Pevnost 09/2017 | Už se TO blíží!

22. srpna 2017 v 18:55 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 09/2017 | Už se TO blíží!


Jak je vidět, hlavní hvězdou zářijové Pevnosti je Stephen King. Opět. Minule dominovala Pevnosti filmová adaptace Kingovy Temné věže, teď je to klaun a filmová adaptace knihy TO. Je to jeden z nejočekávanějších filmů roku a co se rozhodně stane je, že vyděsí i ty diváky, kteří normálně fóbií z klaunů netrpí.

Kromě TO a Temné věže byla zfilmovaná další spousta filmů založených na knihách Stephena Kinga a Pevnost o těch nejlepších z nich samozřejmě ví a tematicky se o nich pobaví.

Stephen King je jednoznačně legendární knižní autor. Nicméně Neil Gaiman se řadí těsně za Kinga a jeho dílo s názvem American Gods (Američtí bohové) upoutalo pozornost naopak seriálových tvůrců, kteří si pro diváky připravili trhák na epizody, o nichž Pevnost napínavě láká ve svém článku.

Povídání o filmech, knihách a seriálech, které jsou připraveny vtrhnout do televize nebo v případě knih na pulty knihkupectví, jsou věci, které u Pevnosti známe a milujeme. V zářijové Pevnosti se ale těšte i na rozhovor s jednou velmi známou českou hudební skupinou. Pevnost se ptala. A opravdu ne jenom na hudbu.

Jednou věcí ze světa seriálů, na kterou se já osobně opravdu hodně, hodně těším, je vydání druhé série seriály The Shannara Chronicles. Austin Butler a jeho parta putující za záchrannou světa se dostanou do situací, ze kterých budeme valit oči. Pevnost si druhou řadu tohoto seriálu prochází poměrně podrobně, takže je na co se těšit. Možná jenom, jestli jste neviděli první sérii, měly byste to napravit.

Jednou z knih, které u nás letos vycházejí a která patří mezi velmi očekávané, je Sníh nebo popel od Sara Raasch. Další high fantasy se na trhu rozhodně neztratí. Jestli s touto knihou ještě nejste tak úplně obeznámeni, tak se můžete těšit, že Pevnost vám s tím pomůže.

Další povídání o knihách, povídky, návod, jak dělat pořádný cosplay a mnoho dalšího na vás čeká v nejnovější zářijové Pevnosti, která je nabitá, jako vždy, spoustou článků, z nichž není možné si nevybrat, o čem si právě chcete přečíst nebo zjistit více.


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adís adís | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 19:23 | Reagovat

Kinga moc nemusím, jeho knihy mě nikdy nijak nelákaly. :D
Každopádnš minulé číslo jsem si koupila jen kvůli Jakubovi Neummanovi, protože jsem jeho fanynka a chtěla jsem vyjádřit podporu. Ovšem po tom, co jsem přečetla téměř celej časák jedním dechem, protože tam byla i Briggsová a spousty dalšího, tak jsem se pevně rozhodla, že si budu další čísla nadále kupovat *a modlí se, ať tam má zase své okénko i Jakub*.
Je to úžasný časopis, který patří přesně pro takové typy lidí, kteří rádi čtou moderní fantastiku, co hrají hry, sledují seriály/filmy a další. Líbí se mi, že podporují i různé herní/anime/fan projekty a fesťáky.
Naprosto super časopis; konečně něco pro mě. :)

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 20:39 | Reagovat

[1]: Já mám Pevnost ráda kvůli tomu povídaní o filmech a seriálech. Vždycky si tam najdu třeba i film, který tolik neznám, ale jakmile se s ním trochu seznámím, tak neváhám a koukám. Celkově je super, že je Pevnost takhle zaměřená na fantasy a podobné žánry člověk si tak vybere vždycky něco. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!