Pevnost 06/2017 | Válečný ekvivalent Kapitána Ameriky v sukních vyráží do boje!

30. května 2017 v 9:02 | Snow Fairy |  Pevnost

Pevnost 06/2017 | Válečný ekvivalent Kapitána Ameriky v sukních vyráží do boje!


Onen ekvivalent v nadpisu by se dal brát poněkud s nadhledem. Wonder Woman a Kapitána Ameriku spojuje válka a to, že jak Diana, tak Steve nasazují svoje superhrdinské životě ve střetu s lidmi proti lidem.
Diana je ale také výjimečná tím, že je první komiksovou superhrdinkou, která má svůj samostatný celovečerní film. Rozhodně hodlá tomuto faktu nasadit ještě korunu, neboť to, co si pro nás od 1.6. chystá na plátnech kina, bude jistě více než velkolepá podívaná.
Stejně jako bude vévodit kino sálům, vévodí Wonder Woman i červnové Pevnosti. A jako manifestace již známé girl power se Diana opravdu vynasnaží ukázat všem divákům, že není radno si s ní zahrávat.

Co se týká jedné z filmových novinek, která se před nedávnem objevila v kinech, ta naopak slávu a čest nejspíše nezíská. Řeč je o filmu Pád, který byl natočen podle knižní předlohy autorky Lauren Kate. Stejně jako kniha tolik chvály nepobrala, teď připojím krátký spoiler, když řeknu, že film si podle Pevnosti vede stejně.

Na druhou stranu Král Artuš: Legenda o meči, o které byla řeč v minulé Pevnosti, si vede nadmíru dobře. Jestli za to může Guy Ritchie jako režisér nebo celkový zápal pro znovuzrození této slavné legendy, o tom se můžete ještě stále v kinech přesvědčit sami, pokud jste tak ještě neučinili.

Jednou z novinek, které se taky řítí do kin je další Mumie, s jejíž realizací na kino plátna měl režisér Alex Kurtzman plné ruce práce už od roku 2012. Pevnost vám přiblíží nejen nový film, ale také historii a fakta o mumiích jako artefaktech dávných dob a egyptské kultury.

Novinkou, která pomalu, ale jistě začíná otřásat seriálovým světem, je fakt, že knižní Zaklínač Andrzeje Sapkowskiho bude již brzy opravdu seriál. Tato novinka potěší jistě nejednoho čtenáře a fanouška této fantasy série, která je celosvětově populární do dnes a o ni zájem rozhodně neklesá.

Jednou z knih, která od Pevnosti dostala velmi vysoké hodnocení je jedna z novinek nakladatelství Host, Posvátné lži Minnow Blyové od Stephanie Oakes. Jestli se o této knize dá něco říct, tak jistě to, že je velmi otevřená a upřímně brutální. Slepá víra mnohdy způsobuje více než by si jeden pomyslel a tato kniha ukazuje, jak na to může člověk šeredně doplatit. Fenomenální kniha, jestli hledáte něco temnější, záhadného a originálního, tohle je přesně pro vás.
Dalšími kniha, které právě teď stojí velmi vysokou, jsou převážně Projekt Kronos od českého autora Pavla Bareše, Panicové od Diany Gabaldon nebo také Mé jméno je Nikdo od Kristen Orlandové.

Hledáte-li něco ke čtení, co vás zabaví, zaujme a možná i poučí, rozhodně neváhejte po červnové Pevnosti sáhnout hned, co se objeví na pultech. Už kvůli Wonder Woman bude za to rozhodně stát. Naštěstí ale Pevnost nezklame a zaujme i další spoustou věcí, které vám vytřou zrak a donutí vás jít koupit lístky do kina.


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k recenzi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!