Listopad 2017

Pevnost 12/2017 | Jakmile se kolo času začne točit, je až příliš těžké ho zastavit

14. listopadu 2017 v 17:47 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 12/2017 | Jakmile se kolo času začne točit, je až příliš těžké ho zastavit


Tak se měsíc s měsícem sešel a je tady opět nová Pevnost. Tentokrát předvánoční.
Hlavním tahounem toho vydání je série od autora Roberta Jordana Kolo času a poslední díl, se kterým spěje celá série do epického finále. Pevnost ohodnotila Vzpomínku na Světlo epickými 90 procenty. Je tudíž, čtenáři, je jenom na vás, jak budete hodnotit vy. Pro fanoušky této série přináší Pevnost také informace o televizním zpracování této série. Opravdu to vypadá, že se brzy dočkáte toho nejlepšího i v TV adaptaci.

Není to tak dávno, co i do našich kin konečně dorazil nejnovější přírůstek do marvelovské rodinky. Thor: Ragnarok. Náš oblíbený Chris Hemsworth v roli boha Asgardu si od Pevnosti odnesl opravdu úctyhodné hodnocení, které vás bude určitě zajímat.

Kromě dalších filmových novinek, které se právě řítí do kin, jsou zde i knihy, které i dlouho po svém vydání boří příčky. Poprvé vyšlo TO v originále už v roce 1986. Od té doby byl vydán bezpočet dalších knih, nicméně i přesto je TO stále považován za nejlepší horor všech dob. Nedávno se dočkal své filmové adaptace a revydání s novou obálkou a v podobě audio knihy. A nová audio kniha si žádá samozřejmě recenzi. Pevnost s jednou takovou přišla a opravdu stačí říct, že TO se stala knihou měsíce.

Další knihou, která udělala na českém literárním trhu poměrně rozruch je kniha s originálním názvem Kaziměsti. Je od českého autora Martina Bečana a už si od svého vydání získala bezpočet fanoušků. V prosincové Pevnosti najedete velký rozhovor s Martinem Bečanem a jestli jste zatím o čtení Kaziměstů jenom uvažovali, po přečtení tohoto rozhovoru už váhat nebudete.

Vedle těch nejhlavnějších článků si ale jako vždy najde každý čtenář, co je jeho srdci nejbližší, ať už se to týká knih, filmů, seriálů, recenzí, diskuzí nebo návodu, jak na správný steampunkový cosplay. Prosincová Pevnost si ještě před Vánocemi opravdu přichystala pořádné pecky. Takže si nejnovější Pevnost určitě nenechte ujít.


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k recenzi!
Get your own free Blogoversary button!