Říjen 2017

Fantastická zvířata a kde je najít - Ilustrované vydání | Ilustrace, kam se podíváš

29. října 2017 v 12:32 | Patricie |  Reviews

Fantastická zvířata a kde je najít - Ilustrované vydání | Ilustrace, kam se podíváš!

Autorka: Mlok Scamandery J. K. Rowling
Ilustrace: Olivia Lomenech Gill
Žánr: Fantasy, Magie, Magizoologie, ilustrace
Díl: -
Série: -
Originální název: Fantastic Beasts and Where to Find Them: Illustrated, Collector's Edition
Počet stran: 160
Rok vydání: 2017
Překlad: Pavel Medek
Překlad doplněných textů: Helena Šváchová a Petr Eliáš
Nakladatelství: Albatros
***


Fantastická zvířata a kde je najít je dnes už ve světě knih známou veličinou, se kterou se musí počítat. Náš milovaný obrýlený čaroděj letos oslavil svých dvacet let a s oslavou tohoto jubilea se na světlo světa dostalo neskutečné množství nových vydání série Harryho Pottera, nové dodatečné knihy do bradavické knihovny, další nové knihy a doplňky. Všechno, na co si člověk jenom vzpomene. Stejně jako se roztrhl pytel s reedicemi knih, na podobné bázi se ujaly i nádherné, majestátní ilustrace. Vedle vydávání ilustrovaného Harryho Pottera je tady i ilustrované vydání Fantastických zvířat.
Fantastická zvířata sice není tak úplně velká novinka, nicméně tohle vydání ukazuje svět magizoologie a Mloka Scamandera v úplně jiném a nádherném světle.


Jimem Kayem ilustrovaný Harry Potter je jistě skvostem každé poličky každého čtenáře dnes už po celém světě. Teď je také řada na Olivii Lomenech Gill, aby rozzářila knihovničky čtenářů a milovníku magie J. K. Rowling po celém světě svými naprosto úchvatnými ilustracemi magických tvorů. Dle mého názoru se rozhodně jedná o naprosto unikátní druh ilustrací. Při pohledu na ně se čtenáři dostane nádherného představí. A to nejen samotné autorky ilustrací, ale právě i čtenáře. Kresby jsou naprosto dotažené do nejmenších detailů, to bez pochyb, nicméně nechávají čtenáři také volné pole působnosti, co se týká představivosti a rozvíjení kontextu daných kreseb. Když jsem si knihu poprvé procházela, měla jsem pocit, jako by se kolem mě stavěl magický svět, jehož autorkou jsem byla vedle J. K. Rowling a Olivie Lomenech Gill i já sama.
Což si myslím, že je u takových knih nadmíru důležité. Jim Kay tohoto efektu dosahuje s každou svojí kresbou také, a přesto jiným způsobem. Možná je to i tím, že Fantastická zvířata celkově mají svou vlastní osobnost a poukazují na trochu jinou část kouzelnického světa.

Fantastická Zvířata a kde je najít - Ilustrované vydání je naprostou nutnost přečíst, vlastnit, prohlížet. Je to svým způsobem kniha, která nepřináší úplně nové informace, pokud jste už četli původní vydání Fantastických zvířat. Na druhou stranu je to ale přesně ta kniha, kterou potřebujete mít, na kterou se potřebujete dívat, když se cítíte špatně, neboť to není jenom o ilustrací. Je to o síle kouzelnického světa, která dokáže zvednout náladu, uvolnit mysl nebo naopak ji odpoutat a nechat vzlétnout. Kromě toho, že takové vydání přináší neskutečné množství radosti, je to taky nádherný dárek, který potěší v každém případě. Fantastická zvířata a kde je najít - Ilustrované vydání s sebou přináší množství výhod. Knihu mohu doporučit naprosto vším, co mám, kým jsem, jaká jsem. Ale i bez mého doporučení je to jasná volba.


Mnohokrát děkuji databázi knih za poskytnutí knihy k recenzi!

Pevnost 11/2017 | Spravedlnost se blíží!

17. října 2017 v 20:40 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 11/2017 | Spravedlnost se blíží!


Listopadová Pevnost s sebou přináší spravedlnost. A to v takové míře, že to ovlivní celý svět. Celý filmový svět, samozřejmě. Protože se do kin už v listopadu chystá Justice League v čele s Batmanem (Ben Afflack), Wonder Woman (Gal Gadot), Flashem (Ezra Miller), Aquamanem (Jason Momoa), Cyborgem (Ray Fisher). Samozřejmě i s dalšími postavami, ale Justice League má své členy, včetně Supermana (Henry Cavil), jehož osud je stále ještě poněkud pohnutý po konci filmu Batman vs Superman. I tak je ale rozhodně na co se těšit. Je toho víc než dost.
Pevnost jako obvykle ví všechno, co je potřeba. Kdo bude novou tváří Jamese Gordona, kdy se v kinech tento trhák objeví a spoustu dalších věcí. Můžete se v Pevnosti těšit dokonce na několik stran čistě jenom Justice League. Já osobně jsem na JL neskutečně zvědavá a to i přesto, že se mi bude na Flashe docela těžko zvykat, neboť seriálového Flashe (Grant Gustin) jen tak něco nebo někdo nepřekoná.

Listopadová Pevnost je tak celkově plná superhrdinů a bohů. Protože jako další trhák, který se do kin blíží a o němž Pevnost mluví, je nejnovější díl ze světa Ásgardu, Thor: Ragnarok, kde se můžeme těšit, mimo samotného Thora, na sytě zeleného, hněvem poháněného Bruce Bannera AKA Hulka.

Nicméně Pevnost nezůstává pozadu ani s knihami. Jednou z novinek je další díl bestsellerové autorky Diany Gabaldon. Stačí říct/napsat její jméno a je jasné, o čem listopadová Pevnost mimo jiné mluví. Mořeplavec nedávno vplul na pulty knihkupectví, ale je jisté, že své fanoušky opět přilákal.

Jednou z dalších knih, které byly nedávno vydány, je i příběh se zajímavým a futuristickým názvem, Diabolik od S. J. Kincaid. Jestli jste fanoušky dystopií a nových, velmi originálních a napínavých zápletek, Diabolik bude něco pro vás. Není to jen tak nějaký obyčejný příběh.

Kromě další nálože článků a zajímavostí se i Pevnost ohlédla za jednou z největších knižních událostí. Za Humbookem. Za tím, jaké bylo potkat všechny slavné osobností knižního světa a jaká atmosféra vládla celé události.


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k přečtení a recenzi!

Reviews - Ginny Napořád | Příběh o dívce jménem Ginny, která vám dá jenom dvě možnosti; buď ji budete milovat nebo ji budete... milovat!

10. října 2017 v 21:11 | Patricie |  Reviews

Ginny Napořád | Příběh o dívce jménem Ginny, která vám dá jenom dvě možnosti; buď ji budete milovat nebo ji budete... milovat!

Autor: Benjamin Ludwig
Žánr: Contemporary, Adult, Adult Fiction, Realistic, Společenský román
Díl: -
Série: -
Originální název: Ginny Moon
Počet stran: 344
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Ikar
Překladatel/ka: Radovan Zítko

***


Ginny už zažila domovy Napořád předtím. Několikrát. A nikdy to neskončilo šťastně až navěky. Pomyslné napořád se pro ni nikdy nezměnilo ve skutečné Napořád. Vždycky něco chybělo. Vždycky se Ginnyina jinakost ukázala jako překážka. Vždycky se taky ukázalo, že, i přes veškerou snahu, Ginny chybí něco velmi důležitého. Někdo velmi důležitý. Její Mimi panna.
Teď bydlí Ginny v Modrém domě se svou maminkou a tatínkem Napořád a doufá, že tentokrát ji bude někdo poslouchat. Opravdu poslouchat. I přes své postižení není hloupá, je jenom velmi jiná, jinak vnímá svět kolem sebe a navzájem si spolu vlastně tak úplně nerozumí. Ginny se snaží. Poslouchá, co se jí říká, ale její rozum má svou hlavu. A její srdce touží po něčem víc. Touží po své Mimi panně, ale ta je u její rodné matky, která se o miminka neumí postarat, je nespolehlivá a mohla by Mimi panně ublížit. A proto se Ginny vydává znovu na cestu, která by jí mohla za Mimi pannou jednou pro vždy přivést. Je to už pět let, co Ginny Mimi pannu viděla naposledy, ale své naděje se nevzdává. Se svým vlastním povědomím o věku její Mimi panny a odhodláním, které má jenom holčička jako ona, se drží zuby nehty toho, že se znovu shledají.
Ale život jde přece jenom za všech okolností dál a nezastavuje se. Právě naopak.


Ponořit se do světa Ginny Moonové je jako ponořit se do úplně jiného světa. Benjamin Ludwig ale nepotřebuje nový, fiktivní svět, spousty fantastických nápadů a divokých výplodů fantazie. Stačí mu skutečný svět a skutečné, úžasné děvčátko, hrdinka, která se svým autistickým pohledem na svět vidí úplně jinak než všichni ostatní.

Při čtení se čtenář dostane tam, kam by se jinak nedostal. Do hlavy malé dívky s autismem. Má možnost probírat se jejími myšlenkami a poznávat o kolik jsou vlastně jiné než v případě úplně zdravého dítěte.
Od začátku, od první strany, si čtenář Ginny zamiluje. Je jiná, je speciální, ale v žádném případě není její specialita překážkou. Není to něco, co by čtenáře otravovalo, spíše naopak. Autorův styl psaní působí až skoro uklidňujícím dojmem. S autistickými dětmi je nutná neskutečná porce trpělivosti. Při čtení jsem měla pocit, jako bych se o Ginny sama starala a i přesto, že bych s jejím chování měla být vždy v pozoru, cítila jsem, jak mi klid a trpělivost proudí žílami. Nejspíš je to prapodivné, asi by to mělo být naopak. Nicméně autor píše tak nádherným stylem a způsobem, který čtenáře staví do pozice neustáleho sledovatele Ginny a jejího naprosto unikátního vnímání světa.

Být pozorovatelem tohoto příběhu bych označila téměř za privilegium, neboť prožíváte každou emoci každé postavy v příběhu. Cítíte starost nastávající matky, která adoptovala holčičku s vědomím, že nemůže mít vlastní. Nejistotu otce, který o svojí biologické dceři dosud nevěděl, ale moc by chtěl být součástí jejího života. Stejně jako nutnost mladičké dívky, která nechápe, jak svět funguje, ale strašně se snaží.
Ginny Napořád je naprosto nádherný, realistický vhled na život s autistickým dítětem. Neskutečně oceňuji takové téma v moderní literatuře i fakt, že se nejedná o čtení jenom pro jednu určitou věkovou kategorii. Benjamin Ludwig má naprosto okouzlující styl psaní a hlavně to, jak vypráví je na celé knize asi ta největší radost. S jistotou říkám, že přesně takový styl vyprávění ve světě literatury zaručuje ten nejlepší čtenářský zážitek. Děj má spád naprosto odpovídající tématu, je čtivý, reálný a přesto bez příkras, naprosto na rovinu. Jakmile se čtenář s Ginny seznámí, stanou se přáteli a až se znovu setkají, protože Ginny Napořád je jednou z těch knih, které se nedají číst jenom jednou, přivítají se jako nejlepší přátelé s tím nejširším úsměvem na tváři.


Mnohokrát děkuji nakladatelství Ikar za poskytnutí knihy k recenzi!

Knižní Zúčtování - Září

7. října 2017 v 18:17 | Patricie |  My Books


Ahoj,

už by asi nemělo moc velký smysl uvádět, že jsem opět trochu zazdila články. Pravdou je, že mám nějaké nachystané. Čímž chci říct, že jsou napořádku v mé hlavě ohedně toho, co ještě potřebuji udělat. Vedle intenzívního studia překladateství, trénování španělského skloňování a čtení všech sbírek. W. B. Yaetse. Takže, další články na blog jsou na pořadníku.
Abych pravdu řekla, je dnes poněkud podivný den. Nedokážu to úplně vysvětlit, ale nad "skleničkou" zeleného čaje jsem nad tím začala přemýšlet. Ještě uvidím, kam mě to moje přemýšlení zase zavede.
Dnes jsem vám nicméně chtěla zveřejnit nové zúčtování. A tentokrát je opravdu revoluční. Jakmile uvidíte ten počet knih, tak to jednoznačně pochopíte.


Knihy, které jsem si koupila


Tohle jsou knihy, které jsem si v září koupila. Je jich o hodně méně než v předchozích zúčtováních, ale jsem docela ráda, protože v nadcházejících měsících zapláče peněženka o to víc. Nebo aspoň si myslím, s tím vším, co má vycházet a vychází. Taky jsem si docela dost jistá, že i tento "malý" počet knih mě dostane na bezpočet úžasných a nových míst.


Knihy, které jsem dostala k recenzi
Ginny Napořád je kniha, kterou jsem dostala k recenzi od nakldatelství Euromedia, tedy od Ikaru. Přečetla jsem ji v podstatě jedním dechem a řeknu jenom,že je naprosto úchvatná, nádherná a tak bolestně realistická, že si ji prostě musíte přečíst. Recenzi chystám co nejdříve, takže se můžete těšit.Za knihu Šest vran moc děkuji databázi knih. Na tuto knihu se tak moc těším. Opravdu hodně a doufám, že recenze, kterou vám později přinesu, bude pozitivní stejně jako má očekávání.I za Krverůž moc děkuji databázi knih. Jelikož !miluju! Fantoma opery, dofám, že si alespoň částečně s touto knihou sedneme. Já si ale myslím, že to půjde, vzhledem k tomu, že Šepotání jsem si oblíbila a styl autorky taky.


Všechny knihy pohromadě
Takhle nějak tedy vypadá stoh knih, které jsem si nastřádala za měsíc září. Je jih méně, ale co titul, to originál. Je mezi mými knihami některá, kterou jste si také pořídili? Dejte mi to vědět a taky mi napište, jaké knihy si plánujete koupit teď v říjnu a dalších měsících. S nově vycházejícím ilustrovaným třetím dílem Harryho Pottera a Fantastických zvířat to vypadá, že se vítr prožene nejednou peněženkou.

Zatím se mějte, určitě se uvidíme u dalšího zúčtování a nějakých dalších článků.


Patricie
Get your own free Blogoversary button!