Reviews - Tisíc polibků | Navěky. Navždy a věčně

31. července 2017 v 18:51 | Patricie |  Reviews

Tisíc polibků | Navěky. Navždy a věčně

Autorka: Tillie Cole
Žánr: YA, romance, contemporary,
Díl: -
Série: -
Originální název: A Thousand Boy Kisses
Počet stran: 352
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Yoli
Překladatel/ka: Renata Heitelová***


Rune a Poppy jsou dva lidé, kteří se téměř jako rukou osudu setkali už jako děti. V pěti letech toho člověk o životě a o lásce ještě moc neví. Ale jak později a postupně oba zjišťují, asi jim bylo souzeno se toho dne, kdy jim oběma bylo pět, setkat. O deset let později jsou Rune a Poppy stále spolu, stále nerozdělitelní a stále šťastní, že mají jeden druhého.
Jenomže věci se mají změnit a změna ne vždy jde ruku v ruce s láskou. Runeho rodina se musí kvůli otcově práci vrátit zpět do rodného Osla a vztah Poppy a Runeho musí projít zatěžkávací zkouškou.
O dva roky později se Rune a jeho rodina vrací zpět do Ameriky. Rune a Poppy spolu skoro celou tu dobu nekomunikovali. Důvod pro to dvouleté mlčení se brzy ukáže jako věc, která nejednomu zlomí srdce...


Rune a Poppy a jejich příběh začíná už velmi brzy. Pokračuje poměrně dlouho. Možná, že ale fráze, že mají celý život před sebou, je luxus, který si nemohou dovolit.

Ihned na počátku knihy jsem zabředla do vod, které by se daly velmi statečně označit nálepkou: "Jestli se vám líbilo Než jsem tě poznala a Hvězdy nám nepřály, tohle budete milovat."
Nejsem si jistá, jestli autorka zamýšlela Tisíc polibků napsat tak dojemné nebo to jednoduše v konečném závěru vyšlo samo od sebe. Záměr, nezáměr, vyšlo to přesně tak, jak mělo. Čtenář se bude snažit číst přes potoky slz s hromadou posmrkaných kapesníčků vedle sebe.
Upřímně se přiznám, že když jsem se s knihou seznamovala, zjišťovala, o čem je a zda by se mi mohla líbit, čekala jsem něco opravdu jiného. Nějakou oddechovou romantiku, která bude mít, s trochou zamýšlených bojů a problémů, šťastný nejen konec, ale ve své podstatě i celý děj. Někde jsme už všichni přece jenom slyšeli, že prý by měla naděje umírat poslední. Poppy a Rune svým čtenářům postupně ukazují, že když přestaneme toto tvrzení brát jako samozřejmost, vyjde nám z toho život v té nejčistější možné podobě. Krásný a přesto velmi nevyzpytatelný.

Tisíc polibků je velmi sladkobolně romantická love story, razantnost děje je nicméně velmi dobře vystavěná na všeobecně známém a proklamovaném citátu, že máme žít každý den naplno. Zní to trochu jako velmi povědomé klišé. Věc s knihou Tisíc polibků se má také tak, že hodně připomíná směs již vydaných světových bestsellerů, který každý zná, ať už chce nebo ne, Hvězdy nám nepřály a Než jsem tě poznala. Prvky obou těchto titulů mezi řádky určitě poznáte. Musím ale zároveň říct, že v tomto novém podání od Tillie Cole je to zase něco trochu jiného, co si čtenář nebude mít problém zamilovat. Děj má spád, čte se krásně a rychle a já jsem rozhodně z těch lidí, co opravdu s nadšením kvitují autorčin playlist. Jakmile si to přečtete, budete vědět proč.
V celkovém závěru si troufám říct, že se Tisíc polibků opravdu velmi povedlo. Slzy jsem já osobně musela otírat už velmi brzy po začátku knihy a stejně stažené plíce a rozbolavělé srdce jsem měla po celou dobu čtení a to až úplně do konce. Závěrečný epilog by se mi sice líbil ještě o pár let později, ale to už je jenom taková kosmetická záležitost. Není každopádně vyloučeno, že s touto knihou to bude podobně jako třeba právě s Hvězdy nám nepřáli; buď ji budete milovat nebo přesně naopak. Každopádně za přečtení a za seznámení se s hlavními postavami a autorčiným čtivým stylem psaní, to rozhodně stojí.


Mnohokrát děkuji nakladatelství Yoli za poskytnutí knihy k recenzi!

Moje Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tina Tina | 1. srpna 2017 v 9:18 | Reagovat

Mne sa kniha veľmi nepáčila. Tešila som sa na ňu a čítala som na ňu len jednu negatívnu recenziu, bohužiaľ s tou jedinou som sa nakoniec stotožnila. Na môj vkus v nej bolo priveľa sladkých kecov a niektoré časti sa mi zdali ako také menšie citové vydieranie čitateľa. No ale zas každému sa páči niečo iné, že áno :)

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 1. srpna 2017 v 14:20 | Reagovat

[1]: To je škoda, že se ti to nelíbilo. Ale chápu, jak to myslíš, bylo to hodně sladké a takové přehnaně romantické, ale mě to sedlo, možná jsem měla i náladu jako dělanou na takové čtení. Je to ale tak, sto lidí, sto chutí. Najdeš určitě něco jiného, co tě nadchne. :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!