět dostane šanci ukázat svůj pravý potenciál v kinech. V hlavní roli se představí Charlie Hunnam nebo také Jude Law. Pevnost nabízí nahlédnutí do tohoto filmového hitu, ale zatím můžeme jenom hádat a čekat, co si pro nás Guy Ritchie v tomto zpracování připravil.

Nedávno se kinem prohnala filmová adaptace Volání Netvora, založena na knize Patricka Nesse, který nedávno Českou republiku poctil svou velmi milou návštěvou. Volaní Netvora je nádherný film s hlubokým a silným posláním a přetvořit tohle úžasné dílo do filmové podoby, muselo být jistě velmi těžké. Povedlo se ale úžasně. Pevnost vám představí svoji recenzi, která je také vesměs pozitivní, tak si ji potom určitě nezapomeňte přečíst.

Květnová Pevnost představuje i další filmové novinky, v první řadě nové zpracování Vetřelce a Piráty z Karibiku tentokrát s podtitulem Salazarova pomsta. Také se ohlíží za premiérou filmu Ghost in the Shell, který ale nakonec svůj potenciál nedokázal tak úplně naplnit. V neposlední řadě se do kin také blíží nejnovější Spider-Man: Homecoming, kde se tentokrát v hlavní roli ukáže Tom Holland, na něhož jste jako na Spider-Mana mohli narazit už ve filmu Captain America: Civil War, kde se svým způsobem konala taková menší spidermanská premiéra před vydáním samostatného pavoučího filmu. Osobně jsem na tuto verzi Spider-Mana velmi zvědavá, ale jako nejlepší představitel tohoto komiksového hrdiny v mém srdci zůstává Tobey Maguire.

Ze seriálového prostředí je zde hlavně diskutován Iron Fist, poslední ze série Defenders předtím než se dají Matt Murdock, Jessica Jones, Luke Cage a Danny Rand dohromady a pokusí se zachránit lidstvo od nebezpečí v podobě Ruky. Je velká škoda, že se Iron Fist uchytl jen tak napůl. Ohlasy jsou víceméně smíšené a mladý Danny Rand a jeho představitel Finn Jones si přízeň získali jenom z poloviny. Osobně považuji Iron Fist vedle seriálu Daredevil za nejlepší z tého seriálové série. Atmosféra na mě působí podobně a celý seriál o mistru bojových umění jsem si opravdu užívala každým douškem. Jak říká Pevnost: "Probůh, dejte mu šanci!!!"

Velmi se mi líbí, že je květnová Pevnost hodně knižně zaměřená. Najdete zde krátké recenze nejen na knižní novinky, ale na knihy, které se před nedávnem na pulty knihkupectví dostaly a které to teprve čeká. Mezi knihy, které už nějakou dobu v knihkupectvích můžete najít, patří i Něco víc od Patricka Nesse. Pevnost nabízí krátké ohlédnutí za touto knihou, která je všechno, jenom ne tak úplně sluníčková. Kniha, kterou premiéra teprve čeká, je například Temná Hmota od autora úspěšného Městečka Pines (seriál Wayward Pines), Blakea Crouche.
Z tohoto i dalšího knižní nářezu, který v Pevnosti najdete, si každý jednoznačně vybere, co je jeho srdci nejbližší a jsem si jistá, že to v každém případě bude s tát za to.

Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k recenzi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!