Červen 2017

Pevnost 07/2017 | Spider-Man a jeho velkolepý Homecoming

27. června 2017 v 20:30 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 07/20171 | Spider-Man a jeho velkolepý Homecoming


Kontrolu nad červencovou Pevností si s naprostou jistotou a vehementností přebralo nejnovější zpracování jednoho z nejmilovanějších a nejpopulárnějších komiksových hrdinů. který si už v minulosti vysloužil pár velmi povedených zpracování zpracování.
Jak se v roli Spider-Mana předvede mladičký Tom Holland, který už se maličko předvedl v posledním díle Captain America: Civil War. Jak si ale povede v samostatném velkofilmu, se můžete přesvědčit už na začátku července, kdy se Tom Holland aka Spider-Man představí po boku proslulého Tonyho Starka, který mu tak trochu vládne železnou rukou.

Pevnost se filmu Spider - Man: Homecoming věnuje celkem podrobně a kromě onoho nejnovějšího zpracování se ohlíží i za předchozími adaptacemi, ve kterých jako první zářil Tobey Maguire nebo později v sérii Amazing Spider-Man Andrew Garfield.

Vedle Spider-mana se Pevnost vrací k filmu měsíce. Tento titul si velmi jednoznačně a velmi zaslouženě vyhrála Gal Gadot a její fantastická a naprosto neuvěřitelná Wonder Woman. Diana je přesně ta hrdinka, která si podmanila svět a to především díky tomu, že jako velká hrdinka a bojovnice nepřestala věřit v lásku a lidskou dobrotu. Nemůžu být z takové adaptace nadšenější, s Wonder Woman za sebou Patty Jenkins zanechala opravdu velikánskou stopu ve světě filmu.

Mezi dalšími novinkami, které už klepou na dveře, se konečně ocitá i nejnovější film hvězdného režiséra Christophera Nolana. Vedle komiksových hrdinů, vesmírných dobrodružství a další super počinů se tentokrát Nolan pustil do skutečných historických událostí, které se do historie zapsaly krvavou skvrnou. Řeč je o filmu Dunkirk, díky jehož hereckému obsazení v čele s Tomem Hardym nebo třeba Cillianem Murphym a nemůžu nezmínit i Harryho Stylese, je opravdu, ale opravdu na co se těšit. Ono vlastně stačí vědět o Nolanovi. Jakožto známkou, která s sebou vždy nese zaručenou kvalitu, se Dunkirk postavil do čela těch nejočekávanějších adaptací roku.

Co se týká knižního světa, velmi oceňuji, že se Pevnost podrobněji věnuje nejnovější knize z repertoáru nakladatelství Knižní klub, Spící obři od Sylvaina Neuvela. V zahraničí je tato kniha velkou a známou a celkem oceňovanou. Jak zaboduje u nás se ještě uvidí, ale rozhodně si myslím, že bude mít velký úspěch.

Jako vždy je v červencové Pevnosti bezpočet článků o novinkách, které si čtenáři rádi přečtou. Každý si vybere a každý se pobaví, každý se poučí a každý najde novinek a informací dost na to, aby přežil do dalšího čísla Pevnosti nebo do další návštěvy knihkupectví/kina.


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k recenzi!

Reviews - Lahodně s Ellou a přáteli | Recepty, které zkrášlí vaše prázdniny

19. června 2017 v 14:05 | Patricie |  Reviews

Lahodně s Ellou a přáteli | Recepty, které zkrášlí vaše prázdniny

Autorka: Ella Mills (Woodward)
Žánr: Non-fiction, kuchařky, životní styl, zdraví
Díl: -
Série: -
Originální název: Deliciously Ella with Friends
Počet stran: 288
Rok vydání: 2017
Překladatel/ka: Mgr. Zuzana Dyková
Nakladatelství: Omega


***


V duchu původního Lahodně s Ellou se přes celkem dvě plnohodnotné kuchařky a jednu knížečku o nápojích dostáváme ke knize, která je jako dělaná na léto, dlouhé teplé letní večery a hlavně setkávání se s přáteli. Ella dala dohromady desítky nádherných, zdravých receptů, které z každého setkání udělají výjimečný zážitek. Zdravě, stylově a naprosto přesvědčivě pohostíte své milované pokrmy, které si zamilují.


Lahodně s Ellou a přáteli se převážně svým konceptem ničím neliší od jejích předchozích kuchařek. Všechny jsou krásně zpracované, kvalitně graficky upravené, ve všech jsou zajímavé recepty a nádherné fotky.
Je tu ale něco, v čem je Lahodně s Ellou a přáteli přece jenom jiná. Má naprosto fantastickou atmosféru. Jestli stavbou a nastavením fotek Elly s jejími přáteli a tématickými recepty nebo něčím jinám. Nicméně z každé strany doslova dýchá nádherná atmosféra, velmi upřímná a uklidňující.

V této krásné kuchařce si mimo prohlížení už zmíněných krásných fotek, budete mít možnost vyzkoušet i recepty odpovídající složením na každou část dne. Od lehčích ranních a snídaňových pokrmů, po večerní a večírkové recepty a moučníky a dezerty. Ella má co nabídnout na každý výjimečný okamžik, který strávíte s přáteli nebo rodinou. Všechno samozřejmě nejvyšší kvality, vegan-friendly a jako obvykle také trochu hravé a pestré.

Jen velmi těžce na této kuchařce hledám negativní stránky. Všechny Elliny knihy jsou velmi hezky zpracované, jak už jsem říkala. Všechny se mi velmi líbí a ke všem se moc ráda vracím, ať už pro recept nebo jenom s úmyslem prohlídnout si fotky. Nutno ale říct, že Lahodně s Ellou a přáteli je titul, který si mé srdce získal úplně nejvíce. Hlavně pro tu uvolněnou, rodinnou, přátelskou atmosféru, která je až skoro hmatatelná. Zkoušení receptů je hned o něco větší zábava a také více jako uklidňující činnost, než něco, co by vás mělo stresovat a nutit vás říkat si, ať už je hlavně hotovo. Myslím, že Ella si na Lahodně s Ellou a přáteli dala opravdu záležet. Možná proto, že abyste se měli jako v sedmém nebi, je potřeba kolem sebe občas mít sv blízké a milované, kteří všechno dělají o hodně pestřejší.
Musím říct, že Elliným přátelům poměrně závidím. Jestli při každé návštěvě dostávají alespoň zlomek všech pokrmů, co Ella ukazuje v kuchařce, ráda bych se nenápadně vracela pro přídavek. Nebo výslužku.
Každopádně jestli jste nadšenci zdravého životního stylu, stravy a příjemné atmosféry, nezapomeňte po Lahodně s Ellou a přáteli okamžitě sáhnout. Bude to stát za to!


Mnohokrát děkuji nakladatelství Omega za poskytnutí knihy k recenzi!

Reviews - Panicové | Jamie Fraser v hlavní roli

12. června 2017 v 10:40 | Patricie |  Reviews

Panicové | Jamie Fraser v hlavní roli

Autorka: Diana Gabaldon
Žánr: historický, short story
Díl: 0.5
Originální název: Virgins
Počet stran: 176
Rok vydání: 2017
Překladatel/ka: Anna Polanská
Nakladatelství: Omega

***


Píše se rok 1740. Předtím než se jako blesk z čistého nebe zjevila z budoucnosti Claire, byl Jamie někdo, kdo nutně potřeboval objevit, kdo opravdu je. Jaký je voják, jaký je člověk. Ve světě, kde se muži chovají jako zvířata a drtivá většina žen si vydělává prostitucí, musí Jamie přijít na to, jakým mužem je on sám. Je ten, který se k ženám chová jako hrubián nebo ten, který se postaví a ženu obhájí?
Jeho nejdůležitějším posláním ale bude přivézt ženu a věno jejímu přislíbenému manželovi do Paříže. Na první pohled se to nezdá jako až tak těžký úkol. Postupně ale zjišťuje, že léčky mohou číhat blíž než si Jamie vůbec myslí.


Do Jamieho Frasera se díky Cizince svět už dávno zamiloval. Diana Gabaldon v krátké povídce Panicové odhaluje Jamieho z naprosto jiné perspektivy. Je to pořád stejný člověk a přesto jiný.

Staly se věci, které Jamieho donutily změnit úhel pohledu a každá jedna scéna z knížky Panicové ho postupně utváří do podoby, jakou u něj všichni fanoušci a čtenáři Diany Gabaldon znají.
Panicové je krátká knížečka, která ale velmi chytře doplňuje Cizinku, jíž nechává vyniknout obraz s větším množstvím spojitostí a detailů. Nehledě na to, že pro milovnice Jamieho Frasera je tato útlá knížečka jako dělaná. Zde je Jamie jako pod mikroskopem se všemi jeho obavami, radostmi i starostmi. Jednoduše se všem čtenářům otevírá svět Jamieho Frasera a jeho kamarádka Iana se všemi detaily. Panicové je taková krátká, za to poměrně strhující podívaná do divokého života dvou Skotů.

Nejvíce bych určitě chtěla vyzdvihnout fakt, že Diana je skvělá autorka a její humor, zájem a znalosti jsou nedílnou součástí série Cizinka. Všechny tyto vlastnosti přenáší zároveň do této povídky. Každý aspekt Cizinky, který si jenom čtenář mohl během čtení zamilovat přenáší Gabaldon i do knihy Panicové a to je v podstatě jediné, co je třeba vědět. Diana Gabaldon je takovou zárukou, že ať čtete cokoli, dostane se vám všeho. Kus historie v jiné podobě i dobrodružství okořeněné troškou velice osvěžující okázalosti. I zde uvidíte, že se Diana nebojí jít do barvitých popisků a to opravdu všeho.
Panicové je na jednu stranu hodně krátká povídka, ale každý fanoušek ji se vším všudy ocení.


Mnohokrát děkuji nakladatelství Omega za poskytnutí knihy k recenzi!

Knižní Zúčtování - Květen

11. června 2017 v 12:48 | Snow Fairy |  My Books


Ahoj,

já... mám problém. S nakupováním knih. Nevím, jestli se tomu pořád můžu ještě smát nebo se mám už spíše obávat. Každopádně jako výsledek mé posedlosti knihami je dnešní článek. Knižní zúčtování přeplněné knihami různých žánrů a tvarů. Květen se nesl především ve znamená veletrhu Svět knihy, na který jsem bohužel ani letos nemohla přijet. Pro mě byl totiž květen hodně ve znamená zkouškového období, které jsem měla rozložené v průběhu celého května. Moc mě mrzí, že jsem na veletrh nepřijela, atmosféra tam je nezaměnitelná a úžasná a jsem moc ráda, že jsem to mohla zažít aspoň jednou ve svém životě. Doufám, že se ještě někdy budu moci dostavit, těžko ale mluvit takhle předem.
Nicméně i přesto, že jsem na veletrhu nebyla, vypadá to trochu jako bych tam byla. Těch knih, no, uvidíte sami.


Knihy, které jsem si koupila
Ano, další do sbírka světa Harryho Pottera. Reedice bradavických učebnic k 20. výročí. Musím říct, že stále nové a nové edice Harryho Pottera si hodně užívám, i když je jasné, že všechny je opravdu mít nemůžu, na to nemám peníze ani kapacitu. Nicméně tyto nádherné obálky a knihy celkově jsou kousky, které by vám neměly chybět. Opravdu za to stojí!Láska a Gelato je nádherná kniha, kterou jsem slupla během jednoho dne. Procházet se po ulicích Florencie prostřednictvím vyprávění Jenny Evans Welch je neskutečná krása a celkově příběh je velmi zajímavý, srdcervoucí, ale opravdu nádherný. Čtení na léto jako dělané.Unfiltred je kniha od Lily Collins, po které jsem hodně dlouho pokukovala. A teď jsem nesmírně šťastná, že ji mám. Těším se, až si ji přečtu, protože, jak můete vědět, životopisy, biografie, autobiografie a celkově non-fiction je kategorie knih, které nemůžu odolat. Věřím v Lily a v to, že tahle kniha mi určitě učaruje.O Hate U Give jsem zatím neslyšela jedinou negativní věc. Kromě jinch žánrů, mám nesmírně ráda i ty, které pojednávají o LGBTQ a také dalších všeobecně diskutovaných tématech, které jsou na denním pořádku a mnohdy nesmyslně nepochopené a konzervativní. Kniha Angie Thomas pojednává o hnutí Black Lives Matter, která se objevila pár let zpátky. Nesmírně se na čtení této knihy těším.

Posvátné lži Minnow Blyové jsem minulý měsíc dostala k recenzi (celá recenze ZDE) od nakladatelství Host v elektronické podobě. Řeknu vám, že jsem ji doslova zkonzumovala za jeden jediný den. Je to neskutečná kniha. Velmi otevřená a celkem brutální, ale naprosto fantastická. Proto jsem se rozhodla, že si ji hned pořídím i ve fyzické podobě.Myslím, že k této knize nemám co dodat. Stačí říct, že ji mám i v angličtině, ale ještě jsem se k ní pořádně nedostala. U této knihy pro mě platí jedna věc. A tou je autorka sama. Všechny malé zázraky jsem si zamilovala od první stránky a věřím, že s touto knihou to bude podobné.


Knihy, které jsem dostala jako dárek


Už jsem se zmínila, že květen byl, a to opravdu nejen pro mě, zkouškový. Bylo mi tudíž dovoleno si vybrat nějakou knihu jako takovou odměnu za všechny ty dny, kdy jsem nepřečetla ani stránku knížky a místo toho se učila. Musím uznat, že můj obor je něco, co mě baví, takže mi čas věnovaný učení rozhodně nepřijde špatně strávený. Jakmile mám hotovo, stojí to opravdu za to. Pravdou také je, že okolo zkouškového potřebuju hodně motivace a inspirace, abych měla chuť pokračovat v práci. Ne pokaždé se mi sice daří, ale čím víc věcí mě pohání, tím lépe. To je taky důvod, proč jsem si vybrala právě tuto knihu. Za kterou ještě jednou moc děkuji mojí rodině, která mě vždy podporuje, ať už dělám cokoli.
Knihy, které jsem dostala k recenzi
Dvěma knihami, na které jsem velmi pyšná, jsou, jak můžete vidět, Dvůr mlhy a hněvu od Sarah J. Maas a Bez srdce od Marissy Meyer. Druhý díl do série Dvůr trnů a růží je opravdu bichle, ale všechno v ní nutí čtenáře jenom číst a číst a člověk se ani nenaděje a už je konec. To samo o sobě hodně vypovídá. Celou recenzi si můžete přečíst ZDE.
Bez srdce právě čtu a rozhodně se mi líbí vracet se do světa, který vytvořila Marissa Meyer. Ať jsem v jakémkoli jejím světě, vždycky je to zážitek.
Za obě knihy mnohokrát děkuji databázi knih.


Všechny knihy pohromadě
Opět je to neskutečná hromada knížek. Zbožňuji každou z nich a doufám, že i vám se nějaká líbí a třeba se rozhodnete si nějakou z výše uvedench přečíst nebo pořídit. V přístím, červnovém, zúčtování je jedna zásadní série, která bude hlavní hvězdou článku. Takže se třeba díky ní budete těšit na článek. Prozatím si prohlédněte tento a napište mi, jaké knihy jste si pořídili vy, třeba na Světě knihy?

Mějte se krásně.

Patricie

Reviews - Růže pro Charlotte | O lásce ve světlech reflektorů

7. června 2017 v 14:10 | Snow Fairy |  Reviews

Růže pro Charlotte | O lásce ve světlech reflektorů

Autor/ka: Elizabeth Craft, Shea Olsen
Žánr: YA, Romance, Contemporary
Díl: -
Série: -
Originální název: Flower
Počet stran: 264
Rok vydání: 2017
Překladatel/ka: Lucie Faltejsková
Nakladatelství: Yoli


***


Charlotte je velmi dobrá ve stanovování si cílů. Mít excelentní výsledky ve škole, spořádané chování, práce v květinářství, práce navíc na univerzitních pokusech, budoucí zdravotnická studia, žádná zábava. Největší z jejích cílů je ale je nezpackat si život jako její matka i sestra, které ve velmi mladém věku otěhotněly a jejich život se začal točit kolem péče o dítě. Charlotte čeká Stanford a ne kluci, se kterými by randila. Jediný kluk, který má v jejím životě místo, je její nejlepší homosexuální kamarád Carlos.
Všechno je přesně tak, jak má být. Alespoň dokud jejich květinářství nenavštíví člověk, kterého by každý čekal, pokud vůbec, tak úplně posledního. Od té doby to není jenom celý život, který se jí od základů změní.


Kyticí růži to pouze začalo. Růže pro Charlotte je příběh dívky, která se ve svém životě snaží tak tvrdě jak jen to jde uskutečnit své studijní cíle. Jejím snem je mít po studiích medicíny úspěch, zaopatřit sebe a ty, které má ráda. Roky veškerého odříkání si v jednu chvíli problesknou Charlotte před očima a ona si začíná uvědomovat věci, které by si, nebýt jednoho člověka, možná nikdy uvědomovat nezačala. I přesto, že veškerá práce a škola zabírá většinu jejího času, nikdy si nepřipadala o něco ochuzená. Opravdu jí ale nic nechybí?

To se čtenář jednoznačně dozví. Myslím, že téma této knihy je samo o sobě velmi výmluvné. Dalo by se jím omluvit to, že jestli má čtenář něco čekat, tak opravdu pořádnou utopii. Očekávala jsem něco jiného a abych se přiznala, tak konec mě opravdu hodně nenadchnul. Co víc, spíše mě zklamal. Očekávala jsem od autorek konec opravdu diametrálně odlišný a jestli jste Růži pro Charlotte četli, tak určitě víte o čem mluvím. S jinou nejmenovanou knihou takového ražení má Růže pro Charlotte společný prakticky jenom stejný nápad. Ale co do dynamiky a náboje ji oná druhá kniha přece jenom předčí.

První polovina knihy je mým záchytným bodem, kdy jsem věřila, že se Charlotte rozhodne jinak. Jednak z toho důvodu, že Tate je nejen superhvězda, ale také člověk, který si neustále říká o druhé a další šance a Charlotte je velmi naivní hlavní hrdinka. Tato kniha opravdu patří k žánru, po kterém sahám velmi ráda. Líbí se mi, že příběhy, které občas proběhnou v hlavě každé fanynce nějaké slavné osobnosti, získavají tvar pomocí knihy, kdy veškerá atmosféra vyzní alespoň maličko reálnější a uvěřitelnější. Nicméně Růže pro Charlotte mě převážně svým koncem zklamala. Cílevědomost, která byla od začátku pro Charlotte tak typická, jsem nesmírně obdivovala a moc jsem se těšila, že se bude její postava postupně vyvíjet dál v tomto duchu. Na jednu stranu, že popustí trochu uzdu svému životu, ale že bude stále tak cílevědomá a bude pracovat na tom, co tak dlouho bylo středobodem jejího vesmíru.
Růže pro Charlotte je romantické čtení, které je na jednu stranu nesmírně příjemným způsobem oddechové, ale na stranu druhou je to také příběh, ke kterému se já osobně pravděpodobně vracet nebudu. Jestli hledáte něco na čtení bezstarostného s trochou zápletky a spoustou vln, rozhodně Růži pro Charlotte zkuste. Je to milý způsob, jak poznat zase jinou tvorbu a kousek čtenářského světa, ale jestli vás nějak obohatí, na to musíte přijít sami.


Mnohokrát děkuji nakladatelství Yoli za poskytnutí knihy k recenzi!

In the meantime...

7. června 2017 v 0:03 | Snow Fairy |  Thinking About...

In the meantime...


Je normální, že se člověk občas nevyhne situaci, kdy se sám sebe ptá na otázku hodnou zamyšlení? Jsem to ještě já? Nebo už jsem někdo jiný?
Pravdou je, že i přesto, že jsme to stále my, opravdu jsme, je něco, co se na nás mění. Každý den je na nás něco jiného a ať už chceme nebo ne, musíme se s tím naučit pracovat. Některé dny jsou lepší než jiné, proč kvůli tomu ale ztrácet sám sebe? I přesto, že jsou dny, kdy se cítíme opravdu jako hromádka něčeho, co nejspíš nikomu nevoní, neznamená, že je to situace, ve které jsme se zasekli navždy. Není nic špatného na tom mít špatný den a přiznat si to. Ze všech těch miliard lidí, co s námi obývají tuhle planetu se podobně cítí občas velká většina. A to bez ohledu na rasu, vyznání, sexuální orientaci, bez ohledu na to, jak kdo vypadá, jaké má vzdělání, práci nebo jaké čte knihy, pokud vůbec nějaké. Podobné myšlenky mě napadají poměrně čas, snad možná proto, abych nějak omluvila své vlastní špatné dny. Nicméně s každým dalším ostříhaným pramenem vlasů, jsem musela za pravdu dát nejen kadeřnici, která mi úspěšně vymluvila postupný sestřih vlasů, ale i jednomu z největších klišé, které se ale vždy nějakým způsobem ukáže pravdivé. Čas vždy zahojí všechny rány. Od té doby, co už rány nejsou jenom ty, které můžeme vidět, ale i ty, které většinu času zůstávají skryté, říkám si, že i vady, které s sebou nosím každý den jako masku, se na mém obličeji absolutně bez líčidel musí ukazovat jako známka toho, že jsem pouze a jenom člověk.
Jsem tak nedokonalá, až mi to samotné dělá starosti. Potom si ale říkám, co bych s případnou dokonalostí dělala? Při čtení další fantastické knihy jakéhokoli žánru se nikdo z postav nestará o to, jak moc blbě vypadá pupínek, co se mi přes noc vytvořil na čele. A když to nezajímá ani pro mě tak významné lidi, moji nejmilejší kamarádku nebo mamku, zajímá to vůbec někoho jiného? Od té doby, co jsme vlastně všichni individuální osobnosti, je náš způsob myšlení stejně tak individuální jako naše chování. I ve světě spřízněných duší žádné dvě osoby nemyslí stejně. Což je na jednu stranu velká úleva. Zatímco já si vyberu kávu obsahově složenou s dvojitého espressa a mléka, někdo jiný si vybere klasické espresso. Bez mléka. Staví to mezi nás jakýkoli druh zdi či hranice? Nepřeženu to, když řeknu, že odpověď už dávno znáte.Reviews - Dvůr mlhy a hněvu | Když se nad dvory stahují mračna, musí se všichni rozhodnout, na čí straně budou stát

5. června 2017 v 12:10 | Snow Fairy |  Reviews

Dvůr mlhy a hněvu | Když se nad dvory stahují mračna, musí se všichni rozhodnout, na čí straně budou stát

Autor/ka: Sarah J. Maas
Žánr: Fantasy, YA, Paranormal, Contemporary
Díl: 2.
Série: Dvůr trnů a růží (A Court of Thorns and Roses)
Originální název: A Court of Mist and Fury
Počet stran: 664
Rok vydání: 2017
Překladatel/ka: Ivana Svobodová
Nakladatelství: CooBoo

***

Obsahuje spoilery na předchozí díl!


Poté, co si Feyre prošla s Amaranthou nejtěžšími zkouškami, poté, co jim podlehla, a poté, co se vrátila silnější a nesmrtelná, se to, co je darem zdá spíše prokletím. Její život na Jarním dvoře je na první pohled krásný. Její vladař ji miluje a udělal by pro ni první poslední. Všechno se obrací v její prospěch. Má všechno a přesto, jako by neměla ani zlomek. Pak se jednoho dne stane něco, co všechno změní. Navždy a naprosto jednoznačně.
Padesátiletá krutovláda Amaranthy se podepsala na všem kolem. Stejně tak na všech a na některých možná více než na jiných. Feyre musí čelit překážkám, které ji staví do velmi těžkých situací a jak se ukazuje, boj o život ještě ani zdaleka neskončil. Tentokrát je v sázce mnohem více a stejnou cenu na životech může zaplatit nejen celý Prythian, ale s ním i svět smrtelníků. Je jenom velmi málo možností, jak se postavit zlu, které číhá na každém rohu, kde zrádce může být i člověk, který vás ujišťuje o nehynoucí věrnosti.
Jediný, kdo s tím vším může ještě něco udělat je Feyre, která než se dostane, kam potřebuje, bude muset obětovat více než by kdy považovala za únosné...


O tom, že Sarah J. Maas má první díly svých sérií o něco slabší, jste už asi slyšeli. Moje pocity z prvního dílu byly, nicméně, velmi pozitivní a okamžitě jsem se zamilovala. Člověk ale po prvním dílu neví, co dál čekat. Většinou se nechá překvapit a unášet na vlnách světa, který autor nebo autorka vytvoří. Ovšem nikdo nečeká, že Sarah J. Maas své fanoušky velmi nerada uklidňuje a místo, aby jim dala alespoň špetku ujištění, vezme jim všechno a to hned na začátku.

Dvůr mlhy a hněvu je pokračování hodné všeho potlesku na světě. Kterého se mu, mimochodem, taky dostává. Prožívat všechno z Feyřiny perspektivy je velmi intenzivní čtenářský zážitek. Snoubí se v něm lidské pocity i nesmrtelné zážitky, které by člověka při první příležitosti složily na zem. Prožijete si útrapy, lásku, vzrušení, ale taky smutek, neštěstí. Nedá se říct, že je Sarah J. Maas autorkou, která bere na čtenáře ohledy, ale jestli něco, tak věci rozhodně dotahuje i do těch nejmenších detailů.

Dvůr mlhy a hněvu je od počátku napínavou a vzrušující jízdou a horské dráze. Přesně jako na zmínění atrakci. Jednou jste dole, jednou nahoře. Někdy mě napadá, že čtení knih Sarah J. Maas by mělo být považováno za vrcholový sport. Na začátku je čtenář odhodlaný a má víru, že všechno dobře dopadne a na závěr, pár posledních kapitol, křičí v duchu z plných plic (nebo možná i nahlas) jak je to zatraceně všechno možné. Mozaika z obrazů se skládá s každou přečtenou kapitolou a jestli se přes šest set stran zdá jako čtení minimálně na třicet let, věřte, že u Sarah J. Maas je to jako mávnutí kouzelného proutku. Najednou jste na konci a hledáte další stránky a další slova. V této knize nabírá boj mezi dobrem a zlem úplně jiného významu i vyznání. S Feyre a Rhysandem se dostáváte do té fáze příběhu, ze kterého už není cesty zpět.
Sarah J. Maas je výtečná autorka, jejíž knihy nezklamou. Dvůr mlhy a hněvu je čtení, které potřebujete a až ho přečtete, budete okamžitě chtít víc. Od světa, kde se snoubí akce i láska, hněv a nenávist s oddaností, dostanete také odpověď v případě, že řešíte dilema team Rhysand nebo team Tamlin. Sarah si připravila různé výhody pro své čtenáře, ale berte na vědomí, že s každou jednou výhodou přinásí nejméně tisíce es v rukávu, které vám jednoznačně vytřou zrak.


Mnohokrát děkuji databázi knih za poskytnutí knihy k recenzi!
Get your own free Blogoversary button!