Pevnost 10/2017 | Hlavní hvězda? Warhammer!

19. září 2017 v 21:15 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 10/2017 | Hlavní hvězda? Warhammer!


V Pevnosti se bude válčit. Drsně a krvavě. Warhammer je jednou z nejpopulárnějších fantasy sérií. Musím říct, že osobně se zrovna o tuto sérii ani její příběh příliš nezajímám, nicméně říjnová Pevnost se tímto fantasy světem zabývá velmi podrobně a do detailů. A to je rozhodně důvod, díky kterému by se nejeden člověk mohl pro tuto věc nadchnout.

Kromě Warhammeru, jako hlavní hvězdy Pevnosti, jsou zde recenze na filmy, které nedávno vtrhly do českých kin. Hned o dvou adaptacích dvou různých knih od Stephena Kinga se mluvilo s velkým očekáváním a napětím. Obě vtrhly do kin s velkou parádou, ale jenom jedna adaptace vyhrála a dostála očekáváním. Ta druhá bohužel podle Pevnosti pohořela. Určitě víte, o jakých adaptacích mluvím, ale více už se dočtete v samotné Pevnosti.

Jednou z filmových novinek, které se právě do kin chystají je Kingsman: Zlatý kruh. Opět se jedná o film, který na sebe s nadšením a očekáváním strhává pozornost ve všech trailerech i jiných upoutávkách. Rozhodně je na co těšit. A pokud se nového Kingsmana nemůžete dočkat, Pevnost a její článek vám čekání zkrátí.

Ani kdybych chtěla, tak nemůžu přejít seriál a jeho sedmou sérii, kterou kromě celého světa sledovala i Pevnost. Ano, jistěže mluvím o sedmé sérii Her o trůny, seriálu, který si už od roku 2011 užívá nadšení celého světa. Sedmá série přišla s velkým očekáváním a teď se fanoušci tohoto seriálu mohou těšit na poslední sérii. Na ni si ale bude muset nejeden nadšený sledovatel chvíli počkat. Pevnost rozhodně nezahálí a přináší velký článek, shrnutí a ohlédnutí se za sedmou sérií tohoto seriálového trháku.

Co se knižního světa týká, je opravdu hodně na co se těšit. Není to tak dávno, co se v knihkupectvích konečně objevilo české vydání bestselleru Šest vran. Nadšení z této knihy následovalo vydání knihy Plamen v temnotě, druhý díl do série od autorky Jiskry v plamenech. V neposlední řadě je taky nutné se těšit na knihu s názvem Dlouhá cesta na malou, rozlobenou planetu. Nakladatelství si toho pro své čtenáře připravila na podzim opravdu požehnaně. A jsem, ostatně jako obvykle, moc potěšena, že Pevnost vás neváhá o těch nejžhavějších fantasy, sci-fi, dystopických novinkách podrobně informovat.

Musím říct, že říjnové vydání Pevnosti se mi nejvíce líbí v tom, že s sebou přináší velké množství nových knižních tipů. Upoutává také ještě na knižní festival Humbook, který se už nezadržitelně blíží a na kterém byste rozhodně neměli chybět. A co by vám také nemělo chybět, je nové, říjnové vydání Pevnosti s náloží všech novinek!


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí eletronické verze časopisu k recenzi a k prolistování!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!