Real-Life Heroes #3 Sully

23. srpna 2017 v 20:11 | Patricie |  Projekty

Real-Life Heroes #3 SullyAhoj,

dnešním hrdinou je člověk, který v roce 2009 zachránil 155 na palubě letadla, které se nezadržitelně řítilo do záhuby. Pilot letadla Chesley B. Sullenberger, řečený Sully, chvíli po vzletu letadla zažil střet s ptáky. To poté vedlo k selhání motorů a jako zkušený pilot si zachoval chladnou hlavu a přišel s řešením, které by potenciálně mohlo zachránit všechny lidi na palubě. Jedinou možností se jevilo přistát na řece Hudson. Což je zákrok, který by mohl lidi zachránit, na druhou stranu by je všechny mohl stát život stejně tak jako náraz do budovy. Zkušený pilot Sully ale udělal, co mohl a svým jednáním zachránil každého jednoho člověka na palubě letadla.
Jeho jednání se ale v očích vyšetřovatelů zdálo jako zbytečně riskantní, a proto mu jeho hrdinský čin nedávají zadarmo. Snaží se všemi způsoby dokázat, že se spletl a zbytečně všechny ohrozil. Jak se ale ukazuje, a jak Sully předvídal, každá jiná možnost by stála životy ještě více lidí.
Sully: Zázrak na řece Hudson, tento příběh jsem vybrala proto, že se jedná o hrdinský čin tohoto století a důkaz lidské odvahy tváří v tvář blížící se neodvratné katastrofě. Sullenberger nasadil vlastní život, aby se pokusil zachránit další a to v situaci, kdy by i ti nejzkušenější začali nebezpečně panikařit. Spousta věcí se nemusela povést a všechno by mohlo dopadnout velmi špatně. Sullyho odvaha a risk, který se ukázal jako zisk, vypraví příběh, jenž je podobný tolika, které bojujeme sami v momentech, kdy nás nikdo nevidí. Je to příběh lidské síly a kuráže a pro nejednoho člověka je obrovskou inspirací. Popravdě, zaslouženě.
Předchozí dva filmy, které jsem vám představila, byly oba nějakým způsobem založeny na knižní předloze. Sully: zázrak na řece Hudson je založen také na knize. Na autobiografii samotného Sullyho s názvem "My Search for What Really Matters".


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!