Pevnost 07/2017 | Spider-Man a jeho velkolepý Homecoming

27. června 2017 v 20:30 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 07/20171 | Spider-Man a jeho velkolepý Homecoming


Kontrolu nad červencovou Pevností si s naprostou jistotou a vehementností přebralo nejnovější zpracování jednoho z nejmilovanějších a nejpopulárnějších komiksových hrdinů. který si už v minulosti vysloužil pár velmi povedených zpracování zpracování.
Jak se v roli Spider-Mana předvede mladičký Tom Holland, který už se maličko předvedl v posledním díle Captain America: Civil War. Jak si ale povede v samostatném velkofilmu, se můžete přesvědčit už na začátku července, kdy se Tom Holland aka Spider-Man představí po boku proslulého Tonyho Starka, který mu tak trochu vládne železnou rukou.

Pevnost se filmu Spider - Man: Homecoming věnuje celkem podrobně a kromě onoho nejnovějšího zpracování se ohlíží i za předchozími adaptacemi, ve kterých jako první zářil Tobey Maguire nebo později v sérii Amazing Spider-Man Andrew Garfield.

Vedle Spider-mana se Pevnost vrací k filmu měsíce. Tento titul si velmi jednoznačně a velmi zaslouženě vyhrála Gal Gadot a její fantastická a naprosto neuvěřitelná Wonder Woman. Diana je přesně ta hrdinka, která si podmanila svět a to především díky tomu, že jako velká hrdinka a bojovnice nepřestala věřit v lásku a lidskou dobrotu. Nemůžu být z takové adaptace nadšenější, s Wonder Woman za sebou Patty Jenkins zanechala opravdu velikánskou stopu ve světě filmu.

Mezi dalšími novinkami, které už klepou na dveře, se konečně ocitá i nejnovější film hvězdného režiséra Christophera Nolana. Vedle komiksových hrdinů, vesmírných dobrodružství a další super počinů se tentokrát Nolan pustil do skutečných historických událostí, které se do historie zapsaly krvavou skvrnou. Řeč je o filmu Dunkirk, díky jehož hereckému obsazení v čele s Tomem Hardym nebo třeba Cillianem Murphym a nemůžu nezmínit i Harryho Stylese, je opravdu, ale opravdu na co se těšit. Ono vlastně stačí vědět o Nolanovi. Jakožto známkou, která s sebou vždy nese zaručenou kvalitu, se Dunkirk postavil do čela těch nejočekávanějších adaptací roku.

Co se týká knižního světa, velmi oceňuji, že se Pevnost podrobněji věnuje nejnovější knize z repertoáru nakladatelství Knižní klub, Spící obři od Sylvaina Neuvela. V zahraničí je tato kniha velkou a známou a celkem oceňovanou. Jak zaboduje u nás se ještě uvidí, ale rozhodně si myslím, že bude mít velký úspěch.

Jako vždy je v červencové Pevnosti bezpočet článků o novinkách, které si čtenáři rádi přečtou. Každý si vybere a každý se pobaví, každý se poučí a každý najde novinek a informací dost na to, aby přežil do dalšího čísla Pevnosti nebo do další návštěvy knihkupectví/kina.


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k recenzi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!