Reviews - Panicové | Jamie Fraser v hlavní roli

12. června 2017 v 10:40 | Patricie |  Reviews

Panicové | Jamie Fraser v hlavní roli

Autorka: Diana Gabaldon
Žánr: historický, short story
Díl: 0.5
Originální název: Virgins
Počet stran: 176
Rok vydání: 2017
Překladatel/ka: Anna Polanská
Nakladatelství: Omega

***


Píše se rok 1740. Předtím než se jako blesk z čistého nebe zjevila z budoucnosti Claire, byl Jamie někdo, kdo nutně potřeboval objevit, kdo opravdu je. Jaký je voják, jaký je člověk. Ve světě, kde se muži chovají jako zvířata a drtivá většina žen si vydělává prostitucí, musí Jamie přijít na to, jakým mužem je on sám. Je ten, který se k ženám chová jako hrubián nebo ten, který se postaví a ženu obhájí?
Jeho nejdůležitějším posláním ale bude přivézt ženu a věno jejímu přislíbenému manželovi do Paříže. Na první pohled se to nezdá jako až tak těžký úkol. Postupně ale zjišťuje, že léčky mohou číhat blíž než si Jamie vůbec myslí.


Do Jamieho Frasera se díky Cizince svět už dávno zamiloval. Diana Gabaldon v krátké povídce Panicové odhaluje Jamieho z naprosto jiné perspektivy. Je to pořád stejný člověk a přesto jiný.

Staly se věci, které Jamieho donutily změnit úhel pohledu a každá jedna scéna z knížky Panicové ho postupně utváří do podoby, jakou u něj všichni fanoušci a čtenáři Diany Gabaldon znají.
Panicové je krátká knížečka, která ale velmi chytře doplňuje Cizinku, jíž nechává vyniknout obraz s větším množstvím spojitostí a detailů. Nehledě na to, že pro milovnice Jamieho Frasera je tato útlá knížečka jako dělaná. Zde je Jamie jako pod mikroskopem se všemi jeho obavami, radostmi i starostmi. Jednoduše se všem čtenářům otevírá svět Jamieho Frasera a jeho kamarádka Iana se všemi detaily. Panicové je taková krátká, za to poměrně strhující podívaná do divokého života dvou Skotů.

Nejvíce bych určitě chtěla vyzdvihnout fakt, že Diana je skvělá autorka a její humor, zájem a znalosti jsou nedílnou součástí série Cizinka. Všechny tyto vlastnosti přenáší zároveň do této povídky. Každý aspekt Cizinky, který si jenom čtenář mohl během čtení zamilovat přenáší Gabaldon i do knihy Panicové a to je v podstatě jediné, co je třeba vědět. Diana Gabaldon je takovou zárukou, že ať čtete cokoli, dostane se vám všeho. Kus historie v jiné podobě i dobrodružství okořeněné troškou velice osvěžující okázalosti. I zde uvidíte, že se Diana nebojí jít do barvitých popisků a to opravdu všeho.
Panicové je na jednu stranu hodně krátká povídka, ale každý fanoušek ji se vším všudy ocení.


Mnohokrát děkuji nakladatelství Omega za poskytnutí knihy k recenzi!

Moje Hodnocení
9,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 13. června 2017 v 18:22 | Reagovat

O tomhle vůbec nevím a to Cizinku miluju...

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 13. června 2017 v 20:01 | Reagovat

[1]: Tak to do toho určitě jdi, je to krátká povídka, která je ale naprosto skvělá. :) Není to ani sto stran, potom je za tou povídkou část Cizinky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!