Real-Life Heroes #2 Hacksaw Ridge

22. srpna 2017 v 20:05 | Patricie |  Projekty

Real-Life Heroes #2 Hacksaw RidgeAhoj,

dnes bych vám chtěla povědět pár slov o dalším filmu, který vychází ze skutečných událostí. Oproti včerejšímu Dunkirku, ukazuje Hacksaw Ridge hrůzy bitev s naprosto hrozivou autentičností. Film také zaznamenává válku, činy vojáků, kteří přišli bojovat za ochranu svojí země. Nicméně jeden člověk určitým způsobem vyčnívá a to tím, že se dobrovolně přihlásil do služby své zemi, ale pouze s tím, že nikdy nevezme do rukou zbraň za účelem brát lidem život. Desmond Doss odmítl ve jménu své víry zbraň a zabíjení, aby se mohl jako zdravotník na frontě věnovat svým bratrům ve zbrani, kteří utrpěli zranění. Sice se odmítl bránit zbraní, ale svůj život nasazoval stejně jako všichni ostatní.
Takové přemýšlení bylo v té době samozřejmě velmi revoluční a ne tak úplně pochopené. I proto jeho začátky ve válce nebyly úplně jednoduché. Ostatní ho odsuzovali a radili mu, ať vzdá boj za něco, co je absolutně nemyslitelné. Díky přízni osudu bylo ale Desmondovi dovoleno jít do války a to i beze zbraně. Ukázalo se, že jeho snaha životy nebrat, nýbrž je dávat, je více než heroická. V té největší palbě, s nasazením vlastního života se jako poslední voják rozhodl před nepřáteli neustoupit a vytrvat, dokud nenajde posledního stále živého vojáka. Z fronty tak zachránil přes 70 vojáků přímo před zraky nepřítele.
Příběh lidské víry a odvahy, která zachránila bezpočet životů v době, kdy jich trojnásobek každou minutou umíral. Hacksaw Ridge je nesmírně silný film. Zážitek, ze kterého běhá mráz po zádech a to hlavně proto, že režisér Mel Gibson ukázal válku velmi realisticky a jednoznačně velmi barvitě. Většina scén se odehrává přímo na bojišti a věřte, že oproti Dunkirku, který vzbuzoval hrůzu tím, že sestavením filmu, herců i scénáře jste se doslova ocitli v kůži vojáků na pláži, Hacksaw Ridge vás vhodí do bitvy a nechá vás vidět i ty nejhorší záběry. Věřím, že takový typ scén ve filmech není šálek čaje každého, nicméně jako ilustrace skutečné bitvy, kdy je každý jeden moment až krutě autentický, je takový přístup v podstatě nezbytný.
Příběh válečného hrdiny Desmonda Dosse, který se stále modlil za záchranu alespoň jednoho dalšího člověka, se stal legendárním a tento film opravdu uctil památku všech vojáků a člověka, který místo zbraně podal vždy jen pomocnou ruku.
Kromě filmu je příběh Desmonda Dosse i v knižní podobně od autora Bootona Herndona.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!