Květen 2017

Pevnost 06/2017 | Válečný ekvivalent Kapitána Ameriky v sukních vyráží do boje!

30. května 2017 v 9:02 | Snow Fairy |  Pevnost

Pevnost 06/2017 | Válečný ekvivalent Kapitána Ameriky v sukních vyráží do boje!


Onen ekvivalent v nadpisu by se dal brát poněkud s nadhledem. Wonder Woman a Kapitána Ameriku spojuje válka a to, že jak Diana, tak Steve nasazují svoje superhrdinské životě ve střetu s lidmi proti lidem.
Diana je ale také výjimečná tím, že je první komiksovou superhrdinkou, která má svůj samostatný celovečerní film. Rozhodně hodlá tomuto faktu nasadit ještě korunu, neboť to, co si pro nás od 1.6. chystá na plátnech kina, bude jistě více než velkolepá podívaná.
Stejně jako bude vévodit kino sálům, vévodí Wonder Woman i červnové Pevnosti. A jako manifestace již známé girl power se Diana opravdu vynasnaží ukázat všem divákům, že není radno si s ní zahrávat.

Co se týká jedné z filmových novinek, která se před nedávnem objevila v kinech, ta naopak slávu a čest nejspíše nezíská. Řeč je o filmu Pád, který byl natočen podle knižní předlohy autorky Lauren Kate. Stejně jako kniha tolik chvály nepobrala, teď připojím krátký spoiler, když řeknu, že film si podle Pevnosti vede stejně.

Na druhou stranu Král Artuš: Legenda o meči, o které byla řeč v minulé Pevnosti, si vede nadmíru dobře. Jestli za to může Guy Ritchie jako režisér nebo celkový zápal pro znovuzrození této slavné legendy, o tom se můžete ještě stále v kinech přesvědčit sami, pokud jste tak ještě neučinili.

Jednou z novinek, které se taky řítí do kin je další Mumie, s jejíž realizací na kino plátna měl režisér Alex Kurtzman plné ruce práce už od roku 2012. Pevnost vám přiblíží nejen nový film, ale také historii a fakta o mumiích jako artefaktech dávných dob a egyptské kultury.

Novinkou, která pomalu, ale jistě začíná otřásat seriálovým světem, je fakt, že knižní Zaklínač Andrzeje Sapkowskiho bude již brzy opravdu seriál. Tato novinka potěší jistě nejednoho čtenáře a fanouška této fantasy série, která je celosvětově populární do dnes a o ni zájem rozhodně neklesá.

Jednou z knih, která od Pevnosti dostala velmi vysoké hodnocení je jedna z novinek nakladatelství Host, Posvátné lži Minnow Blyové od Stephanie Oakes. Jestli se o této knize dá něco říct, tak jistě to, že je velmi otevřená a upřímně brutální. Slepá víra mnohdy způsobuje více než by si jeden pomyslel a tato kniha ukazuje, jak na to může člověk šeredně doplatit. Fenomenální kniha, jestli hledáte něco temnější, záhadného a originálního, tohle je přesně pro vás.
Dalšími kniha, které právě teď stojí velmi vysokou, jsou převážně Projekt Kronos od českého autora Pavla Bareše, Panicové od Diany Gabaldon nebo také Mé jméno je Nikdo od Kristen Orlandové.

Hledáte-li něco ke čtení, co vás zabaví, zaujme a možná i poučí, rozhodně neváhejte po červnové Pevnosti sáhnout hned, co se objeví na pultech. Už kvůli Wonder Woman bude za to rozhodně stát. Naštěstí ale Pevnost nezklame a zaujme i další spoustou věcí, které vám vytřou zrak a donutí vás jít koupit lístky do kina.


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k recenzi!

Knižní Zúčtování - Duben

22. května 2017 v 9:06 | Snow Fairy |  My Books


Ahoj,

ano, ještě jsem pořád tady. Teď to opravdu hodně zanedbávám a je to jasné i z toho, že jsem se musela doslova ujišťovat o tom, že minulý měsíc byl opravdu duben. Květen už je tak dlouho a já se ještě ani nedostala k zúčtování. Rozhodně to tady nehodlám zabalit, jenom kvůli zkouškám je toho teď o hodně víc a pro mě je důležité se na učení soustředit jak jen to jde.
Nicméně člověk by řekl, že když je zkouškové, nebude mít pořádně čas ani chuť se na knihy chodit dívat. Nicméně opak je pravdou, čím méně času na knihy mám, co se týká čtení, tím více je kupuji. V přestávkách mezi učením procházím eshopy a snažím se uklidnit při pohledu na krásné knihy a jejich obálky, které většinou skončí v košíku. A věřte, že to zachází tak daleko, že se tak trochu modlím, abych už měla zase víc času na čtení, které mě zaměstná natolik, že se mi už potom nebude chtít prouzdat po internetových knihkupectvích.
Doufám, že se s podobným pocitem vypořádáváte někdy taky a že v tom nejsem sama. A jestli jsem, tak k tomu mám jediné. Čeká mě zatracení!


Knihy, které jsem si koupilaUž jsem se o svojí sbírce Harryho Pottera zmiňovala a padl zde nápad, že bych o ní mohla udělat samostatný článek. Říkám si, proč vlastně ne? Jenom ještě potřebuju počkat, až se mi první díl vrátí, protože ho má někdo půjčený a aby bylo opravdu o čem mluvit, tak počkám ještě kvůli dvěma krásným knížkám do tohoto světa a zbytku dílů Harryho Pottera v angličtině. Jsem doslova jako blázen, co se Harryho týká. Díky všem těm knihám si ale začínám připadat jako v nějakém opravdovém kouzelnickém světě. Tak proč si to nedopřát? ..... Ještě, že mám na svěchno nějaké logické odůvodnění. :DTohle není žádná novinka, ani nic, co byste všichni neznali. Jak už ze seriálu, tak knihu, která u nás vyšla před několika lety u CooBoo s takovou tou ne moc přitažlivou růžovou obálkou a s názvem 13x proč? Proto. Jsem na tento titul velmi pyšná a jsem ráda, že ho mám konečně doma. Hned, jak budu mít víc času ji přečtu a jestli se nerozbrečím, tak se budu opravdu divit. Protože seriál jsem téměř půlku sledovala přes těžký závoj slz.Ano! Ano! ANO! Na nejnovější knihu Connora Franty jsem čekala jako na smilování. Jeho styl psaní a moudra, to je něco pro mě a každou stránku, každé slovo a každou přenádhernou fotku jsem hltala jako o závod. Jestli je tu někdo další, kdo mi dokáže zvednout náladu, inspirovat mě a nakopnout mě do toho něco dělat, pak je to Connor!I přesto, že se u mě v knihovničce knihy českých autorů objevují poměrně zřídka, tak mám pár těch, které mám velmi ráda a které si nějakým způsobem hýčkám. Rekviem za pluto je jedna z nich a to jsem ji ještě nečetla. Dělám si na ni speciální chvilku, moment, kdy na ni bude opravdu správný čas. Už teď ale věřím, že bude skvělá.Tento nový trend životního stylu se mi dlouhou dobu úspěšně vyhýbal. Ne, že bych k němu měla od počátku nějakou vyhraněnou nevíru, spíše jsem si říkala, co je to zase za mantry? Ale potom jsem si blíže vzala tuhle knížku v knihkupectví, abych si pořádně přečetla, o čem to je, prohlédla jsem si pár fotek a... no bylo to. Chci vědět, jak být klidná, vyrovananá a šťastná i ve chvílích, kdy je to těžší, takže šla kniha nakonec se mnou. Přečtenou jsem ji měla za pár hodin a neskutečně jsem se u ní uvolnila a užila si ji. A jestli o prázdninách něco plánuji, tak rozhodně minimálně jeden den ve znamení hygge.


Knihy, které jsem dostala jako dárek


Po filmové Krásně a zvířeti se knih s Belle opravdu doslova vyrojilo. Doprovodná kniha k filmu, román podle filmu a taky Zakletá v knize. Je to právě Zakletá v knize, kterou jako dostala jako dárek od mojí kamarádky Anety, které už v podstatě nikdo neříká jinak než Any. Ještě jednou bych jí tady chtěla moc poděkovat za tuto krásnou knížku, kterou si s chutí přečtu, opět, až bude klid a spousta času přede mnou. Děkuji moc a moc a přeji ti hodně štěstí. Mám tě ráda. :3
Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování
Za obě tyto knihy vděčím nakladatelství Omega. Jsem za ně za obě moc ráda a na Ellinu malou knížku plnou osvěžujících drinků si recenzi můžete přečíst ZDE.
Na Panice se velmi těším, protože Outlander je naprosto skvělá kniha, u které jsem na zjištění, co bylo předtím, hodně, hodně zvědavá.


Všechny knihy pohromadě
Je toho opravdu hodně. Obávám se, že další zúčtování bude podobné. Sice jsem se kvůli zkouškám nedostala Svět knihy, ale to mi opravdu, a vlastně taky bohužel, nezabránilo knížky nakupovat mimo tuhle událost. Doufám, že se vám tento článek líbil, že jste si třeba našli nějakou novou knihu, kterou byste si rádi přečetli nebo něco podobného. Mějte se všichni krásně a brzy se uvidíme u dalších článků.Patricie

Reviews - Posvátné lži Minnow Blyové | "Když jsem byla malá, věřila jsem na zázraky. Ale dnes už asi nevěřím."

7. května 2017 v 13:02 | Snow Fairy |  Reviews

Posvátní lži Minnow Blyové | "Když jsem byla malá, věřila jsem na zázraky. Ale dnes už asi nevěřím."

Autorka: Stephanie Oakes
Žánr: YA, Mystery, Contemporary, Realistic Fiction
Díl: -
Série: -
Originální název: The Sacred Lies of Minnow Bly
Počet stran: 367
Rok vydání: 2017
Překlad: Alžběta Kalinová
Nakladatelství: Host

***


Předtím než Minnow přišla o své ruce, měla v život víru. Že všechno zlé jek něčemu dobré, že Bůh se na ně opravdu usmívá a chrání je před válkou, nenávistí a vlastně i celou zkaženou společností. Komunita keviniánských věřících je uzavřeným kruhem náboženské víry. Až se postupně ukazuje, že ona víra je tak zkažená a slepá, že Minnow přijde o obě ruce a to tím nejhorším možným způsobem.
Jednoho dne se ale všechno změní. S požárem, který vypálí celou Komunitu do základů a s ní Proroka, který vzal několika desítkám lidí jejich život ukázkou víry, která měla původně přinést lepší život. Ale o kolik je lepší život ve věznici, bez rodiny, bez přátel, bez lásky než slepá víra v náboženství, v něco, co ani v první řadě neexistuje?

"Všichni jsme něco ztratili," připomněl mi, "A většina z nás nikdy nedostane šanci získat to zpět."Minnow je sice dívka, která nemá ruce. Za to má ale moc. Její vzpomínky jsou vodítkem k tomu, jak vyřešit možnou vraždu Proroka, který nejen jí, ale dalším lidem z Komunity vzal normální život a přetvořil jej v začarovaný kruh událostí, které se řídí pravidly, jež jsou mnohdy brutálnější a krutější než sám život. Keviniánská víra je ze začátku možná úniková cesta, ale postupně se ukazuje, že co byl původně ambiciózní plán, je vlastně jedna velká a velmi průhledná lež.

O fanatické víře, brutálních trestech jako způsobech pokání za špatné chování, zaslepená víra v náboženství a následný odpor ke světu jako takovému. Úhel pohledu, kterým Stephanie Oakesová osvětlila podobu náboženské sekty dává lidem a čtenářům nahlídnout, jak mohou být následky za víru závažné. I přesto, že se vyprávění celé knihy točí okolo smyšlené sekty, její realita a podoba vyzní tak skutečně, až je to někdy zarážející. Zpátečnická a odmítající filozofie keviniánů a jejich volný přístup k tělesným trestům či mnohoženství je možná na české poměry trochu nadsazený koncept, nicméně mnohé sekty i zde bývají často velmi nebezpečné a především nevěrohodné.

"Takto se vyhneš tomu, aby se z tebe stala můra," řekl, "Přestaneš se ptát ostatních, čemu máš věřit. A zvolíš si to sama."


Nicméně, jenom o slepé a fanatické víře tato kniha není. Snoubí se v ní mnohem víc, včetně hněvu, obrovského zármutku, viny, kterou musí hlavní hrdinka nést, ale také nečekaném spojenectví, naději a možnostech. Od začátku jsou Posvátné lži Minnow Blyové směsicí záhad a nevyřčené pravdy, kterou se ale čtenář postupně, kousek po kousku, dozvídá a čím víc se blíží konci, tím více je to šokující. Jako by už napínavý nebyl sám děj, Minnow, jakožto zdroj veškerých informací skutečně drásajícím způsobem mlží. Co ale opravdu hodně oceňuji je, že i přesto, že se při vyprávění do Komunity keviniánů vracíme prakticky a jenom v Minnowiných vzpomínkách, není vůbec žádný problém si o takové společnosti udělat kompletní obrázek a to opravdu se vším všudy. Velmi fascinující na této knize je, že i přesto, že příběh i události jsou smyšlené, vyzní opravdu až mrazivě realisticky. Stephanie Oakes píše naprosto důmyslně, poutavě a čtivě. Díky tomu všemu a celkové atmosféře jsou Posvátné lži Minnow Blyové od počátku do konce nesmírně strhující a i přes veškerou brutalitu, jež kniha opravdu obsahuje, je to čtení, na které i díky jeho morální stránce, prostě a jednoduše nezapomenete.

Mnohokrát děkuji nakladatelství Host za poskynutí elektronické verze knihy k recenzi!
Get your own free Blogoversary button!