Real-Life Heroes #5 Anthropoid

25. srpna 2017 v 21:53 | Patricie |  Projekty

Real-Life Heroes #5 AnthropoidAhoj,

dnešním, pátečním, filmem, je další adaptace z období druhé světové války. Jedná se o film Anthropoid a vybrala jsem ho pro hrdinství českých lidí bojujících za svou vlast.
Operace s krycím názvem Anthropoid skrývala čin, který byl od počátku velmi nebezpečný, možná dokonce neuskutečnitelný. Za názvem se krýval pokus o atentát na Reinharda Heydricha, ve své době třetího nejmocnějšího muže Třetí říše. Jeho moc byla tak velká a vražedná, že se mu začalo říkat pražský řezník. Nikdo neměl dost odvahy se tomuto muži postavit a zničit jeho vliv, který stál životy stovek lidí. Několik Čechů, českých parašutistů a anglických spojenců se rozhodlo už to tak dále nenechávat, a tak se spojili pod znamením Anthropoidu a pokusili se obávaného pražského řezníka zničit. Byl to nejen Jak Kubiš a Josef Gabčík, kteří za tento pokus položili na oltář své životy, ale i další lidé, kteří se pokusili jednou provždy zničit člověka, který zotročil tolik rodin a zabil tolik nevinných lidí. Jejich hrdinské činy, odvaha a oddanost české vlajce i českému národu nebyly nikdy zapomenuty.
O tom také film Anthropoid, v hlavní roli s Jamiem Dornanem a Cillianem Murphym, svědčí. Česko-americko-britské herecké obsazení dokázalo naprosto úžasně uctít památku našich českých občanů společně s dalšími českými osobnostmi hereckého světa. Až mrazivě autentické scény divákovi přinesou husí kůži stejně jako pocit patriotismu českému lidu. Jedná se o osudy lidí, které bychom si měli připomínat a vzpomínat na ně alespoň s takovou úctou s jakou se oni tehdy vrhli na záchranu svého národa.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!